MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przelew z UK na konto walutowe w polsce

 

Postów: 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aniolekcharlieg

Post #1 Ocena: 0

2009-02-16 19:40:03 (15 lat temu)

aniolekcharliego

Posty: 79

Kobieta

Z nami od: 29-12-2008

Skąd: South Shields

Czesc, mam problem dzisiaj byłam w banku zrobić przelew do polski na konto walutowe(GBP) w mBanku. Dostałam od kasjerki wydruk z wszystkimi danymi ktory przejrzałam dopiero później i mi coś nie pasuje.
-KOD IBAN wpisala bez PL przed numerem właściwym,
-w rubryce receiving customer name wpisala dwa nazwiska moje i mojego chłopaka(mamy wspolne konto w UK),chociaż konto w polsce jest tylko na jego nazwisko.
-w rubryce Payment jest wpisane"3000.oo POUND WORTH OF POLISH ZLOTY (PLN)
Moje pytania:
1. Czy mimo braku PL przed kodem IBAN i roznica w nazwie odbiorcy( sa dwa nazwiska, powinno byc tylko mojego chłopaka) przelew dojdzie do skutku??
2. Czy te 3000 funtów zostana przewalutowane na zl i po dotarciu do polski znowu przewalutowane na GBP(w tej walucie mam konto)??
Z góry dziekuje za pomoc.

[ Ostatnio edytowany przez: aniolekcharliego 16-02-2009 19:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

aniolekcharlieg

Post #2 Ocena: 0

2009-02-16 21:17:44 (15 lat temu)

aniolekcharliego

Posty: 79

Kobieta

Z nami od: 29-12-2008

Skąd: South Shields

widze nikt nie potrafi mi pomoc....szkoda...jest to dla mnie bardzo wazne.....

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

reivilo

Post #3 Ocena: 0

2009-02-16 21:29:09 (15 lat temu)

reivilo

Posty: 2314

Kobieta

Z nami od: 09-09-2007

Skąd: inąd

Cytat:

2009-02-16 19:40:03, aniolekcharliego napisał(a):
Czesc, mam problem dzisiaj byłam w banku zrobić przelew do polski na konto walutowe(GBP) w mBanku. Dostałam od kasjerki wydruk z wszystkimi danymi ktory przejrzałam dopiero później i mi coś nie pasuje.
-KOD IBAN wpisala bez PL przed numerem właściwym,
-w rubryce receiving customer name wpisala dwa nazwiska moje i mojego chłopaka(mamy wspolne konto w UK),chociaż konto w polsce jest tylko na jego nazwisko.
-w rubryce Payment jest wpisane"3000.oo POUND WORTH OF POLISH ZLOTY (PLN)
Moje pytania:
1. Czy mimo braku PL przed kodem IBAN i roznica w nazwie odbiorcy( sa dwa nazwiska, powinno byc tylko mojego chłopaka) przelew dojdzie do skutku??
2. Czy te 3000 funtów zostana przewalutowane na zl i po dotarciu do polski znowu przewalutowane na GBP(w tej walucie mam konto)??
Z góry dziekuje za pomoc.

[ Ostatnio edytowany przez: <i>aniolekcharliego</i> 16-02-2009 19:45 ]



troche namieszane .. pytanie czy nie troche za pozno? JAk na moja wiedze bedziesz mial wielkie szczescie jak mbank to zaksieguje....jak trafisz na upierdliwa 'bankierke ' to do wszytkiego tego sie mze doczepic ale jak trafic na jakas co zna 'brytyjski system bankowy' da rade.

Oj poscic trzy tysiace bez sprawadzania w banku prawidlowosci danych
Ludzie myślcie ....to nie boli !!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

_Steve_

Post #4 Ocena: 0

2009-02-16 21:47:39 (15 lat temu)

_Steve_

Posty: 1164

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2007

Skąd: Luton

Pieniadze nie zgina. Beda najwyzej czekaly w mBanku na specjalnym koncie. W najgorszym wypadku trzeba bedzie sie do nich zglosic i wyjasniac, udawadniac itp.

Wszystko zalezy jak zaksiegowali to w UK i jak dojdzie to do PL (no i jak system i procedury w mBanku ksieguja).

Ja kiedys wyslalem pieniadze z Wloch do Polski i wcielo. Po 2 miesiacach i wizycie kierownika oddzialu do ktorego wyslane pieniadze zostaly - wszystko sie znalazlo. Zle wpisali we Wloszech adres i peniadze utkely w Polsce z powodu niezgodnosci danych


Co do IBAN to troche dziwne, ze nie ma PL na poczatku. Ale skoro masz wypisane na potierdzeniu ze pieniadze maja pojsc do Polski, to bym sie tym nie przejmowal za bardzo. Systemy bankowe nie przyjmuja blednych numerow kont. No chyba ze sie czlowiek pomyli w czterech cyfrach lub wiecej i to tak nieszczesliwie, ze suma kontrolna wyjdzie taka sama :-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

aniolekcharlieg

Post #5 Ocena: 0

2009-02-16 22:07:12 (15 lat temu)

aniolekcharliego

Posty: 79

Kobieta

Z nami od: 29-12-2008

Skąd: South Shields

mam nadzieje ze wszystko bedzie ok!....wiem ze powinnam to sprawdzic ale bylam jakas rozkojarzona i spieszylam sie do pracy...mam nauczke:( zobaczymy jutro bo ide do baku spytac sie co i jak....

[ Ostatnio edytowany przez: aniolekcharliego 16-02-2009 22:08 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Post #6 Ocena: 0

2009-02-16 22:26:03 (15 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aniolekcharlieg

Post #7 Ocena: 0

2009-02-16 22:40:00 (15 lat temu)

aniolekcharliego

Posty: 79

Kobieta

Z nami od: 29-12-2008

Skąd: South Shields

wlasnie nie wiem czy bank tu zamieni sobie na zl i wysle do pl banku bo na wydruku napisali to (cytat na koncu) a nie wiem czemu bo nic mi sie nie pytali w jakiej walucie chce je przeslac a dla mnie mnie bylo oczywiste ze wysla je w funtach....
"-w rubryce Payment jest wpisane 3000.oo POUND WORTH OF POLISH ZLOTY (PLN) "

[ Ostatnio edytowany przez: aniolekcharliego 16-02-2009 22:41 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,