31/07/2015 10:10:00

FK Kukeshi - Legia Warszawa 1:2

FK Kukeshi - Legia Warszawa 1:2Nóż w głowie Dino Baggio. Kiedyś mieliśmy taki problem w meczu pucharowym Wisła Kraków - AC Parma. Od wczoraj taki problem ma FK Kukeshi. Mecz z Legią został przerwany, gdy przedmiot rzucony z trybun ugodził w głowę Ondreja Dudę.
W pierwszej połowie gracze Kukeshi nie trafili ani razu w światło bramki Kuciaka, choć strzelali kilka razy w jej kierunku. Często za o trafiali w nogi piłkarzy Legii i zarobili cztery żółte kartki. Na trybunach kibice obu drużyn także postanowili trafiać się wzajemnie, ale były to dopiero miłe złego początki. Pierwszą okazję na zdobycie gola dla Legii miał Michał Kucharczyk, po szybkim rajdzie w 11 minucie. Został jednak powstrzymany przez obrońcę. W 29 minucie Nikolić otrzymał podanie od Guilherme na 11 metrze, pobiegł w prawo i mimo wślizgu obrońcy oraz interweniującego bramkarza, zdołał wepchnąć piłkę do bramki.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 49 minucie wywalczyli rzut rożny. Dośrodkowywał Carioca, a piłka spadła na piąty metr. Usiłował ją wybijać Kuciak, ale robił to tak, że Felipe Moreira zdobył wyrównującą bramkę.

Na stadionie wybuchł szał radości i odżyły także negatywne emocje z pierwszej połowy.
Dwie minuty później, po rzucie rożnym pod bramką Staliji, po kiksie Pazdana do piłki dopadł Jakub Rzeźniczak. Strzelił mocno z narożnika pola karnego trafiając w słupek, a następnie do bramki.

W 52 minucie, gdy legioniści cieszyli się ze zdobytego gola, Ondrej Duda został trafiony w głowę przedmiotem rzuconym z trybun. Mógł być to kamień, zapalniczka itp. ale raczej nie nóż. Wszystko wskazuje na to, że w trybun rzucono wiele przedmiotów w kierunku piłkarzy Legii. Duda padł na murawę, a następnie był opatrywany poza boiskiem. Z obandażowaną głową zmienił zakrwawioną koszulkę, zupełnie jakby chciał wrócić na plac gry. To jednak nie było już możliwe. Decyzją sędziów i delegata UEFA mecz nie został już wznowiony. Ostateczną decyzję w sprawie walkowera dla Legii czy też utrzymania wyniku z 52 minuty UEFA podejmie niebawem.