18/09/2015 11:59:00

Legia zawiodła, Lech zaskoczył

Legia zawiodła, Lech zaskoczyłZa nami pierwsza odsłona fazy grupowej Ligi Europy. Legia Warszawa została pokonana przez FC Midtjylland w Danii, a skazywany na porażkę Lech Poznań zremisował u siebie z Belenenses Lisbona.
Minorowe nastroje w poznańskiej drużynie i na trybunach zostały choć na chwilę osłodzone po wczorajszym remisie z Belenenses Lisbona.

Pierwsza połowa meczu toczyła się na boisku również w spokojnej atmosferze. Oba bowiem zespoły w swoich ligach wloką się w końcówkach tabeli, i oba postanowiły stracić jak najmniej sił na pucharowe spotkanie ze sobą.
Najważniejszym akcentem w tej fazie gry była poprzeczka bramki Buricia, ale po skiksowanej interwencji ...Łukasza Trałki.

Drugi akcent, to informacja, że część dochodów z biletów sprzedanych na to spotkanie zostanie przeznaczona na pomoc dla uchodźców z Bliskiego Wschodu.
W drugiej połowie gra nieco się ożywiła. Na portugalską bramkę strzelali Thomalla, Formella i Pawłowski. W rewanżu Buricia zaniepokoił Carlos Martins, który trafił w słupek.
Tym samym Lech Poznań przede wszystkim nie przegrał kolejnego meczu, a przy okazji zdobył cenny punkt w tabeli grupowej. To dobra okazja do odbicia się od dna.

a
Lech Poznań nie całkiem na łopatkach, Jasmin Burić - piłka pod kontrolą (fot. archiwum Kamila Poloczek)

Protokół meczowy:
17 września 2015 Poznań
Mecz fazy grupowej Ligi Europy sezonu 2015/2016
Lech Poznań – Belenenses Lizbona 0:0
żółte kartki: Kadar, Dudka, Ceesay (Lech) oraz Amorim (Belenenses)
sędziował: Serhij Bojko (Ukraina)
składy:
Lech Poznań: Burić - Ceesay, Kamiński, Arajuuri, Kadar – Trałka(Linetty 46min.), Dudka - Formella, Kownacki(Hamalainen 60min.), Lovrencsics(Pawłowski 68min.) - Thomalla
Belenenses Lisbona: Ventura - Garaldes, Brandao, Tonel, Amorim - Leal, Pinto, Sousa(Dias 81min.), Martins(Gomes 89min.), Rosa – Sturgeon(Kuca 63min.)

W drugim meczu Fiorentina przegrała u siebie z FC Basel 1:2. Bramkę dla włoskiej drużyny zdobył Kalinic w 4 minucie, a dla gości: Bjarnason w 71 i Elneny w 79 minucie.

Lech Poznań kolejny mecz rozegra 1 października na dobrze znanym stadionie FC Basel.

Tabela grupy I
1. FC Basel 3pkt, 2-1 bramki
2. Lech Poznań 1pkt 0-0 bramki
2. Belenenses Lisbona 1pkt 0-0 bramki
4. ACF Fiorentina 0pkt 1-2 bramki

Pechowa porażka Legii

Legia nie musiała - jak mistrz Polski - odbijać się od dna w meczu pucharowym. Pojechała do Midtjylland walczyć jak równy z równym. Przegrała minimalnie, po nieszczęśliwym odbiciu piłki głową przez Michała Kucharczyka. Mecz miał przebieg wyrównany i w pierwszej połowie każda z drużyn miała jedną dobrą okazję do strzelenia bramki. Aleksandar Prijović zmarnował sytuację sam na sam z bramkarzem potykając się na murawie. Ze strony Midtjylland, Poulsen strzelał do pustej już bramki po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale zdołał chybić na nasze szczęście.
Losy meczu rozstrzygneły się po przerwie. W 60 minucie Michał Kucharczyk nieszczęśliwie odbił głową piłkę po dośrodkowaniu Poulsena z rzutu wolnego, myląc Kuciaka. W ten sposób Midtjylland objął prowadzenie.
Duńczycy bardzo się starali strzelić kolejnego gola. Tak bardzo, że Rasmussen usiłował nawet wymusić rzut karny, ale arbiter nie dał się nabrać.
W ostatnich minutach gospodarze mieli okazję do podwyższenia rezultatu. Zapobiegł temu Dominik Furman, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Onuachu. Akcja ratunkowa została prawidłowo oceniona przez sędziego na czerwoną kartkę (drugą żółtą). I tym akcentem zakończyły się emocje meczowe.
A już niebawem, 1 października hit w Warszawie: Legia - SSC Napoli!