MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Micro-Flash albo Micro-Fiction - 500 slow

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 33

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2020-09-06 01:05:40 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Byc moze dlatego ze nie potrafie napisac zwyklej dlugiej dobrej ksiazki, zainteresowaly mnie konkursy angielskie na tzw. flash fiction, czyli bardzo krotkie opowiadania, z fabula, ale ponizej 1000 slow.

To z kolei nasunelo mi mysl ze mozna by zorganizowac taki kacik micro-fiction do 500 slow po polsku.

Mam pomysl na konkurs. Moglabym z jakiejs wyplaty odlozyc troche na mala nagrode pieniezna dla zwyciezcy ktory napisze najlepsze mikro-opowiadanie na DOKLADNIE 500 SLOW, PO POLSKU. Czy Administracja sie zgadza?

Wklejam tez moje przykladowe opowiadanie, na rowno 500 slow po polsku, ale oczywiscie poza wszelkimi konkursami.

***
W zgrzebnym koncu lat ’80., grupa czesto nieznanych sobie mlodych ludzi z niewielkiego miasta zapisala sie na krotki kurs tanca towarzyskiego organizowany wlasnie w miejscowym Domu Kultury.
Pewnego razu podczas zajec, jedna z dziewczat zakrzyknela ze jej partner nadepnal jej na palce.
- To byla Twoja wina ze nadepnal Ci na palce – natychmiast wtracila sie instruktorka. – Zabralas jego przestrzen. On sie stara prowadzic, pozwol mu prowadzic. Szczerze mowiac, w tym rodzaju tanca to on prowadzi a Ty jestes tylko ozdoba. – dokonczyla surowo pani instruktor tanca w strone dziewczyny. Instruktorka zademonstrowala jednak poznej swoja bardzo ciekawa praktyczna umiejetnosc.
- Teraz tanczysz ze mna i chce zebys postaral sie nadepnac mi na palce. – zwrocila sie do chlopaka.
Nastepnie nie tylko ten jeden, ale wiecej chlopcow kolejno staralo sie nadepnac na palce u stop instruktorki, jednak nikomu sie to nie udalo. Jakby unosila sie ponad parkietem w objeciach tych chlopcow, przechylajac lekko w tyl swoja wysportowana sylwetke. Wygladala wytwornie i nic nie zdawalo sie sprawiac jej wysilku, podczas gdy chopcy stapali mniejszymi i wiekszymi krokami, lub wolniejszymi i szybszymi krokami, czesto wyraznie celujac podeszwa stopy w strone stop pani instruktor, ktorych jednak nikt nie potrafil nadepnac.
- Widzicie co robie? – zwrocila sie do dziewczat kiedy tak wirowali po parkiecie. - Wykorzystuje blokade ramion i stawiam kroki ulamek sekundy po nim.
Blokada ramion polegala po prostu na tym ze mezczyzna obejmujac partnerke przyciagal ja do siebie, a kobieta kladac dlon na ramieniu partnera odpychala go od siebie z taka sama sila z jaka on ja przyciagal. Przy dobrym bloku ramion partnerzy byli zawsze w tej samej odleglosci od siebie, nie gubiac sie ani nie wpadajac na siebie nawzajem.
Byl w grupie kursantow chlopak, o ktorym rozmawiala na stronie grupa dziewczyn. Podobno widzial tylko jednym okiem ale tanczyl jak aniol. Dziewczyny z owej grupy, te pewne siebie i ladne, szczegolnie lubialy tanczyc z nim walca, najlepiej tego wolniejszego, angielskiego. Walc wiedenski jest szybszy niz angielski. Przysluchiwala sie z ciekawoscia tym zwierzeniom w grupie Basia, chuda niesmiala pietnastolatka z twarza schowana za duzymi okularami. Rozpoznala tego chopaka z opowiesci, gdy tylko zrobili razem kilka krokow po kolejnej zmianie partnerow. Basia nie miala ulubionego tanca, kazdy taniec byl radoscia. Po pewnym czasie on tak ustawial sie w kole zeby zaczac zestaw zmian partnerow od tanca z Basia wlasnie. Byli razem chyba nadmiernie ekspresyjni tanczac hiszpanskie paso-doble, przytupujac glosno oraz obracajac glowy naglym ruchem, cieszac sie tancem, podczas gdy pani instruktor, patrzac na ich dwojke, glosno sie smiala.
Po zakonczeniu ostatnich zajec pani instruktorka zapowiedziala ze dalsze stopnie kursu wymagaja stalego partnera do tanca.
- Prosze podniesc reke, kto jest tu sam i nie ma partnera lub partnerki. Prosze, zeby Panstwo sie przyjrzeli kto jeszcze jest tu sam. Macie okazje teraz podejsc i umowic sie na wspolna kontynuacje nauki tanca.
Basia podnoszac reke zauwazyla wsrod lasu rak tylko jedna reke. Chlopak z jednym okiem tez byl sam. Przez chwile rozwazala podejsc do niego, jednak kompleksy zwyciezyly i zostala w miejscu. Pamieta go jednak zawsze, do dzis.

***
Ha, to moje smieszne opowiadanie. ktos podejmie rekawice i napisze lepsze? Chyba to nietrudne napisac lepiej, sadzac z mojego poziomu :-]



Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #2 Ocena: 0

2020-09-06 09:44:18 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Co do za genre micro fiction? Pisalo paru ludzi kiedys opowiadania na forum, 500 slow da sie sklecic, ale problemem jest tu czas niestety. I jakakolwiek inspiracja, bo wiadomo, jak czlowiek zabiegany, to raczej o kreatywnosc trudno. Chyba, ze alternatywne rzeczywistosci Covid'a, cos jak The Eyes of the Darkness o wirusie z Wuhan, ksiazka wydana w 2002. Ciekawe, czy ktos oprocz mnie na tym forum to czytal; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2020-09-06 15:31:52 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-06 09:44:18, galadriel napisał(a):
Co do za genre micro fiction? Pisalo paru ludzi kiedys opowiadania na forum, 500 slow da sie sklecic, ale problemem jest tu czas niestety. I jakakolwiek inspiracja, bo wiadomo, jak czlowiek zabiegany, to raczej o kreatywnosc trudno. Chyba, ze alternatywne rzeczywistosci Covid'a, cos jak The Eyes of the Darkness o wirusie z Wuhan, ksiazka wydana w 2002. Ciekawe, czy ktos oprocz mnie na tym forum to czytal; )


Micro- to jakby podgatunek Flash Fiction. Nowosc w literaturze, organizowane sa w UK konkursy na flash fiction, np. z £500 glownej nagrody. Krotsze niz klasyczne opowiadania typu short stories, ktore czesto maja od 2000 slow. Jesli 500 slow da sie sklecic to proponuje termin styczen albo luty 2021, moze do tego czasu kilka osob mialoby czas? Konkursy MW czesto maja £50 glownej nagrody wiec tyle bym proponowala? Oczywiscie to tylko propozycja. Czas pokaze czy chwyci.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2020-09-08 22:17:29 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ja do przyszlego roku czerwca nie dam rady, siedem prac zaliczeniowych w tym semestrze. Chyba, ze teraz przed pazdziernikiem mnie cos najdzie, to napisze. Ale nie na konkurs, tylko normalnie jako post, bo watek ciekawy. Elitarny, ze sie tak po snobsku wyraze: 8
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #5 Ocena: 0

2020-09-08 22:26:08 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

"Chyba, ze alternatywne rzeczywistosci Covid'a"
lubie to! *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: cris82 08-09-2020 22:26 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2020-09-08 22:32:07 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

[/LIST]
Cytat:

2020-09-08 22:26:08, cris82 napisał(a):
"Chyba, ze alternatywne rzeczywistosci Covid'a"
lubie to!


Ja rowniez :-]

------

Cris, Ty masz fantazje. Moze Ty cos stworz o alternatywnej rzeczywistosci Covid'a.

Gal, jest tez kategoria Nano Flash Fiction, chyba do 300 slow.

Mozna zmienic zasady zabawy na krotsza nano fiction. Moze to lepsze czasowo i bardziej wykonalne wsrod obowiazkow dnia codziennego.

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 08-09-2020 23:04 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2020-09-09 08:10:10 (4 lata temu)

galadriel

Posty: 14710

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Zajrzalam do wiki i to flash to 1000 slow powinno byc. W sumie latwiej sie dluzsze teksty pisze, limit slow jest tu haczykiem a nie samo pisanie. Zobaczymy.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2020-09-09 08:53:27 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-09 08:10:10, galadriel napisał(a):
Zajrzalam do wiki i to flash to 1000 slow powinno byc. W sumie latwiej sie dluzsze teksty pisze, limit slow jest tu haczykiem a nie samo pisanie. Zobaczymy.


Flash Fiction to do 1000 slow, a krotsze Micro Flash Fiction oraz jeszcze krotsze Nano Flash Fiction to sub-genres. 🙂 Czasem organizatorzy konkursow podaja rowniez temat wokol ktorego ma oscylowac fabula. 🙂 U nas to chyba tylko byloby utrudnienie, zreszta zasadniczo porady sa zwykle "pisz o tym, co znasz."

Ciesze sie ze Cie to zainteresowalo, Galadriel. 💙🖤💚💛💖 🙂 Wlasciwie to nie bylam do konca pewna czy bedzie jakis odzew.

Z drugiej strony, mialam nadzieje ze chociaz nagroda by przyciagnela bo duzo osob teraz w niepewnej sytuacji a bylby prezent. Ja sama akurat pamietam czasy sprzed paru lat, kiedy takie wyroznienie z nagroda pieniezna to byl zastrzyk dla mojego bardzo naprezonego wowczas budzetu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2020-09-09 09:06:58 (4 lata temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .


byloby super nie wiem tylko jak z czasem... : P
swoje micro flash fiction na 500wyrazow przesylajcie do panny na priv a ona zamiesci je anonimowo w watku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #10 Ocena: 0

2020-09-10 16:31:13 (4 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2020-09-09 09:06:58, cris82 napisał(a):

byloby super nie wiem tylko jak z czasem... : P
swoje micro flash fiction na 500wyrazow przesylajcie do panny na priv a ona zamiesci je anonimowo w watku





Hahaha... dopiero przeczytalam. *ROFL*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,