01/08/2012 09:13:00

Siostry Radwańskie już nie zagrają

Siostry Radwańskie już nie zagrająPoniedziałkowe zwycięstwo w deblu dawało nadzieję na to, że siostry Radwańskie pokażą się jeszcze na igrzyskach z dobrej strony. Niestety, przebieg wtorkowego meczu ułożył się zupełnie nie po myśli Polek i polskich kibiców – siostry przegrały z amerykańskim deblem Liezel Huber-Lisa Raymond 4:6, 6:7 (3-7).

Tym samym krakowianki odpadły z turnieju deblowego i zakończyły swoją przygodę  z igrzyskami. Agnieszka zagra jeszcze tylko w mikście z Marcinem Matkowskim.

Już początku pierwszego seta  Amerykanki przełamały serwis Polek – jak się później okazało, był to kluczowy moment spotkania, gdyż do końca partii obie pary wygrywały gemy przy swoim serwisie. W drugim secie Polki znów przegrały przy własnym serwisie, ale w następnym gemie zrewanżowały się Amerykankom. Kolejne gemy, to wzajemne przełamywanie serwisów, aż do wyniku 5:5. W kolejnych gemach tenisistki przełamywały się nawzajem aż do wyniku 5:5. Wówczas zarówno Polki jak i Amerykanki wygrały przy własnym podaniu i o wyniku seta zadecydował tie-break, który amerykańska para wygrała łatwo 7:3.

Siostry Radwańskie wystąpiły w Londynie zdecydowanie poniżej oczekiwań polskich kibiców. Zwłaszcza Agnieszka - druga rakieta świata - była typowana na kandydatkę do medalu. Polka odpadła jednak już w pierwszej rundzie turnieju indywidualnego, w której pokonała ją Julia Goerges, notowana na 24. miejscu w rankingu WTA Tour. Urszula Radwańska zaszła na igrzyskach nieco dalej, ale w drugiej rundzie turnieju indywidualnego uległa Serenie Williams .

Agnieszka Radwańska w olimpijskich zmaganiach na trawiastych kortach w Wimbledonie wystąpi jeszcze w grze mieszanej. W parze z Marcinem Matkowskim w środę w pierwszej rundzie zmierzą się Samanthą Stosur i Lleytonem Hewittem z Australii.