MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Chaos09

Post #1 Ocena: 0

2017-01-10 01:16:15 (7 lat temu)

Chaos09

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Egham

Witam.

Dostałam wczoraj list, że 'oficerowie' zostali upoważnienie do odwiedzenia mojego mieszkania za niepłacenie TV Licence. W tym problem, że telewizji samej w sobie nie używam i używac nie będę, oglądam seriale czy filmy (często na stronach w typie cda itp), ale jednakże nie jest to telewizja LIVE.
Zobaczyłam list pierwszy raz w życiu, szwagier mi mówił coś ponad 2miesiące temu, że to się płaci niezależnie czy sie TV ogląda czy nie, więc pierwszy mój ruch to zapłacenie i rozłożenie na miesiąc.

Jednak okazałam się trochę głupsza i zamiast najpierw poczytać - odrazu poleciałam zapłacić żeby nie mieć potem 1000 do zapłaty. Czy zrobiłam dobrze? Nie oglądam i nie nagrywam telewizji - czy to polskiej czy brytyjskiej. Oglądam jedynie filmy i seriale, które już zostały wyemitowane. Czy powinnam to usunąć? *SORRY*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-01-10 07:46:27 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Od 1 wrzesnia 2016 Tv abonament obowiazuje jesli ogladasz BBC iplayer programy.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2017-01-10 08:15:29 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

No właśnie. I tu jest pytanie czy ogląda BBC iPlayer. A nawet nie wiemy, czy mówi po angielsku...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

lulilu1

Post #4 Ocena: 0

2017-01-10 08:19:34 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

mnie miły Pan tłumaczył ,że jak masz telewizor w domu to płacisz musisz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2017-01-10 10:47:18 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-01-10 08:19:34, lulilu1 napisał(a):
mnie miły Pan tłumaczył ,że jak masz telewizor w domu to płacisz musisz


Jeżeli używasz tv tylko do konsol typu PlayStation czy XBOX albo oglądasz filmy z DVD to nic nie musisz płacić

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chaos09

Post #6 Ocena: 0

2017-01-10 12:33:38 (7 lat temu)

Chaos09

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Egham

Nie oglądam nic z telewizji brytyjskiej, nawet seriali, a tymbardziej pierwszy raz słysze o BBC iPlayer :P Mówię po angielsku, ale kiedy dostaje się list z czerwonymi paskami mówiący o tym, że ktoś moze Ci wejść do domu i go sprawdzać to brzmi to niekoniecznie dobrze i powoduje panike, a jak wspomniałam szwagier mi coś wspominał na ten temat, ze przyjdzie mi pismo apropo TV Licence i muszę to płacić, bo mam dwa komputery w domu.

Telewizora w domu brak i nie zamierzamy kupować, bo z niego nie korzystamy. A jak już byśmy kupili nie daj boże, to nie korzystałabym z telewizji żadnej, ani streamów tylko podpięłabym pod niego laptop i oglądała DVD na większym ekranie.


Z komputerów korzystam tylko do przeglądania internetu, yt, facebook i gier, więc czy jest sens wywalać 150F jeśli nie mam nic do ukrycia i nawet jakby przyszli mnie sprawdzać to mogą sami zobaczyć z czego korzystam i że nie mam żadnego tunera do telewizora?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2017-01-10 16:04:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28874

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Nie masz nawet TV i zaplacilas. No coz. Niewiedza kosztuje.

Powinnas zglosic po pierwszym liscie, ze nie masz TV w domu i nie potrzebujesz TV Licence. Daliby Ci spokoj na 2 lata lekko. Teraz bedzie Ci ciezko wycofac sie z tego i wyjasnic, ze jednak nie masz TV i nie powinnas placic. Ale oczywiscie mozesz sprobowac.

Oni wysylaja takie listy standardowo na kazdy adres, pod ktorym nie maja platnosci z TV Licence.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Chaos09

Post #8 Ocena: 0

2017-01-10 23:14:24 (7 lat temu)

Chaos09

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 11-04-2016

Skąd: Egham

@Richmond Zapłaciłam ponieważ myślałam, że oglądanie seriali w sieci itp też się wlicza. Szczególnie, że szwagier mówił, że to się płaci od tego czy ma się tv/komputer w domu niezależnie czy oglądasz TV online czy nie :/

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #9 Ocena: 0

2017-01-11 02:07:15 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Jeżeli wolałaś posłuchać szwagra niż pomyśleć, no to teraz go zapytaj co zrobić.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-01-11 06:30:31 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

http://www.tvlicensing.co.uk/check-if-you-need-one/topics/telling-us-you-dont-need-a-tv-licence

No TV? Not watching live TV on any channel, or BBC programmes on iPlayer? Empty property? You can let us know here.
You don’t need a TV Licence if you:
never watch or record programmes on any channel as they’re being shown on TV or live on an online TV service, and
never download or watch BBC programmes on iPlayer – live, catch up or on demand.
This could be on any device, including a TV, desktop computer, laptop, mobile phone, tablet, games console, digital box or DVD/VHS recorder.
Please check the information below and then complete our No Licence Needed declaration.
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,