MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Gdybym byl administratorem, moderatorem to ...

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 2 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

SweetLiar

Post #1 Ocena: 0

2017-08-03 21:59:40 (7 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Cytat:

2017-08-02 22:08:42, jolantina napisał(a):
Ja bym ulżyła moderatorom i ukryla ich funkcję, aby jako zwykli użytkownicy mieli prawo do wypowiedzenia się bez uwag w stylu "moderatorowi nie wypada" itp.

Dokladnie tak! Moderatorzy sa ludzmi jak my wszyscy, moga miec gorszy dzien, moga ich poniesc emocje przez co lamia lub naginaja regulamin, a to sie zdarza! I tego sie nie da uniknac nigdzie. Dlatego powinni miec ukryta funkcje. Nie kazdy nadaje sie na moderatora i nie kazdy, jak Ewa, potrafi chociazby zadeklarowac chec przyznania sie do ewentualnego bledu/ mylnej interpretacji.

Najgorzej jest jednak jak moderator/moderatorka wykazuje sie brakiem elementarnego poczucia humoru przez co robi personalne przytyki zupelnie bez powodu, i nikt z moderacji na to nie reaguje (bo to w koncu "nasza";) a cala reszta ma niesmak. Wiecie, takie uczucie jak brak higieny w jamie ustnej. Straszny dyskomfort dla nas samych i smierdzi otoczeniu



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Jurny_Jurek

Post #2 Ocena: 0

2017-08-03 22:44:48 (7 lat temu)

Jurny_Jurek

Posty: 6620

Mężczyzna

Z nami od: 28-06-2016

Skąd: Faggot

Ja tam pamietam czasy, gdy niektorzy moderatorzy (zanim nimi zostali), byli banowani za:

- wycieczki osobiste;
- wulgaryzmy
- notoryczne zasmiecanie watkow.

(i czesto zupelnie na te bany nie zasluzyli)

Gdy juz nimi zostali, w imie popularnej zasady ,,TKM"" zaczeli za to samo banowac innych. Poziom tolerancji w dyskusji drastycznie spadl i trzeba bylo nalezec do grupek wzajemnego uscisku by uniknac ostrzezen a potem banow.

Te grupki kierowaly sie tzw. sympatiami, gdzie rozliczano uzytkownikow, ze ,,nie daja rad ani nie zartuja w chcialem powiedziec, ze'', za to wciaz gadaja na przyklad o polityce. A jak poglady polityczne odbiegaly od przyjetej w grupce linii, to zostawalo sie ,,platnym trollem'' i banowano za ,,caloksztalt''. Wystarczylo sprowokowac wycieczka osobista (lub naslac prowokatora, zdrobnianiem nicka, gadaniem nie na temat tylko o uzytkowniku. Az peklo, az syplo i powod sie znalazl.

Na szczescie te czasy juz za nami, po wstapieniu effki w szeregi straznikow moralnosci zywie gleboka nadzieje, ze nastapilo nowe rozdanie i dobra zmiana...

(tak, wiem, przyznaje, wielokrotnie bylem banowany. Nie umiarkowalem w wycieczkach osobistych i dalem sie prowokowac takim wybitnosciom jak marian vel staszek. Na szczescie nastepcom juz sie nie daje)

Dobranoc i powodzenia Effka.
I never thought I’d live in a world where people are so afraid of dying that they stop living..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #3 Ocena: 0

2017-08-03 23:17:56 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-03 21:59:40, SweetLiar napisał(a):
Cytat:

2017-08-02 22:08:42, jolantina napisał(a):
Ja bym ulżyła moderatorom i ukryla ich funkcję, aby jako zwykli użytkownicy mieli prawo do wypowiedzenia się bez uwag w stylu "moderatorowi nie wypada" itp.

Dokladnie tak! Moderatorzy sa ludzmi jak my wszyscy, moga miec gorszy dzien, moga ich poniesc emocje przez co lamia lub naginaja regulamin, a to sie zdarza! I tego sie nie da uniknac nigdzie. Dlatego powinni miec ukryta funkcje. Nie kazdy nadaje sie na moderatora i nie kazdy, jak Ewa, potrafi chociazby zadeklarowac chec przyznania sie do ewentualnego bledu/ mylnej interpretacji.




Deklaracje deklaracjami :-] zobaczymy jak to sie bedzie mialo do rzeczywistosci

Mnie osobiscie bardzo podoba sie opcja ukrytej funkcji. Juz dzis jestem zbyt zmeczona by wdawac sie w uzasadnienia dlaczego.
W kwestii wypada nie wypada. W moim przypadku dodatkowym hamulcem w wypowiadaniu pewnych pogladow sa prowadzone akcje.Ja nie moge pozwolic sobie na niektore zachowania bo bedzie to rzutowalao na pomoc dzieciakom.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #4 Ocena: 0

2017-08-03 23:40:49 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:


Gdy juz nimi zostali, w imie popularnej zasady ,,TKM"" zaczeli za to samo banowac innych. Poziom tolerancji w dyskusji drastycznie spadl i trzeba bylo nalezec do grupek wzajemnego uscisku by uniknac ostrzezen a potem banow.



Na szczescie te czasy juz za nami, po wstapieniu effki w szeregi straznikow moralnosci zywie gleboka nadzieje, ze nastapilo nowe rozdanie i dobra zmiana...


Dobranoc i powodzenia Effka.


No wlasnie . Mam nadzieje, ze tego mi sie uda uniknac. Chodzi mi o ta zmiane zachowania po " dochrapaniu sie funkcji " Mnie sie zaraz przypomina stwierdzenie Nie pamieta wol jak cieleciem byl

Bedac uzytkownikiem mialam swoje przemyslenia i zastrzezenia odnosnie pewnych spraw forumowych i wstepujac w szeregi moderatorow moje poglady nie ulegly zmianie w postrzeganiu tego co mi nie odpowiada
Oby z czasem na glowe mi sie nie rzucilo i nic nie spowodowalo zmiany frontu ;-)

Staram sie byc obiektywna.Odpowiadam sama za siebie i moge co prawda dyskutowac z innymi o swoich przemysleniach i moge zglaszac swoje watpliwosci co do slusznosci niektorych poczynan.Natomiast nie mam zupelnie wplywu na to jak ktos sie zachowuje i czy wezmie sobie moje przemyslenia pod uwage.

Za innych sie nie wypowiadam bo kazdy powinien sobie zrobic swoj rachunek sumienia czy nie ma sobie nic do zarzucenia jesli chodzi o to jakim jest moderatorem
Wiem, ze ja doloze wszelkich staran zeby probowac chociaz zachowywac sie " fair"
Mnie mozna zwracac uwage ( byc moze na poczatku w domu walne focha bo odezwie sie moja urazona duma ;-) ale jak ochlone i przemysle to wtedy wroce i bede mogla podjac temat juz bez emocji , na spokojnie raz jeszcze
Duze znaczenie ma w jaki sposob sie ta uwage tez zwraca ;-) Jak kazdy mam problem czasem ze slowami krytyki ale obiecuje ze sobie wszelkie uwagi przemysle ( w kaciku szlochajac ze nikt mnie nie lubi ;-) )

Dzieki Jurny za zyczenie mi powodzenia . Przyda sie *THUMBS UP*


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #5 Ocena: 0

2017-08-03 23:46:50 (7 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Ewka nie martw się. ..jak ci zacznie rzucać się na głowę, to ci o tym powiemy :-8 chociaż osobiście myślę, że do takiej sytuacji nie dojdzie. ..

...ciężki kawałek chleba cię czeka. ..

[ Ostatnio edytowany przez: gosian 03-08-2017 23:49 ]

Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

espe-7

Post #6 Ocena: 0

2017-08-05 14:01:41 (7 lat temu)

espe-7

Posty: 2421

Kobieta

Z nami od: 04-06-2010

Skąd: Londyn

Cytat:

2017-08-03 23:46:50, gosian napisał(a):
Ewka nie martw się. ..jak ci zacznie rzucać się na głowę, to ci o tym powiemy :-8


Dokladnie! :-]

I nie zazdroszcze nowej funkcji, bo czasem naprawde jest ciezko wyczuc, czy regulamin juz zostal zlamany, czy jeszcze nie.

Mysle, ze bycie fair jest tu najwazniejsze, bez wzgledu na osobiste sympatie I anypatie...:-8
"Lovers of air travel find it exhilarating to hang poised between the illusion of immortality and the fact of death." Alexander Chase

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

malinowka

Post #7 Ocena: 0

2017-08-05 23:13:28 (7 lat temu)

malinowka

Posty: n/a

Konto usunięte

Myślę, że ukrycie funkcji moderatora, to niezły pomysl aczkolwiek na tym forum chyba by się nie sprawdził. Zbyt bolesne dla ego:-8
Bardzo natomiast nie podoba mi się grożenie wielkim czerwonym paluchem, gdy komus coś się wymsknie. Bardzo niefaje sa osobiste wycieczki i publiczne proby gnojenia uzytkowniow. A wystarczylby priv z ostrzeżeniem i wyczyszczenie watku. Z czystego lenistwa wyrzucilabym też wszystkie blokady czasowe. Jedno ostrzeżenie, jesli nie skutkuje ban dożywotni. Może i trochę naiwnie myślę, ale mam nadzieję, że wiekszość forumowiczów to udzie dorośli z podstawowa umiejetnoscia czytania i pisania. Jeśli nie skutkuje prosty komunikat, po co sie męczyć.
I jak napisala espe podstawa, to sprawiedliwe traktowanie wszystkich użytkowników, niezależnie od stażu i wkładu w forum.

A tak w ogóle, to chciałam pogratulować towarzyszce Effce Koneffce nowej funkcji. Czas pokaże, jak się sprawdzi w nowej roli, ale jestem dziwnie spokojna, że i z tej opresji wyjdzie zwycięsko*THUMBS UP*
" Płakać trze­ba w spo­koju. Tyl­ko wte­dy ma się z te­go radość."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #8 Ocena: 0

2017-08-06 00:23:09 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Wiem że nie będziesz się wstydzić podpisać interwencji swoim nickiem. Kiedyś, gdy zwróciłem moderatorom na to uwagę, większość zaczęła się podpisywać. Teraz to już coraz rzadsze.:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #9 Ocena: 0

2017-08-06 01:27:27 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie o wstyd chodzi raczej i nie widze powodu dla ktorego wazne jest zeby widziec kto np uwage zwraca za uzycie wulgaryzmow. Czy jak napisze Mod A zeby nie rzucac miesem to bedzie to sluszna uwaga ale juz jak Mod B to juz nie? Nie rozumiem co daje informacja kto uwage zwrocil, bo albo uwaga jest sluszna (niezaleznie od nadawcy), albo niesluszna i czy upomnienie bylo o Efki czy Ady to nie ma znaczenia.

Sugerowane anonimowosci Mod zniwelowaloby te watpliwosci czy zastosowac sie do uwagi (bo np lubie Mod A) czy ignorowac uwagi Mod B bo go nie lubie...
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #10 Ocena: 0

2017-08-06 09:20:14 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-06 00:23:09, andyopole napisał(a):
Wiem że nie będziesz się wstydzić podpisać interwencji swoim nickiem. Kiedyś, gdy zwróciłem moderatorom na to uwagę, większość zaczęła się podpisywać. Teraz to już coraz rzadsze.:-[




Nie o kwestie wstydu tu chodzi.

Cytat:

2017-08-06 01:27:27, Adacymru napisał(a):
Nie o wstyd chodzi raczej i nie widze powodu dla ktorego wazne jest zeby widziec kto np uwage zwraca za uzycie wulgaryzmow. Czy jak napisze Mod A zeby nie rzucac miesem to bedzie to sluszna uwaga ale juz jak Mod B to juz nie?



Podpisuje sie tu pod Ada

Wielu ludzi nie potrafi rozgraniczac pewnych spraw i odbiera je bardzo personalnie. Przez to, ze prowadze akcje na MW zalezy mi zeby ten kontakt z forumowiczami byl poprawny i w miare mozliwosci przyjacielski . Z wieloma forumowiczami mam uwazam dosc dobry kontakt na forum a z niektorymi rowniez poza nim . Czasem przez wlasnie ten kontakt na plaszczyznie kolezenskiej trudno jest komus zwrocic uwage kiedy ta osoba nieodpowiednio zachowa sie na forum . Zdarzalo sie czasem , ze ta osoba , z ktora mielismy kolezenski, luzny , przyjemny uklad na MW zachowala sie niewlasciwie . Nie raz w przeszlosci przekonalam sie , ze czasem jak zwrocilam komus w kultularny sposob uwage ( na priv ) ze troche sie zagalopowal okazywalo sie ze ta osoba poczula sie urazona i odbierala to bardzo osobiscie bo przeciez tak nam sie fajnie rozmawialo na forum . Czasem konczylo sie to fochem . Czasem obraza majestatu a co za tym idzie sytuacja ze przestawala wpierac akcje bo czula sie urazona jako czlowiek ze ta uwaga zostala zwrocona
Ukryta funkcja pozwolilaby wlasnie na unikanie takich niezrecznych sytuacji . Ja rozumiem, ze to swiadczy pewnie o niedojrzalosci tych osob ze nie potrafia rozgraniczyc pewnych spraw. Czesc ludzi nie potrafi zrozumiec ze zwracanie uwagi nie swiadczy o mniejszej sympatii dla samej osoby a jedynie nie pochwalanie pewnych zachowan. To ze nie pochwalam jakiegos zachowania czy postawy reprezentowanej przez forumowicza nie znaczy, ze wszystko co robi, mowi jest zle i ze nagle ta sympatia znika .
Mnie ta funkcja pozwolilaby na swobodniejsze zwracanie uwagi jesli zajdzie taka potrzeba bez ryzyka ze pociagnie to za soba lawine fochow .

Cytat:
Nie rozumiem co daje informacja kto uwage zwrocil, bo albo uwaga jest sluszna (niezaleznie od nadawcy), albo niesluszna i czy upomnienie bylo o Efki czy Ady to nie ma znaczenia. Sugerowane anonimowosci Mod zniwelowaloby te watpliwosci czy zastosowac sie do uwagi (bo np lubie Mod A) czy ignorowac uwagi Mod B bo go nie lubie...


W tej kwestii podpisuje sie pod Ada .Czesto uzytkownicy ignoruja uwagi niektorych modow wlasnie dlatego , ze ich nie szanuja czy nie lubia .
Cytat:

2017-08-05 23:13:28, malinowka napisał(a):
Bardzo niefaje sa osobiste wycieczki i publiczne proby gnojenia uzytkowniow. A wystarczylby priv z ostrzeżeniem i wyczyszczenie watku. Z czystego lenistwa wyrzucilabym też wszystkie blokady czasowe. Jedno ostrzeżenie, jesli nie skutkuje ban dożywotni. Może i trochę naiwnie myślę, ale mam nadzieję, że wiekszość forumowiczów to ludzie dorośli z podstawowa umiejetnoscia czytania i pisania.

Jestem za tym zeby zwracac uwage najpierw na priv zeby uzytkownik nie poczul sie jak to napisalas gnojony. Jesli to przynosiloby skutek to czemu nie . Niestety czasem niektorym mozna zwracac uwage „..ylion ilosc razy i „ tak nie dociera. Dwa, czasem trzeba napisac publiczenie uwage do formumowicza zeby inni widzieli ze nastapila jakas reakcja ze strony moderatora i temat nie zostal zignorowany . Niemniej mozna zaczac od uwagi na priv , jesli to nie skutkuje publicznie a jesli nie skutkuje wtedy dalsze konsekwencje w postaci odpoczynku od forum
Moderator tez czlowiek i tak w sumie ciezko wyczuc co on ma robic . Jedni twierdza, ze ma sie ograniczac do czytania watkow , usuwania wulgaryzmow i nie wypowiadania prywatnych pogladow . Inni chcieliby moderatora co zejdzie z piedestalu Moda wladcy i pogada normalnie z ludzmi . Ukryta funkcja pozwololaby modowi wypowiadac sie jako zwykly uzytkownik i wyrazac swoje poglady a jednoczesnie gdy zajdzie potrzeba przelogowania sie na funkcje moda w razie koniecznosci i z moderatorskiego stolka zwrocenie uwagi gdy zachodzi koniecznosc

Ja tez nadal zywie nadzieje , ze jak napisalas mam nadzieję, że wiekszość forumowiczów to ludzie dorośli z podstawowa umiejetnoscia czytania i pisania ale niekiedy dopadaja mnie watpliwosci patrzac na niektore zachowania

Nie wiem czy sie odpowiednio sformuowalam swoje przemyslenia bo czasem lapie sie na tym , ze slowem pisanem ciezko wytlumaczyc wszelskie niuanse i watpliwosci
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,