MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Powiadomienie pracodawcy o ciąży. Wcześniej czy później?

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Psiaraikociara

Post #1 Ocena: 0

2017-05-18 20:35:26 (7 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

Witam,

Przepraszam z góry jeżeli ten temat już się pojawił.

Jestem w 9 tygodniu ciąży, znam mniej więcej zasady na temat powiadomienia pracodawcy o zaistniałej sytuacji natomiast mam dylemat. Gdyż chciałabym powiadomić go już teraz . Posiadam korzystne warunki pracy lecz pracuję przez agencję (1,5 roku) Od prywatnego lekarza dostałam dokument - (Statement of Fitness for Work For social security or Statutory Sick Pay). Nie mam żadnych przeciwwskazań do pracy natomiast znajomi mówią aby poczekać jak najdłużej i donieść dokument od położnej gdyż on będzie jedynie uznany. Ja natomiast chciałabym już mieć to za sobą i prywatny lekarz wspominał, że jego dokument jest tak samo uznawany.
Usłyszałam również komentarz , że w Anglii ciąża jest uznawana dopiero od 12 tygodnia lub później dlatego powinnam się wstrzymać z powiadamianiem. :-?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lichowie

Post #2 Ocena: 0

2017-05-18 21:09:19 (7 lat temu)

lichowie

Posty: 235

Z nami od: 20-09-2007

Zgodnie z prawem musisz ich powiadomić najpóźniej na 15 tygodni przed terminem porodu, a to kiedy dokładnie to zrobisz zależy od Ciebie. Zazwyczaj pracodawcę informuje się o ciąży zwykłym napisanym przez siebie listem. Nie potrzebujesz potwierdzenia od lekarza. Od położnej dostaniesz wypisany formularz (MAT B1), który będziesz musiała dostarczyć pracodawcy ponieważ jest on potrzebny do późniejszego wypłacenia macierzyńskiego.

Jeśli pracujesz przez agencję, to zastanów się czy chcesz ich informować tak wcześnie. W sensie, czy jak się dowiedzą to czy pracę będą dla Ciebie mieć.

Jeśli rodzaj pracy który wykonujesz może zagrażać rozwojowi płodu (np. praca przy chemikaliach) albo maszynie rentgenowskiej to poinformuj koniecznie bo muszą Ci znaleźć inne obowiązki.

Ogólnie jak poinformujesz o ciąży do zrobią Ci tzw. risk-assessment. Jak masz ciężką pracę to dostaniesz lżejszą. Nie będziesz musiała dźwigać powyżej iluś tam i nie będziesz musiała pracować nocek. To tak z grubsza.

Ogólnie, to powiedz im kiedy chcesz tylko nie później jak po 25 tygodniu ciąży i możesz to zrobić dając im własnoręcznie napisany list.

Pozdrawiam i gratuluję ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Psiaraikociara

Post #3 Ocena: 0

2017-05-18 21:30:37 (7 lat temu)

Psiaraikociara

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 02-06-2016

Skąd: Southampton

Bardzo dziękuję:)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosik534

Post #4 Ocena: 0

2017-05-23 20:42:13 (7 lat temu)

gosik534

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 23-05-2017

Skąd: Manchester

Ja mam super szefa więc mówię jak najwcześniej by być wobec niego fair :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,