MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Laptop chrom nie dziala

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2019-08-14 11:30:57 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Bosche, zaraz mnie szlag trafi. Nie dzialalo dvd, tzn jest dzwiek, nie ma obrazu. Komputer ( czy tam google) zasugerowal restore settings do stani sprzed ( to wybierz) no to wybralam ostatnia date, kiedy go calego zresetowalam i od tego czasu dvd nie dzialalo. No to teraz komp restored settings i dvd wciaz nie dziala ( jest dzwiek nie ma obrazu) a w dodatku nie dxiala tez chrom. Po prostu nic nie moge zrobic. Podobno chrom tak ma. Dzialam dalej: Alt+ctrl+delete w oknie task manager dać detale znaleźć na liście Google i zabić task“ ( as per porada od kolegi) ale mi pisze, ze wtedy to zdestabilizuje caly system znow:/ co z tym fantem zrobic, ktos wie?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2019-08-14 11:45:45 (5 lat temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

A zresetowac do stanu fabrycznego? Tylko ze wazne dane trza by zapisac bo stracisz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2019-08-14 12:14:49 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

To zrobilam 2 tyg temu i od tego czasu wlasnie dvd nie dziala. Teraz przywrocilam ustawienia od momentu kiedy resetowalam ( zeby dzialalo) i wciaz nic, w dodatku chrome siadl,, nie wiem, z Iphonem nigdy nie ma zadnych problemow, moze po prostu tablet trzeba kypic, I pad'a znaczy sie, i dac sobie spokoj z durnymi windowsami gdzie wszystko jest zawsze nie tak. Chodzi o to, ze w miejsce jednego zaraz sie cos nastepnego pojawi do naprawy, update i co tam jeszcze.,a apple po prostu dziaka i kwita. Jak cos trzena update to sam to robi, a nie ze ja musze pytac ibformatuka za kazdym razem co gdzie i jak.

edit: po prostu sciagnelam na nowo chroma.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 14-08-2019 12:16 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2019-08-14 19:52:31 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #5 Ocena: 0

2019-09-20 16:24:17 (5 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Rzadko odwiedzam ten dział, ale chciałem spojrzeć na doświadczenia zwłaszcza innych Forumowiczów. Zatem galadriel czy zdecydowałaś się na wymianę sprzętu, czy pozostałaś przy tym, o którym pisałaś? Rozumiem, że to produkcja z rodziny Chromebook?

Tylko z mojego własnego zainteresowania (nie jestem informatykiem), to przeszedłem już pracę ze sprzętem pracującym na Microsoft. Właściwie byłem przekonany o braku jakiejkolwiek alternatywy. Wszystkie problemy systemowe były czymś naturalnym - "taki mamy klimat". Nie chcę wszczynać jakiejś zbędnej dyskusji nad korzyściami z posiadania systemu od Google (nie znam), Microsoft czy Apple.

Po prostu komputer, laptop ma pracować bez niespodzianek - tego oczekuję, jako przeciętny użytkownik. Natomiast nie lubię, jeśli system lub jego producent podejmuje decyzje za mnie - kiedy aktualizować system, restartować lub zamykać wsparcie. Na marginesie, to dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że Microsoft kończy wsparcie dla Windows 7 - chyba jednego z bardziej udanych systemów *DONT_KNOW* Wiadomo, co za tym idzie, a więc problem z działaniem przeglądarek itd. W ten sposób zmusza się prywatnych klientów do dokonywania wyborów - w zamierzeniu przymusowego przejścia do pracy pod Windows 10... . Tak niezbyt profesjonalnie. Stąd zdecydowałem się przejść na Apple.

Przynajmniej ja decyduję, jak przebiega moja praca z komputerem. Nie licytuję się na ilość rdzeni, taktowanie, parametry RAM...oczywiście jest to ważne. Dla przeciętnego użytkownika, który okres ekscytowania się rozmaitymi parametrami (niczym przy osiągach samochodów) ma to już mniejsze znaczenie.
Bardziej stawiam na funkcjonalność i niezawodność. Nie martwię się o wymagane kodeki, wtyczki, luki bezpieczeństwa. Wspieram się profesjonalnym antywirusem - jak w systemach Windows. Poza tym już raczej nie martwię się, że dana aplikacja nagle przestanie działać, że aktualizacje rozpoczną blokowania i spowalniania połączenie z siecią (jeśli w ogóle będzie możliwe). Stąd "przesiadłem się" na Macbooki, często ze słabszymi parametrami technicznymi od konkurencji - w danej cenie. Nie mam bowiem znacznych zasobów finansowych, ale ... . Co ma działać, to wykonuje swoją pracę.Taka moja prywatna dygresja, co do codziennego korzystania ze sprzętu i wizyt w serwisach.

:-]

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 20-09-2019 16:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #6 Ocena: 0

2019-09-20 16:39:44 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Jak jest ze Storage? trzeba specjalnie placic dodatowo, czy np. jak sie kupuje Macbooka to storage jest jakis wiekszy wliczony w cene?
Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2019-09-20 17:53:19 (5 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #8 Ocena: 0

2019-09-20 22:09:57 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Kanonier, jeszcze nie zmienilam. Nigdy nie mam ani czasu, ani kasy, ani obu. Po prostu dvd nie ogladam. Szkoda, bo mam ulubiona serie akurat na dvd, no i sobie nie obejrze. Choc zwykle i tak nie m czasu na to. W dodatku nie dziala word, albo w sumie dziala, zamiennie z word padem, cos tam nie jest ustawione w domyslnych, ogolnie komp byl na poczatku w 7 ce, potem zmienilam na 10 ale po tych przywroceniach do „ jak fabryka dala” pewnie jest 7, nie wiem gdzie to sie sprawdza. Wogole wszystko zawsze trzeba wiedziec co i jak, jak cos tam kiedus przesylalam, to trzeba bylo skompresowac, potem odpakowac, sto tysiecy czynnosci, ktorych w I phone/ pad zwyczajnie nie ma, blond friendly i dobrze. Pewnie kupie ( jak znajde czas i kase;) tego Ipada. Chyba, ze mnie namowisz na Maca, ( to to samo czy jeszcze cos innego?) ja ogolnie do pisania wypracowan, google,, social media i , tube uzywam kompa ( laptopa) ani muzy , rzadko jakis film. Cisze lubie:) nie wiem co to chrombook, to zwykly laptop, chrom to przegladarka jakiej uzywam, ale teraz i tak z Iphone pisze.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2019-10-04 21:39:40 (5 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

A jeszcze dodatkowo teraz za kazdym razem jak w jakies cwieczenia wchodze to mi wyskakuje ze musze enable adobe flash. Przedtem nigdy nic nie musialam enable, samo dzialalo. Wrrrr!
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,