MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Koniec roku szkolnego, oceny itd.

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 16

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

stanislawski

Post #1 Ocena: 0

2022-07-17 20:25:07 (2 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Otrzymałem Annual Review i... coś mnie niepokoi. Zresztą w tym temacie - nie po raz pierwszy.

Moja córka jest Excellent z francuskiego i - nie umie rozmawiać w ogóle. Nie umie odpowiedzieć nawet na "Parlez vous francais".

Próbowałem to zbadać i okazuje się, że oni ich uczą... kolorów, Liczb. Itp. Jakichś fragmentów słownika, które może zaczną stanowić całość po latach.
To samo z synem na hiszpańskim.
I z córką starszą, która miała hiszpański i mówi mniej niż ja - a ja umiem z filmów, z intuicji i z pobytów Hiszpanii.
Jakiś tragiczny system...

Ciekawe jakie wrażenia mają inne osoby, które mają dzieci w tutejszych szkołach?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2022-07-17 20:40:10 (2 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Zalezy jak zwykle od nauczyciela i systemu w szkole.
Do tego dodaj brak mozliwosci egzekwowania nauki, paru (byc moze?) problemowych uczniow w grupie i jest jak jest.

Od pewnego czasu jezyk obcy jest obowiazkowy na GCSE.

Jesli komus zalezy, by dzieciaki poslugiwaly sie dodatkowym jezykiem, szuka dobrych zajec pozaszkolnych (jak zawsze i wszedzie).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafald

Post #3 Ocena: +1

2022-07-17 22:39:27 (2 lata temu)

rafald

Posty: 1324

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

W primary to jakaś popelina była. Włoski, hiszpański i chyba francuski jako after school club - zero.
Starszy w secondary ma obowiązkowe dwa języki na GCSE to coś tam trochę robią z tego co się orientuję.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: +1

2022-07-17 23:02:30 (2 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Moj wlasnie konczy year 5. Odkad zaczal szkole chwala go, jaki jest inteligetny i wspanialy. Ale nie dostaje Golden Letters czy innych wyroznien. Kupilam ksiazki do jego roku i o ile radzi sobie, to nie nazwalabym tego wspanialym. Jedyne, czego chce od szkoly, to uczciwosci. Jesli moj syn jest idiota, niech mi to powiedza , ja to zniose i ciagle bede go kochac. Ale jesli nie, to niech beda konkretni i niech dostanie czasmi wyroznienie za cos tam. A tu ani jednego ani drugiego. Frustrujace.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

karjo1

Post #5 Ocena: +1

2022-07-17 23:44:46 (2 lata temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Urok podstawowki ;).
Zeby nie zniechecic rodzicow czy dzieci, wiekszosc szkol ciagnie na superlatywach, bo tak wszystkim milej, spokojniej, rodzice sie nie czepiaja, dzieci nie awanturuja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #6 Ocena: 0

2022-07-18 08:10:25 (2 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Tez tak mysle , Karjo1. Ale to mi nie pomaga. Chciałabym wiedzieć , na co realnie mojego syna stać, żebym mogła go odpowiednio pokierować. Tymczasem tego nie ma. Ja tylko chce znać realne możliwości potomka.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

rafald

Post #7 Ocena: 0

2022-07-18 08:40:31 (2 lata temu)

rafald

Posty: 1324

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2008

Skąd: Londyn

Kup mu coś takiego, niech zrobi parę zadań i zobaczysz jak to idzie:

Obrazek

Obrazek

[ Ostatnio edytowany przez: rafald 18-07-2022 08:41 ]

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #8 Ocena: 0

2022-07-18 08:54:31 (2 lata temu)

Turefu

Posty: 4026

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Dzieki RafalD. Na przygotowania do 11+ to chyba dla niego za późno 🙂 Ale spróbuje. W okolicy jest jedna Grammar School i wszystkie dzieciaki które tam poszły miały korepetycje. Jakos nie przemawia do mnie dostanie się to szkoły , bo dziecko miało cała masę i masę przygotowań. Zdać egzamin to jedno, jako tako funkcjonować już w szkole to druga sprawa.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Magducha31

Post #9 Ocena: 0

2022-07-18 11:52:01 (2 lata temu)

Magducha31

Posty: 255

Kobieta

Z nami od: 05-12-2011

Skąd: st.albans

Witam.To chyba zalezy od szkoly. U nas school report normalnie opisuje wady i zalety ucznia, czyli dowiedzialam sie ze syn jest bardzo dobry z matematyki ale na przyklad musi popracowac nad angielskim, szczegolnie jego pisownia pozostawia wiele do zyczenia. Nikt tam nie owija w bawelne, zawsze wiedzialam co jest nie tak, co mozna ulepszyc z kazdego przedmiotu a w czym jest dziecko dobre. Dla mnie tak powinnien wygladac school report, jesli masz jakies pytania najlepiej sie skontaktowac ze szkola, na pewno ustala rozmowe z nauczycielem zeby wyjasnic, skoro macie watpliwosci.A co do jezyka obcego, jak moja corka tam chodzila to najpierw byl hiszpanski, za rok francuski, bez sensu taka nauka, teraz wszyscy sie ucza francuskiego i widze ze jest na lepszym poziomie niz kiedys.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2022-07-18 13:55:55 (2 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2022-07-17 22:39:27, rafald napisał(a):
W primary to jakaś popelina była. Włoski, hiszpański i chyba francuski jako after school club - zero.
Starszy w secondary ma obowiązkowe dwa języki na GCSE to coś tam trochę robią z tego co się orientuję.


Zgadza się, to jest popelina. Bo to przecież nie chodzi o pojedynczy przypadek, to się powtarza.

---

Co do języków, to oni mają bardzo często jeszcze jeden problem. Nie umieją przepisać obcego imienia, czy nazwiska bez błędów. Nie, nie mówię "powtórzyć" - ale przepisać. I to ludzie bez szkoły, jak i wykształceni. Gazety, książki są z takimi błędami... (właśnie skończyłem jedną, gdzie na kilku stronach powtarzało się imię "Andrezj";).
W każdej mojej pracy coś przekręcano, w kilku szkołach moich dzieci też.

Przecież to można po prostu po kolei przerysować dane litery... nie, nie da się.
Wydaje mi się, że to jest coś co ma swoje korzenie właśnie w nauczaniu. Czy oni sobie np. wpierw powtarzają dane nazwisko w myślach, tak jak im się wydaje, że powinno to brzmieć - i to co "słyszą" w swoich myślach przelewają na papier? Coś jakby to.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,