MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Dysplazja u dziecka

 

Postów: 1

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Angelika9

Post #1 Ocena: 0

2008-09-27 21:13:39 (16 lat temu)

Angelika9

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 26-02-2007

Skąd: Uttoxeter

Mam Pytanie. Bardzo sie martwie bioderkiem mojej coreczki. Urodzila sie w Angli. Od poczatku wydawalo mi sie ze jedna nozka jest jaby krotsza i ciensza. Jedna byla stale podwinieta i a druga zawsze wyprostowana a mala chciala lezec tylko na jednym boku. Zwracalam na to uwage poloznej i lekarzom kilka razy. Powiedzieli ze to sie zdarza i ze to od ulozenia w macicy no i ze po kilku tyg. samo sie rozprostuje. Pojechalam do Polski jak malutka miala 3mce. Zrobilam usg. Lekarz powiedzial ze prawie w ogole nie ma odwodzenia lewej nogi i ze mala od urodzenia powinna miec szerokie pieluchowanie. Po kilku tyg byla kontrola. Troche lepiej ale nadal powiedzieli zeby pieluchowac. Jak miala 6mcy nastepne usg i znow niedobrze. Odwodzenie nogi jest pelne ale nie ma jakiejsc chrzastki, jadro kostnienia czy cos. Lekarz powiedzial ze jak zacznie chodzic to moze dojsc do znieksztalcenia stawu biodrowego. Dziecko ma 8 mcy i nadal pieluchuje choc w tym wieku to juz chyba nie ma sensu no i odwodzenie jest ok. Mala juz ciagle staje na nogach. Jednoczesnie lecze ja na to w Angli. Ortopeda za kazdym razem mowi ze wszystko ok i ze z czasem samo sie naprawi. Teraz wracam na pare mcy do polski i zaraz na usg. Bardzo sie boje ze znow wyjdzie zle. A ostatnio dowiedzialam sie ze kuzynka meza ma krotsza noge. Nikt nie wie dlaczego. Jak miala rok i zaczela chodzic dziwnie poszli do lekarza i okazalo sie ze jakos doszlo do znieksztalcenia stawu. Teraz tesciowa powiedziala mi ze babka meza tez utykala. Czy ktos moze mi powiedziec o co chodzi z tym jadrem kostnienia i cos poradzic. Moze znacie jakiegos specjaliste od tego. Boje sie ze prowincjonalni lekarze mi to zaniedbaja az bedzie zapozno na pomoc.:-(

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

jsingh

Post #2 Ocena: 0

2018-04-01 21:52:20 (6 lat temu)

jsingh

Posty: 11

Kobieta

Z nami od: 29-03-2018

Skąd: londyn

Zeby nie bylo, ze jestem nowa I nie uzywam opcji wyszukiwania...;) odkopalam tak stary temat, poniewaz dotyczy mnie(a raczej mojej corki) I mam pytanie, a raczej prosbe.
Gwoli wprowadzenia: Gdy moja corka byla w wieku 9miesiecy I zaczela wstawac, zauwazylam ze nie moze polozyc calej lewej stopki Na podlozu I nozka jest krotsza. Diagnoza: Dysplazja ze hohohohoho. Dzisiaj mala ma prawie 3 lata, 4 powazne operacje za soba I miliony wizyt u lekarzy. Jestesmy pod opieka swietnej specjalistki w Royal London Hosp. Moja corka Na Te chwile chodzi, biega skacze itd. Co bedzie w przyszlosci? Endoproteza? Czas pokaze... Jesli macie jakies doswiadczenie w tym temacie, przechodziliscie to Sami lub wasze dzieci, prosze podzielcie sie swoimi historiami.

[ Ostatnio edytowany przez: jsingh 01-04-2018 21:53 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,