MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd z inwalida

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

wanda11

Post #1 Ocena: 0

2007-04-05 09:59 (17 lat temu)

wanda11

Posty: 2

Z nami od: 05-04-2007

Czesc! Moj ojciec odziedziczyl mieszkanie na wyspach. Rozważamy mozliwosc przeprowadzki.Ojciec ma rmeryture w Polsce, ktora mozna przeliczyc na funty. Problem w tym, ze jest on inwalida na wozku i nie wiem czy bede mogla podjac prace. Napiszcie czy w takim wypadku moge ubiegac sie o jakies benefity zaraz po przyjezdzie czy dopiero po przepracowaniu roku.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2007-04-05 10:43 (17 lat temu)

Richmond

Posty: 28875

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Wszystko zalezy jak bardzo samodzielny jest Twoj ojciec, to jest glowna kwestia. Wielka Brytania ma dosc duzo ulatwien dla inwalidow i moga sie poruszac dosc swobodnie. Obsluga metra, autobusow czy pociagow pomaga im wsiadac i wysiadac i ogolnie jest dosc przyjaznie nastawiona do takich osob.

Najlepiej by bylo, jakbys pojechala zobaczyc ten dom, w ktorym byscie mieszkali, przeszla sie po okolicy, zobaczyla jaka jest infrastruktura i zorientowala sie czy ojciec da sobie sam rade.

Na samym benefitach nie znam sie, ale podejrzewam, ze jak Twoj ojciec ma emeryture z Polski to nie bedzie mu przyslugiwalo juz nic wiecej. Oczywiscie po przeliczeniu na funty beda to raczej dosc male kwoty.

Jesli dom bedzie juz Wasza wlasnoscia, to musisz pamietac o kosztach dodatkowych takich jak council tax (mozna sprawdzic jego wysokosc na stronie danej gminy), oplaty za gaz, prad itp.
Po sprawdzeniu tego dowiesz sie ile bedzie Ci to wszystko kosztowac, przejrzec internet w poszukiwaniu ogloszen o pracy dla Ciebie i oszczacowac czy dacie sobie rade. Trudno wypowiedziec mi sie bardziej szczegolowo, bo Twoje pytanie bylo zbyt ogolne.


Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wanda11

Post #3 Ocena: 0

2007-04-05 11:21 (17 lat temu)

wanda11

Posty: 2

Z nami od: 05-04-2007

Znam ten dom i okolice, niestety moj ojciec jest calkowicie niesamodzielny i nawet na wozku porusza sie przy mojej pomocy.Jednak dzieki za rade. Sprawdze wszystkie opłaty. Wiem, ze ojciec nie moze oczekiwac na zadne benefity, ale moze ja cos moge dostac na opieke - przynajmniej na poczatek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kik1976

Post #4 Ocena: 0

2007-04-05 13:43 (17 lat temu)

kik1976

Posty: 6561

Kobieta

Z nami od: 30-08-2006

Skąd: Neverland

sa jakies benefity dla twojego ojca, ale nie wiem za duzo o tym,bo sie tym nie interesowalam. moja matka ma orzeczona grupe i jest na wyspach. musiala tlumaczyc orzeczenie i jeszcze jakies papiery na ten temat. cos tam dostala i ostatnio nawet byla na jakis badaniach w szpitalu. tylko, ze moj ojciec pracuje. dostali tez mieszkanie na parterze, bo nie moze chodzic po schodach, ale tozajelo im poltora roku. udaj sie do job center, albo socjal seciurity, tam powinni wam udzielic wskazowek i zapiszcie sie do przychodni, lekarz tez powinien tym sie zajac.
Actus hominis non dignitas iudicentur ..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,