MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pisarskie spotkanie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 5 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2022-04-06 21:36:01 (2 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Do jutra (do 7. kwietnia) sa w Londynie targi ksiazki (w Olimpii w zachodnim Londynie). Chyba tak sie tlumaczy Fair.

Duzo wydawnictw ma osobne stoiska.

Dowiedzialam sie tylko dlatego, ze przy jednym ze stoisk jest przelotem Amerykanin ktory redagowal mi anglojezyczna probke mojej pisaniny. Chcialabym troche uzbierac pieniedzy i poprosic go o calosc angielskiego tekstu. Developmental editing trwa czasem miesiacami i troche kosztuje a ja jeszcze splacam przez rok jedno badziewie wiec mam na razie ograniczony budzet.

Szkoda ze pozno sie dowiedzialam o targach, jutro nie dam rady urwac sie z pracy, moze po prostu za rok sie wybiore z ciekawosci.

Ktos sie wybiera?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #2 Ocena: 0

2022-06-02 21:54:43 (2 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Jest nowa nagroda Bridport Prize dla anglojezycznego pamietnika.

Od polowy czerwca chyba jakos do konca lata mozna przeslac zgloszenie- pomiedzy 5000 a 8000 poczatkowych slow tekstu.

Moze Autor przerzucilbys sie na angielski

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2022-06-02 22:09:04 (2 lata temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

a ile placa za te 8000 slow?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2022-06-02 22:25:37 (2 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Za powiesc chyba jest okolo 5 tysiecy funtow za pierwsze miejsce, ale w tej nowej kategorii pamietnikowej to jeszcze nie wiem

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2022-06-04 14:08:45 (2 lata temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

https://bridportprize.org.uk/memoir-award-coming-soon/

tu link do tego Memoir Award. Ale czytam i cytam i nie wiem jak i gdzie ta prace wyslac jakby co. Im wiecej czytam jak to powinno byc napisane, tym mniej mi sie chce. Z reguly jesli cos ma byc dobre to lepiej poleciec na zywiol i pisac jak leci, albo sie spodoba albo nie. Posobnie z aplikacjami o prace Jak za duzo czyatlam instrukcji jak statement ma wygladac, tym mniej wiedzialam potem jak to napisac. Jak pisalam na wyczucie, to bylo dobrze.

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 04-06-2022 14:33 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #6 Ocena: 0

2022-06-04 15:05:32 (2 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

To dlatego ze konkurs jest 'coming soon'.

Kiedy sie rozpocznie po pietnastym czerwca, powinna pojawic sie opcja jak zaladowac manuskrypt.

Tak, najlepiej pisac na zywiol, ale jak juz napisane to troche przysiasc nad streszczeniem planowanej calosci? O to chodzi Slonce?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2022-06-04 21:13:19 (2 lata temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

a dlaczego mowisz, ze tylko sie poczatek manuskryptu wysyla? nei rozumiem, tylko ten synopsis i dopiero calosc jak sie spodoba, czy jak?
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2022-06-04 21:16:32 (2 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2022-06-04 21:13:19, galadriel napisał(a):
a dlaczego mowisz, ze tylko sie poczatek manuskryptu wysyla? nei rozumiem, tylko ten synopsis i dopiero calosc jak sie spodoba, czy jak?


Synopsis oraz pierwsze 5000 do 8000 slow w pierwszym etapie, a w drugim etapie synopsis oraz pierwsze 15000 slow.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2022-06-04 21:35:35 (2 lata temu)

galadriel

Posty: 14947

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

No walsnei tego nie rozumiem, to potem trzeba kolejne 15000 napisac?

bierzesz udzial w tym oknkursie ty juz masz pelno memoir spisanych, ja sie zastanawiam bo bede musiala cos nagryzmolic...

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 04-06-2022 21:40 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

CuriousCatAlive

Post #10 Ocena: 0

2023-09-27 18:20:29 (10 miesięcy temu)

CuriousCatAlive

Posty: 711

Kobieta

Z nami od: 10-05-2017

Skąd: uk

Trzydziestego wrzesnia czyli w sobote ostateczny termin skladania rekopisow znow do Bridport Prize w kategorii pamietnikow. Przypomnieli mi emailem "how is your memoir coming". Wlasciwie to za bardzo juz nie mam czasu ani talentu poprawiac, ale jak zbieraja po ludziach to pewnie wysle. Nawet nie wiedziałam ze mozna tak skladac rok po roku.


FOREWORD
Thump, thump, thump, I made my large steps swiftly in my practical though smart block heels as I dashed from my bus towards the underground station. I noticed my new trench coat floated nicely as I walked, a lovely purchase. The pavement under the bridge stank of urine and I wished I had already had my daily commute behind me. Thump, thump, thump, I might catch my first train home. Then I noticed her. A slender woman in her twenties screamed her sorrow and anger out, with a London accent. She jumped bizarrely, throwing her arms in the air as she cursed along. I got startled as I recognised myself in her. Joining the regular people at the entrance to the station I left her behind, however I now dedicate my memoir to that other woman I saw in this big city crowded street in 2021. I wish she, or someone similar, could benefit one day from my writing.


PRZEDMOWA
Tup, tup, tup, stukanie praktycznych lecz eleganckich słupkowych obcasów odmierzało moje zamaszyste kroki w drodze pędem z autobusu do stacji metra. Zauważyłam, że nowy płaszczyk trenczowy ładnie falował mi wokół kolan w marszu, piękny zakup. Chodnik pod mostem śmierdział moczem i chciałam już mieć za sobą moją codzienną drogę powrotną. Tup, tup, tup, może zdążę na pierwszy pociąg do domu. Wtedy ją spostrzegłam. Zgrabna dwudziestoparolatka wykrzykiwała z siebie smutek i gniew angielszczyzną z londyńskim akcentem. Podskakiwała dziwacznie, wyrzucając ręce w powietrze i przeklinając. Wzdrygnęłam się, nagle rozpoznawszy w niej siebie. Dołączyłam do grupy normalnych ludzi przy wejściu do metra i zostawiłam ją daleko za sobą. Jednakże, teraz dedykuję niniejszą książkę owej innej kobiecie, zauważonej na zatłoczonej ulicy w wielkim mieście w 2021 roku. Moim marzeniem byłoby pomóc jej lub komuś podobnemu moją pisaniną.

"Curiosity killed the cat", they say.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 5 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,