MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Legalizacja instalacji LPG założonej w Polsce(DVLA, ubezpieczalnia)

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

91krystian

Post #1 Ocena: 0

2018-03-13 12:01:31 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

Witam, założyłem nową instalację LPG do anglika w Polsce, wszystko jest zrobione legalnie, mam dokumenty takie jak świadectwo jakości butli na 10lat, wyciąg ze świadectwa homologacji, fakturę itd (ogólnie są to wszystkie potrzebne papiery do legalizacji gazu w Polsce), ale z racji tego, że auto to anglik zarejestrowany normalnie w UK, chciałbym zalegalizować instalację tu na miejscu. I teraz moje pytanie co trzeba przetłumaczyć, żeby DVLA wbiło w V5C gaz? Podobno ubezpieczalnie chcą, żeby instalacja miała certyfikat UKLPGA, czyli była założona tutaj i wbita do systemu. Miał ktoś styczność z tym w ostatnim czasie? Czy zaakceptują przetłumaczoną polską homologację? Szukam w miarę aktualnych informacji, ale jeśli ktokolwiek coś wie, proszę o odpowiedź. Pzdr.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #2 Ocena: 0

2018-03-13 12:41:19 (6 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Minuta w Google:

... If your vehicle was not converted by the vehicle manufacturer then it is still possible to get your vehicle onto the Vehicle Register - you simply need to take your vehicle to one of our UKLPG Approved Autogas Installers who will inspect the conversion and if satisfactory arrange for it to be added to the Register.

zródło

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

91krystian

Post #3 Ocena: 0

2018-03-13 12:50:57 (6 lat temu)

91krystian

Posty: 13

Mężczyzna

Z nami od: 10-03-2018

Skąd: Sheffield

Ale teorie, które można znaleźć w google to ja znam, bo od tego zacząłem. Specjalnie tutaj napisałem, żeby dostać odpowiedź od ludzi, którzy mieli jakieś doświadczenia z tym i mogą powiedzieć jak to się u nich odbyło w praktyce. Według mnie od tego jest forum.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,