17/06/2016 07:49:00

Polska vs Niemcy 0:0 - relacja

Zwycięski remis z Niemcami pozwala z optymizmem patrzeć w turniejową przyszłość reprezentacji Polski. Rywale nie potrafili sforsować zmasowanej defensywy drużyny Adama Nawałki. A w kontratakach byliśmy groźniejsi od mistrzów świata!

Protokół meczowy:
16. czerwca 2016, Paryż Saint-Denis, godz. 21.00
mecz eliminacyjny w grupie C, Euro 2016
Polska - Niemcy 0:0
żółte kartki: Khedira 3min. Oezil 34min. Boateng 67min. (Niemcy) oraz Mączyński 44min. Grosicki 54min. Peszko 90+2min. (Polska)
sędziował: Bjoern Kuipers (Holandia)
składy:
Polska: 22.Łukasz Fabiański - 20.Łukasz Piszczek, 15.Kamil Glik, 2.Michał Pazdan, 3.Artur Jędrzejczyk - 16.Jakub Błaszczykowski(21.Bartosz Kapustka 80min.), 5.Krzysztof Mączyński(6.Tomasz Jodłowiec 76min.), 10.Grzegorz Krychowiak, 11.Kamil Grosicki(17.Sławomir Peszko 87min.) - 7.Arkadiusz Milik, 9.Robert Lewandowski
trener: Adam Nawałka
Niemcy: 1.Manuel Neuer - 4.Benedikt Hoewedes, 17.Jerome Boateng, 5.Mats Hummels, 3.Jonas Hector - 18.Toni Kroos, 6.Sami Khedira, 13.Thomas Mueller, 8.Mesut Oezil, 11.Julian Draxler(23.Mario Gomez 71min.) - 19.Mario Goetze(9.Andre Schurrle 65min.)
trener: Joachim Loew

W drugim meczu Irlandia Północna sensacyjnie pokonała Ukrainę 2:0 po bramkach McAuleya w 49 minucie i McGinna w 96 minucie gry.

Tabela grupy C:
1. Niemcy 4 pkt 2-0 bramki
2. Polska 4 pkt 1-0 bramki
3. Irlandia Płn 3 pkt 2-1 bramki
4. Ukraina 0 pkt 0-4 bramki

Ostatnie mecze w grupie C odbędą się 21 czerwca: Polska - Ukraina i Niemcy - Irlandia Północna.