MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Naturalizacja / Brytyjskie Obywatelstwo

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 28

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

marcinb

Post #1 Ocena: 0

2009-01-17 19:26:08 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

W odniesieniu do niektorych pytan na Forum dotyczacych Rezydentury oraz Nabycia Brytyjskiego Obywatelstwa przygotowuje nowa instrukcje dotyczaca powyzszych.
Ponizej wyciag z formularzy dostepnych na stronach rzadowych UK i majac na uwadze zmiany w przepisach dotyczacych Starania sie o Przyznanie Brytyjskiego Obywatelstwa (Naturalizacji):

Since 30 April 2006, EEA nationals (or their family members) who have been exercising free movement rights in the UK for a continuous period of five years will, at the end of that 5 year period, be automatically entitled to permanent residence in the UK and will not need to obtain indefinite leave to remain in the United Kingdom before applying for naturalisation.
EEA nationals (or their family members) who completed the “5 year” period before 30 April 2006 will have acquired permanent residence on 30 April 2006.
EEA nationals who are not applying on the grounds of marriage to a British citizen should also have had permanent residence for 12 months before applying.
If you are an EEA national who has an unconditional right of residence in the United Kingdom under EC law (such as a retired person or someone who is unable to work because of incapacity), you are regarded as free of immigration restrictions.
If you are a family member of an EEA national, you may meet the “no time limit” requirement in your own right. If you do not, your position will depend on whether the EEA national has permanent residence or is otherwise free of immigration restrictions.

It should be noted that:

• The term “EEA national” in this connection does not include British citizens
The person who is exercising “free movement rights” must have been an EEA national for the whole of the 5 year period. For example, a citizen of a country which joined the European Union on 1 May 2004 will not acquire permanent residence until 1 May 2009 at the earliest.
• Since 1 June 2002, Swiss nationals and their family members have enjoyed similar residence rights to EEA nationals. They are not normally regarded as having been free of immigration restrictions before that date unless they had indefinite leave to enter or remain in the United Kingdom. From 1 June 2002, they are regarded as being free of immigration time restrictions in the circumstances described above.


Zrodlo: Aplikacja BN7 - information leaflets
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

autofan

Post #2 Ocena: 0

2009-01-17 20:05:00 (15 lat temu)

autofan

Posty: 807

Mężczyzna

Z nami od: 15-11-2007

Skąd: Poole

Marcinie ten twoj post ,dokladnie odzwierciedla moje przekonanie w tej sprawie.Uzywajac przenosni,tym postem strzeliles sobie w stope.
Moze jednak dasz jakis powod ,dla ktorego nalezy starac sie o slynne :resident permit !!!!
Milosnik samochodow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailNumer ICQNumer Skype

marcinb

Post #3 Ocena: 0

2009-01-17 20:12:35 (15 lat temu)

marcinb

Posty: 7163

Mężczyzna

Z nami od: 20-05-2006

Skąd: Newark on Trent

Moze jakbys czytal uwaznie to bys nie musial sobie strzelac w stope ani w zadna inna czesc swojego ciala.
Wejdz na rzeczona strone a potem sprawdz post o Rezydenturze, a scisle mowiac date kiedy opublikowalem powyzszy. Potem odrobina matematyki i zrozumiesz o co mi chodzi.
A Niebieska Ksiazeczke mam juz 3 lata - moze to pomoze.

:-D:-D:-D
Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona - Albert Einstein

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer SkypeNumer gadu-gadu

vitek

Post #4 Ocena: 0

2009-01-17 23:05:56 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

'Naturalizacja' mi się zawsze nie wiem dlaczego kojarzy z 'Seksmisją' :-)


PS. Specjalnie dla tych co nie załapali do czego nawiązuję

Cytat:

Ponizej wyciag z formularzy dostepnych na stronach rzadowych UK i majac na uwadze zmiany w przepisach dotyczacych Starania sie o Przyznanie Brytyjskiego Obywatelstwa (Naturalizacji):


[ Ostatnio edytowany przez: vitek 17-01-2009 23:24 ]

The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #5 Ocena: 0

2009-01-18 00:20:47 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vitek

Post #6 Ocena: 0

2009-01-18 00:27:48 (15 lat temu)

vitek

Posty: 3922

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 19-06-2007

Skąd: Yorkshire

Napisałem chyba wyraźnie?: MI się kojarzy
The Mythbuster

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #7 Ocena: 0

2009-01-18 00:37:58 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

seth1977

Post #8 Ocena: 0

2009-01-20 08:52:17 (15 lat temu)

seth1977

Posty: 189

Mężczyzna

Z nami od: 13-02-2008

Skąd: Gdzies na poludniu

witam.za miesiac mija mi 5-letni okres pobytu na terenie gb.co powinienem zrobic i w jakiej kolejnosci aby uzyskac brytyjskie obywatelstwo jak najszybciej?jak dlugo to trwa i jakie dokumenty beda mi potrzebne? dzieki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2009-01-20 10:26:41 (15 lat temu)

Richmond

Posty: 28874

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ja bym poczekala do 1 maja 2009 i wtedy zlozyla wniosek EEA3. Wczesniej nie, bo wtedy nie mozesz powiedziec, ze wykorzystywales swoje prawa jako obywatel EU, bo Polska nie byla wczesniej w EU.

• The person who is exercising “free movement rights” must have been an EEA national for the whole of the 5 year period. For example, a citizen of a country which joined the European Union on 1 May 2004 will not acquire permanent residence until 1 May 2009 at the earliest.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2009-01-20 10:48:38 (15 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

W jaki sposob potwierdzic, od kiedy mieszkam w UK? Umowa najmu wystarczy?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,