28/11/2014 08:25:00

Porażka Legii w Lokeren 0:1

Porażka Legii w Lokeren 0:1Legia Warszawa przegrała w piątej kolejce Ligi Europy, w wyjazdowym spotkaniu z Lokeren 0:1. To pierwsza porażka naszego zespołu w tegorocznych rozgrywkach w grupie L.
Mecz w Belgii toczył się przez większość czasu przy biernej postawie warszawskiej drużyny. Z tego też względu to gospodarze usiłowali kontrolować przebieg wydarzeń na boisku. Ale i Legia miała swoje szanse na wyrównanie wyniku.

Już na początku meczu, w siódmej minucie  akcję lewą stroną boiska przeprowadzili gospodarze, a dośrodkowanie wykorzystał Hans Vanaken strzelając z kilku metrow nie do obrony. Legioniści mieli swoje szanse w pierwszej cześci gry. W poprzeczkę trafił Łukasz Broź, a dynamiczny rajd Orlando Sa zastopowali obrońcy.
Po przerwie Legia ruszyła do ataków. Efektem tego było kilka ofensywnych akcji jednak nie zakończonych strzałami w światło bramki Barrego. Najdogodniejszą okazję zmarnował Ondrej Duda w siódmej minucie drugiej połowy. Strzelił w boczną siatke po podaniu Michała Żyro.
Mimo doliczenia przez sędziego pięciu minut do regulaminowego czasu gry, bramki już nie padły. A w ostatniej minucie gospodarze mieli szansę jeszcze na podwyższenie wyniku.

Protokół meczowy:
5 kolejka fazy grupowej Ligi Europy sezonu 2014/2015, grupa L:
Lokeren - Legia Warszawa 1:0
gol: Vanaken 7 min.
żółte kartki: Patosi (Lokeren) oraz Rzeźniczak, Jodłowiec (Legia)
sędziował: Michael Koukoulakis (Grecja)
Składy drużyn:
Lokeren: 1.Boubacar Barry(Copa) - 13.Georgios Galitzios, 2.Alexander Scholz, 5.Mijat Marić, 3.Denis Odoi - 20.Hans Vanaken, 8.Koen Persoons, 7.Killian Overmeire - 29.Nill De Pauw (9.Mbaye Leye 74 min.), 19.Junior Dutra (17.Cyriel Dessers 90 min.), 10.Ayanda Patosi (14.Jordan Remacle 86 min.)
Legia: 12.Dusan Kuciak - 28.Łukasz Broź, 25.Jakub Rzeźniczak, 15.Inaki Astiz, 6.Guilherme - 3.Tomasz Jodłowiec, 21.Ivica Vrdoljak, 20.Jakub Kosecki (23.Michał Żyro 46 min.), 8.Ondrej Duda, 18.Michał Kucharczyk - 70.Orlando Sa (9.Marek Saganowski 63 min.)

W drugim meczu naszej grupy Trabzonspor na własnym boisku pokonał Metalista Charków 3:1. Losy meczu rozstrzygnęły się w końcowych minutach.  Gole dla tureckiego zespołu zdobyli: Belkalem w 36 minucie, Mehmet Ekici w 87 oraz Sefa Yilmaz w 5 minucie doliczonego czasu gry. Dla Metalista trafił Homeniuk w 68 minucie.

Takie rezultaty sprawiły, że losy awansu do wiosennych gier są już rozstrzygnięte. Awansują Legia warszawa i Trabzonspor. Jednak o kolejności miejsc zadecyduje bezpośrednie spotkanie tych drużyn 11 grudnia w Warszawie. Drużynie Legii do utrzymania pierwszego miejsca wystarczy remis - Trabzonspor musi wygrać.
Zespół turecki, w przypadku porażki w Warszawie i równoczesnego zwycięstwa Lokeren w ostatnim meczu z Metalistem, miałby tę samą liczbę punktów w końcowej tabeli - dziesięć. jednak posiada korzystny bilans bezpośrednich meczów z Lokeren (2:0 i 1:1) i z tego powodu jest już w strefie bezpiecznego awansu.