MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Nowa w UK - prośba o praktyczne porady

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Ania92

Post #1 Ocena: 0

2017-08-19 10:47:00 (7 lat temu)

Ania92

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 19-08-2017

Skąd: New Malden

Witajcie, jestem w UK od czerwca, planuję tu zostać na dłużej i chciałabym powoli zabrać się za budowanie swojej historii tutaj, ale w wielu kwestiach jestem jeszcze zielona dlatego bardzo proszę o pomoc doświadczonych forumowiczów.

Sytuacja wygląda tak:
- posiadam już konto w banku (basic w hsbc, NIN), wynajmuje pokój, czynsz płatny gotówką, pracuje też przez agencje.

Kilka pytań, które mi się nasuwają na początek:

1. Czy w tym momencie jest jeszcze coś co powinnam załatwić, o coś zadbać prócz tego co już się udało? (konto, nin, pokój, praca)
2. Chciałabym zacząć też budować tutaj jakąś historię kredytową, ale moje obecne konto (basic) na które mam wpływy z pracy nie oferuje ani overdraftu ani karty kredytowej. Czy w mojej sytuacji (pracując przez agencję od początku czerwca, czyli 2,5 mies i tyle samo tu mieszkając) mogę w ogóle otrzymać jakikolwiek produkt kredytowy?
3. Czy mogę już się zapisać na listę wyborców? I czy wystarczy wypełnić formularz online bez potrzeby jakiegoś dodatkowego potwierdzania adresu itp.
4. Jak to jest z podatkiem Council Tax? Czy w mojej sytuacji muszę go płacić? (wynajmuję tylko pokój, mieszkam razem z właścicielami)

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i proszę o wyrozumiałość. Gdyby mi się coś jeszcze przypomniało to napiszę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-08-19 11:08:52 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #3 Ocena: 0

2017-08-19 11:17:12 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ja po 3latach w anglii wzialem z dziewczyna kredyt na dom nie byla to jakas duza kwota babka z agencj mowila ze zdolnosc beda sprawdzac tylko u mnie bo to wystarczy a dziewczyna bedzie dopisana do kredytu

Dopiero po 2latach wyrobilem pierwsza karte ktorej nie uzylem ani razu wiec sie tak nie spiesz bo lepiej wziac cos co faktycznie bedziesz mogla wykorzystac jak karty 0% na zakupy a teraz raczej jej nie dostaniesz

Na wybory mozesz sie zapisac on line

Jesli pokoj ci sie podoba to idz do landlirda i popros przynajmniej o kopie dokumentu councilu gdzie widniejesz jako lokator

Ja mialem problem z udowodnieniem adresu zamieszkania zadne rachunki za tel oswiadczenia z banku ubezpieczenia na adres gdzie mueszkalem nie byly dosc wystarczajace...rece opadaja

Na szczescie formalnosci swoje a mozliwosc zarobku swoje i jakos to przeszlo

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2017-08-19 11:39:57 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Widzę, że rozuemisz potrzebę tego, co w punkcie 3. Korzystnie.
Wyrób sobie jeszcze kartę prepaid - ona też buduje historię kredytową.
Później, jakąś prostą kredytówkę ze zdzierczym oprocentowaniem. Użyj i oddaj pieniądze za parę dni (tak, aby zakup był nieoprocentowany).
Weź następnie kartę Argosa. Użyj, spłać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

andypolo

Post #5 Ocena: 0

2017-08-19 11:59:32 (7 lat temu)

andypolo

Posty: 2980

Mężczyzna

Z nami od: 27-03-2010

Skąd: C-L-S

Ważne żybyś miała do konta bankowego kartę debetową, a nie zwykłą. Możesz też upgradować konto (płatne) i mieć przez to dodatkowe benefity. Zawsze to po kilku miesiącach możesz zejść w dół.

[ Ostatnio edytowany przez: andypolo 19-08-2017 12:00 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #6 Ocena: 0

2017-08-19 12:02:36 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2017-08-19 12:16:07 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Jezeli chodzi o dopisanie do councilu to nie wiem czy właściciel ma taki obowiązek. Skoro opłaca normalny council tax i nie korzysta ze zniżki dla osoby samotnie miszkajacej to councilu nie interesuje czy miesza tam dwoje czy czworo ludzi .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #8 Ocena: +1

2017-08-19 12:17:56 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Kredyty payday a karty kredytowe to co innego. Nikt nie podpowiada autorce postu zeby rzucala sie na kredyt z Wonga. Karte kredytowa na jakikolwiek procent i splacac w calosci zakup bez wchodzenia w okres doliczania osetek za kredyt.

A tak ogolnie do zycia potrzebne sprawy to jeszcze do lekarza sie zapisz i sprawdz czy w okolicy jest dentysta co przyjmuje NHS pacjentow
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #9 Ocena: 0

2017-08-19 12:23:16 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-08-19 12:17:56, Adacymru napisał(a):
Kredyty payday a karty kredytowe to co innego. Nikt nie podpowiada autorce postu zeby rzucala sie na kredyt z Wonga. Karte kredytowa na jakikolwiek procent i splacac w calosci zakup bez wchodzenia w okres doliczania osetek za kredyt.

A tak ogolnie do zycia potrzebne sprawy to jeszcze do lekarza sie zapisz i sprawdz czy w okolicy jest dentysta co przyjmuje NHS pacjentow

Zgadza się. Karty a kredyty - to co innego. Zwłaszcza, jeśli chodzi o te "payday"...
Ja swoją pierwszą kartę dostałem po trzech miesiącach.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Ania92

Post #10 Ocena: 0

2017-08-19 12:34:17 (7 lat temu)

Ania92

Posty: 18

Kobieta

Z nami od: 19-08-2017

Skąd: New Malden

Dziękuję wszystkim za powyższe wypowiedzi.

Odnośnie kredytów - rozumiem ryzyka z nimi związane, interesuję się ekonomią. Jednak jestem również zdania, że w życiu nigdy nic nie wiadomo i lepiej mieć pozytywną, rozsądnie budowaną historię kredytową niż żadną. W PL bazując na 2 kartach kredytowych z minimalnym limitem wypracowałam 530 pkt w BIK (na 600 możliwych)

Dlatego tutaj też zależałoby mi głównie na KK z minimalnym limitem bo dzięki niej najłatwiej zbudować dobrą historię, wystarczy korzystać z głową.

Cytat:
2017-08-19 12:17:56, Adacymru napisał(a):
A tak ogolnie do zycia potrzebne sprawy to jeszcze do lekarza sie zapisz i sprawdz czy w okolicy jest dentysta co przyjmuje NHS pacjentow
O widzisz, o tym jeszcze nie pomyślałam a do GP trzeba się zapisać :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,