MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Mieszkanie socjalne :)

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 177 z 194 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 176 | 177 | 178 ... 192 | 193 | 194 ] - Skocz do strony

Str 177 z 194

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Adacymru

Post #1 Ocena: 0

2013-08-15 18:04:31 (11 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2013-08-15 16:03:05, fabianna1136 napisał(a):
Witam,

mam pytanie skąd mogę wziąć formularz o mieszkanie z councilu. Byłałam w Britania House i wszelakich możliwych oddziałach councilu, ale jedyne co uzyskałam to przeganianie z miejsca na miejsce. Czy istnieje jakiś oddział councilu zajmujący się wyłącznie mieszkaniam?


https://www.openmoveshomes.co.uk/Data/ASPPages/1/65.aspx
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jakmasznaimie

Post #2 Ocena: 0

2013-08-21 13:22:51 (11 lat temu)

jakmasznaimie

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: Londyn

próbowałam prześledzić wątek zanim zadam pytanie ale 170 stron mnie pokonało

napiszę pokrótce jak wygląda moja sytuacja

Obecnie mieszkam z rodziną w Polsce.
Tworzymy tradycyjny schemat 2+1. Nasz synek ma niespełna 2 latka i zdiagnozowany autyzm dziecięcy.
Ja byłam w Londynie rok temu sama, nie ukrywając byłam tam krótko ale zakochałam się. Wspólny wyjazd rozważaliśmy wielokrotnie, na stałe ale za kilka lat (mamy ogromny kredyt, który najpierw chcieliśmy "podgonić";).
Teraz pojawiła się troszkę inna perspektywa. Sporo czytaliśmy na temat pomocy dzieciom autystycznym oferowanej w UK i wiadomo, jest na kolosalnie wyższym poziomie niż w Polsce.
Mamy orzeczoną niepełnosprawność na 3 lata (do maja 2016), po tym czasie może nie zostać przedłużona, dlatego zaczęliśmy rozważać przyspieszenie wyjazdu (chociaż nie jestem jeszcze do końca zdecydowana).

No i teraz pytanie brzmi:
po 1. Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji (dziecko z autyzmem)?
po 2. Czy posiadane orzeczenie o niepełnosprawności może nam pomóc w staraniu się o mieszkanie socjalne?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Samurajka

Post #3 Ocena: 0

2013-08-21 13:49:17 (11 lat temu)

Samurajka

Posty: 3554

Kobieta

Z nami od: 14-08-2010

Skąd: Marden

Cytat:

2013-08-21 13:22:51, jakmasznaimie napisał(a):
próbowałam prześledzić wątek zanim zadam pytanie ale 170 stron mnie pokonało

napiszę pokrótce jak wygląda moja sytuacja

Obecnie mieszkam z rodziną w Polsce.
Tworzymy tradycyjny schemat 2+1. Nasz synek ma niespełna 2 latka i zdiagnozowany autyzm dziecięcy.
Ja byłam w Londynie rok temu sama, nie ukrywając byłam tam krótko ale zakochałam się. Wspólny wyjazd rozważaliśmy wielokrotnie, na stałe ale za kilka lat (mamy ogromny kredyt, który najpierw chcieliśmy "podgonić";).
Teraz pojawiła się troszkę inna perspektywa. Sporo czytaliśmy na temat pomocy dzieciom autystycznym oferowanej w UK i wiadomo, jest na kolosalnie wyższym poziomie niż w Polsce.
Mamy orzeczoną niepełnosprawność na 3 lata (do maja 2016), po tym czasie może nie zostać przedłużona, dlatego zaczęliśmy rozważać przyspieszenie wyjazdu (chociaż nie jestem jeszcze do końca zdecydowana).

No i teraz pytanie brzmi:
po 1. Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji (dziecko z autyzmem)?
po 2. Czy posiadane orzeczenie o niepełnosprawności może nam pomóc w staraniu się o mieszkanie socjalne?


Tutaj masz wątek o tym jak wygląda życie rodziny z dzieckiem autystycznym w UK

A co do mieszkania socjalnego....Coz czy nie wydaje ci sie ze aby cos 'chciec' najpierw trzeba cos 'dac'...
Nadzieja, to matka tych, którzy nie boją się rzucać myśli w daleką przyszłość. :*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #4 Ocena: 0

2013-08-21 13:54:49 (11 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Moze pomoc ale najpierw musisz mieszkać w danej dzielnicy minimum 2 lata czasami i 5 w zależności od councilu,w większości dzielnic londynu jest taki warunek jezeli chcesz sie starac o socjalne.
Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Natija

Post #5 Ocena: 0

2013-08-21 13:57:16 (11 lat temu)

Natija

Posty: 1559

Kobieta

Z nami od: 02-02-2012

Skąd: London

Tu gdzie ja mieszkam council wymaga 5 lat.
Co się polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali, Polak musi mieć łeb i dupę ze stali.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

katarzyna85

Post #6 Ocena: 0

2013-08-21 13:57:22 (11 lat temu)

katarzyna85

Posty: 1696

Kobieta

Z nami od: 21-05-2009

Skąd: manchester

Cytat:

2013-08-21 13:49:17, Samurajka napisał(a):
Cytat:

2013-08-21 13:22:51, jakmasznaimie napisał(a):
próbowałam prześledzić wątek zanim zadam pytanie ale 170 stron mnie pokonało

napiszę pokrótce jak wygląda moja sytuacja

Obecnie mieszkam z rodziną w Polsce.
Tworzymy tradycyjny schemat 2+1. Nasz synek ma niespełna 2 latka i zdiagnozowany autyzm dziecięcy.
Ja byłam w Londynie rok temu sama, nie ukrywając byłam tam krótko ale zakochałam się. Wspólny wyjazd rozważaliśmy wielokrotnie, na stałe ale za kilka lat (mamy ogromny kredyt, który najpierw chcieliśmy "podgonić";).
Teraz pojawiła się troszkę inna perspektywa. Sporo czytaliśmy na temat pomocy dzieciom autystycznym oferowanej w UK i wiadomo, jest na kolosalnie wyższym poziomie niż w Polsce.
Mamy orzeczoną niepełnosprawność na 3 lata (do maja 2016), po tym czasie może nie zostać przedłużona, dlatego zaczęliśmy rozważać przyspieszenie wyjazdu (chociaż nie jestem jeszcze do końca zdecydowana).

No i teraz pytanie brzmi:
po 1. Czy jest tu ktoś w podobnej sytuacji (dziecko z autyzmem)?
po 2. Czy posiadane orzeczenie o niepełnosprawności może nam pomóc w staraniu się o mieszkanie socjalne?


Tutaj masz wątek o tym jak wygląda życie rodziny z dzieckiem autystycznym w UK

A co do mieszkania socjalnego....Coz czy nie wydaje ci sie ze aby cos 'chciec' najpierw trzeba cos 'dac'...

*THUMBS UP* *THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Roberto480

Post #7 Ocena: 0

2013-08-21 14:26:42 (11 lat temu)

Roberto480

Posty: 868

Mężczyzna

Z nami od: 11-07-2012

Skąd: Peterborough

Moge sie wypowiedziec cio do opieki nad dzieckiem.
Znajoma ma dziewczynke o bardzo ciezkim autyzmie.
W szkole jest w jej grupie szescioro dzieci,ale ta dziewczynka jest naj bardziej chora.
Przydzielona ma osobista nauczycielke ktora sie nia opiekuje,specjalistyczne auto wozi i zabiera dziecko ze szkoly.
Rodzice maja organizowane szkolenia na temat choroby dziecka,jak maja sie opiekowac po godzinach lekcyjnych.
Nigdy o nic nie pytalem,pisze to co sami powiedzieli.
Matka dziecka stwierdzila jedno,ze w Polsce nawet w 15% nie miala by takiej pomocy i opieki jak tu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jakmasznaimie

Post #8 Ocena: 0

2013-08-21 16:57:52 (11 lat temu)

jakmasznaimie

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: Londyn

oczywiście zgadzam się z tym, że najpierw trzeba dać. nie chcę tam jechać, żeby brać ale w sumie częściowo można tak stwierdzić, bo chcę być tam ponieważ moje dziecko ma tam większe możliwości rozwoju. Co prawda nasz autyzm jest bardzo płytki ale jest.

pytam, bo nie chcemy tam jechać na chwilę tylko na stałe i ciekawa jestem jak to wszystko wygląda. jak wyjdzie zobaczymy.
dziękuje za podpowiedź z właściwym wątkiem, musiał mi umknąć

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2013-08-21 21:58:46 (11 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jakmasznaimie

Post #10 Ocena: 0

2013-08-22 07:23:21 (11 lat temu)

jakmasznaimie

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 21-08-2013

Skąd: Londyn

powiem szczerze, że co później to raczej mnie jeszcze nie obchodzi. w tej chwili priorytetem jest dla mnie wysoki poziom niesionej pomocy (i nie mam tu na myśli pomocy socjalnej tylko terapeutów i diagnostykę).
Wskazany wątek jest przeze mnie stopniowo zgłębiany.
jeszcze raz dzięki za odp

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 177 z 194 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 176 | 177 | 178 ... 192 | 193 | 194 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,