MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Milosnicy muzyki,instrumentow,spiewu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Twinkle

Post #1 Ocena: +1

2019-01-12 22:35:15 (5 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Juz od jakiegos czasu chodzi za mna aby napisac na forum o temacie,ktory jest mi bliski.
Mianowicie muzyka,ktora od zawsze
byla obecna w moim domu,moi rodzice i brat grali na gitarze,spiewali,ja rowniez gralam na pianinie,gitarze i spiewalam.Teraz gra moj syn.
I wlasnie,gralam.......mialam bardzo dluga przerwe,wiele lat nie gralam w ogole.
Od paru lat staram sie pobrzdekac na gitarze,troche na keybordzie,ale widze ogromne braki.Czyb sa tu ludzie,ktorzy graja z zamilowania,ze sluchu,ucza sie sami,ktorzy podziela sie cennymi radami?
Ja najbardziej kocham spiewac ale bardzo chcialabym znowu grac.Staram sie przypominac wlaczam tutoriale na youtube ale szczerze...nie jest to takie proste.Marzy mi sie znow zaczac grac plynnie,z pasja😁

[ Ostatnio edytowany przez: Twinkle 12-01-2019 22:36 ]

lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2019-01-12 22:43:09 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Dobry temat.
A propos dwu instrumentów, które wspomniałaś.
Ja gram normalnie na gitarze. W żadnym wypadku nie uważam siebie za klawiszowca. Ale jak chodzi o to, aby rozpracować jakąś melodię - to jednak keyboard.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Twinkle

Post #3 Ocena: 0

2019-01-12 22:52:59 (5 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Grasz z nut czy ze sluchu?Ja gram na gitarze ze sluchu a na pianinie gralam z nut.Co wlasnei utrudnia mi teraz nauke ze sluchu.Ja nie jestem jakims super muzykiem.Po prostu znam minimum i z tego kombinuje.Mam ogromne braki i naprawde chcialabym grac teraz kiedy w koncu dzieci mi podrosly.Spiewac bardzo lubie i raczej z tym nie mam problemow.
Musze nauczyc sie zmieniac tonacje.Aby zagrac w kazdej tonacji(gitara).
w pianinie mam rowniez ogromne braki.Gralam jako dziecko kilka lat i naprawde szlo mi super,utwory typu Dla Elizy,Skrzypek na daxhu,wariacje C dur G dur ale co z tego jak to bylo wieki temu.Sluch mam zlapie melodie bez problemu,ale zebybusiasc i zagrac z marszu nie umiem.
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2019-01-13 10:55:29 (5 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Nuty znam, ale nie umiem ich używać :-)
Tzn. powiem ci jaki to dżwięk.

Jednak gram z tabulaury, ze słuchu... albo z Youtuba.
Sorry, ale nie odtworzę solówki Jimmiego Page w "Schodach do Nieba" ze słuchu i potrzebuję, aby mi to pokazać po prostu.
Tzn. próbowałem, ale to było parę dźwięków i cześć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Twinkle

Post #5 Ocena: 0

2019-01-13 16:31:57 (5 lat temu)

Twinkle

Posty: 1021

Kobieta

Z nami od: 18-12-2011

Skąd: Somerset

Dopiero zobaczylam😁Moim zadaniem granie ze sluchu jest najfajniejsze.
Moja tesciowa jest muzykiem z zawodu.juz na emeryturze i cale zycie uczyla dzieci i sama grala z nut na akordeonie i dzis mowi ze nie zagra tak ze sluchu ma z tym problem nut owszem ale ze sluchu nie.
Ja potrzebuje porzadnej praktyki ale tez troche pomocy.Jak zmieniac tonacje.Wydaje mi sie ze na gitarze jet taki bajer co przyciska struny niestety nie wiem jak on sie nazywa.Moj syn go uzywa😂
lake...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-01-13 16:41:09 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Na gitarze możesz grać w każdej tonacji - to instrument jak każdy inny i ten bar przykręcany na gryf to tylko ułatwienie, bez tego tak samo się zagra (palec robi za bar) i w wyższych progach. Czasem trzeba przestroić wielkie E na D ;-)
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Energy

Post #7 Ocena: 0

2019-03-23 21:03:54 (5 lat temu)

Energy

Posty: 1

Z nami od: 23-03-2019

Zawsze mozna sie wybrac na jakis koncert i posluchac ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #8 Ocena: 0

2019-03-23 23:22:16 (5 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Ja też gram ze słuchu,na akordeonie,jak dle mnie najłatwiej,na klawiszach tez zagram ale jedną ręką ,chyba że sobie ustawiam akompaniament to lewa ręką nie trzeba się nagimnastykowac za dużo.

Gitary za Chiny nie umiem załapać,choć mój syn gra całkiem nieźle.Ja jestem zdecydowanie klawiszowcem.

Mój tata gra ze słuchu na akordeonie a mama z nut .Dziadek grał na skrzypcach i akordeonie,i wujek też a drugi na gitarze.
Śpiewać też lubię,razem z moją siostrą,ale ostatnio mam wiecznie jakiś kaszel i nie mogę górnych partii wyciągać.

Twinkle jeśli chcesz coś osiągnąć to ćwicz,stopniowo nabędziesz wprawy,może przy lampce wina np.?:-]Nie wiem,zacznij może ze słuchu od czegoś łatwego?

Pozdrawiam wszystkich co kochają muzykę


[ Ostatnio edytowany przez: kinga77 23-03-2019 23:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #9 Ocena: 0

2019-03-24 00:01:47 (5 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

A ja saxophone odwiesiłem.
Pozdrawiam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #10 Ocena: 0

2019-03-24 23:09:28 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja gralam na pianinie w podstawowce, z nut, i dzis juz nawet Dla Elizy nie zagram ( a jeszcze jakies 10 lat temu pare pierwszych taktow dalo rade). U mnie w rodzinie tata gral z glowy i dzadek bo byl organista i stroicielem zreszta tez. Z mojego pokolenia tylko bratu w duszy gra. Klawisze, gitata i trabka. A ja i siostra gdzie tam. Przez te rodzinne tradycje zamiast na gimnastyke to mniena fortepian posylali. A talentu w ta strone nie mam, przynajmniej jesli chodzi o granie ( spiewanie mi jako tako wychodzi)

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 24-03-2019 23:11 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,