MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Kupno mieszkania a czynsz.

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Mersey

Post #1 Ocena: 0

2018-03-13 14:41:41 (6 lat temu)

Mersey

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 13-03-2018

Skąd: Wallasey

Witam. Dostałem od swojego banku ofertę na wykup mieszkania w którym obecnie mieszkam. Mieszkanie należy do house association i znajduje się w bloku.Pani w banku powiedziała,że jeżeli zdecyduje się, to będę płacił ratę ,ale nie będę płacił już czynszu.Rata wychodzi niższa niż obecny czynsz.
Naszły mnie jednak wątpliwości. Jest to blok a więc jest też duża część wspólna.Co z opłatami za utrzymanie tej części.
Może ktoś wie jak wygląda to w takiej sytuacji.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #2 Ocena: 0

2018-03-13 14:49:52 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Trzeba placic service charge I rent za ziemie, na ktorej jest wybudowany blok. W dokumentach od HA powinno Byc wszystko wyjasnione.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Mersey

Post #3 Ocena: 0

2018-03-15 17:10:41 (6 lat temu)

Mersey

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 13-03-2018

Skąd: Wallasey

Dzięki za informację.Doliczając te koszta pewnie nie będzie to wyglądało tak dobrze .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #4 Ocena: 0

2018-03-15 18:48:29 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

To zalezy. Czasami service charge moze byc bardzo wysoki, ale moze byc tez niski. Czynsze w mieszkaniach wykupionych z coucilu bywaja tansze. £200-300 rocznie. Byli na tam forum tacy, co pisali, ze placa sa swoje mieszkanie w Londynie £4000 rocznie. Sam czynsz za ziemie jest niski, kilkadziesiat funtow rocznie. Trzeba pamietac, ze jak sie ma dom , to tez czasem nalezy wymienic dach czy dokonac innych napraw, na swoj koszt. W bloku to jest zaplacone z service charge. I sprawdz na ile jest leasehold. Banki nie chca pozyczac na leasehold krotszy niz 80-90 lat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

radzik77

Post #5 Ocena: 0

2018-03-15 19:03:02 (6 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-03-15 18:48:29, Turefu napisał(a):
...I sprawdz na ile jest leasehold. Banki nie chca pozyczac na leasehold krotszy niz 80-90 lat.


Raczej poniżej 60 lat

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Deneris02

Post #6 Ocena: 0

2018-03-15 19:28:01 (6 lat temu)

Deneris02

Posty: 138

Kobieta

Z nami od: 02-09-2011

Skąd:

Też chciałam wykupić mieszkanie, bo cena okazyjna, zniżki z każdym rokiem są coraz większe, ale po wgłębieniu się w lekturę jaką jest "Leaseholders Handbook", emocje mi opadły i zapał zmalał. Zwłaszcza po przeczytaniu kosztów w jakich musiałabym partycypować w razie WU. Biorąc pod uwagę wybryki sąsiadów, regularne wizyty policje, pogotowia oraz straży pożarnej, podziękowałam. Postanowiłam poszukać zamiany na dom i wtedy go wykupię, bo zniżki nie przepadają. Potem mogę płacić, wymieniać, remontować. Ale SOBIE, nie komuś.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Mersey

Post #7 Ocena: 0

2018-03-16 15:49:53 (6 lat temu)

Mersey

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 13-03-2018

Skąd: Wallasey

W moim przypadku zaczęło się to trochę od drugiej strony.Podczas niedawnej wizyty w banku,to bank zaproponował mi taką możliwość.Generalnie teraz już wiem,że rata kredytu plus service charge. Mam jeszcze wątpliwości czy servis charge pokrywa już wszystkie ewentualne naprawy itp.Czy można spodziewać się jeszcze jakiś dodatkowych kosztów w przyszłości.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

abd_ul

Post #8 Ocena: 0

2018-03-16 16:36:59 (6 lat temu)

abd_ul

Posty: 363

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2013

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-03-16 15:49:53, Mersey napisał(a):
W moim przypadku zaczęło się to trochę od drugiej strony.Podczas niedawnej wizyty w banku,to bank zaproponował mi taką możliwość.Generalnie teraz już wiem,że rata kredytu plus service charge. Mam jeszcze wątpliwości czy servis charge pokrywa już wszystkie ewentualne naprawy itp.Czy można spodziewać się jeszcze jakiś dodatkowych kosztów w przyszłości.

Oczywiscie, rezydenci tego bloku musza wybulic dodatkowo £20 000
-£30 000
https://www.theguardian.com/uk-news/2018/jan/17/citiscape-croydon-2m-recladding-bill-prompted-grenfell-disaster

[ Ostatnio edytowany przez: abd_ul 16-03-2018 16:38 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2018-03-16 17:23:24 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28875

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Podobny problem maja mieszkancy paru innych nowych budynkow w Londynie, widzialam na forum MSE.

Zawsze beda jakies przyszle koszty w budynku wielomieszkaniowym. Kazdy remont jest pokrywany z funduszu remontowego, ale jak jest on niewystarczajacy, to koszty sa dzielone przez mieszkancow. Jesli gmina czy housing association jest wlascicielem lokalu, to wtedy oni placa. Wszyscy prywatni wlasciciele placa z wlasnej kieszeni.

Dalej, jesli gmina zarzadza budynkiem i jest wlascicielem wiekszosci lokali, to zdarza sie tak, ze koszty remontow sa wygorowane (brak dazenia do obnizenia kosztow) i prywatni wlasciciele placa jak za zboze. Remonty wind sa szczegolnie kosztwne.

Takze lepiej sprawdz wszystkie fakty zanim zdecydujesz sie na wykup.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Turefu

Post #10 Ocena: 0

2018-03-16 18:21:24 (6 lat temu)

Turefu

Posty: 4027

Kobieta

Z nami od: 26-05-2013

Skąd: York

Cytat:

2018-03-16 15:49:53, Mersey napisał(a):
W moim przypadku zaczęło się to trochę od drugiej strony.Podczas niedawnej wizyty w banku,to bank zaproponował mi taką możliwość.Generalnie teraz już wiem,że rata kredytu plus service charge. Mam jeszcze wątpliwości czy servis charge pokrywa już wszystkie ewentualne naprawy itp.Czy można spodziewać się jeszcze jakiś dodatkowych kosztów w przyszłości.

Ale czy masz Right To Buy? Coraz wiecej HA i councili wycofywuje sie z tego. Moze lepiej najpierw sprawdzic, czy Ci wykup przysluguje i jesli tak, ile dostaniesz znizki, jaka to okolica i za ile sprzedaja sie mieszkania i domy. Wallasey jest dosc tanie, moze sie okazac, ze lepiej wyjdziesz na staroswieckim odlozeniu wkladu wlasnego i kupnie domu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,