MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pisarskie spotkanie

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

Str 3 z 7

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

PannaZMokraGlow

Post #1 Ocena: 0

2021-04-12 22:19:46 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Najpierw po angielsku, ale teraz probuje tez tlumaczyc na polski. Przyszlo mi do glowy ze moze po przetlumaczeniu bedzie mi latwiej ten tekst wzbogacic i wysubtelnic. Albo taniej bedzie zaplacic za pomoc. 😁

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Blamestorm

Post #2 Ocena: 0

2021-04-12 22:24:13 (3 lata temu)

Blamestorm

Posty: n/a

Konto usunięte

A to rzeczywoscie trudne, masz racje jest wiele wyrazen w j angielskim, ktorych ich polskie odpowieniki po prostu nie oddaja w pelni sensu, I odwrotnie.

Ja podtrzymuje swoj glos, I chetnie przeczytam wszystko czym sie podzielisz jesli I kiedy bedziesz na to gotowa.
I z calej sily trzymam kciuki.

Uczestniczylas moze w jakichs warszatach pisarskich?
If you’re reading this, you’ve been in a coma for 10 years We’re trying a new technique. We don’t know where this message will end up in your dream, but we hope it works. PLEASE WAKE UP, We miss you.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #3 Ocena: 0

2021-04-12 22:35:18 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2021-04-12 22:24:13, Blamestorm napisał(a):
A to rzeczywoscie trudne, masz racje jest wiele wyrazen w j angielskim, ktorych ich polskie odpowieniki po prostu nie oddaja w pelni sensu, I odwrotnie.

Ja podtrzymuje swoj glos, I chetnie przeczytam wszystko czym sie podzielisz jesli I kiedy bedziesz na to gotowa.
I z calej sily trzymam kciuki.

Uczestniczylas moze w jakichs warszatach pisarskich?



Nie. Niestety. Pamietam tylko z przedmiotu o nazwie writing ze powinno sie apelowac do wszystkich zmyslow czytelnika. Rzadko tez o tym pamietam, przyznaje sie... :D

[ Ostatnio edytowany przez: PannaZMokraGlowa 12-04-2021 22:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #4 Ocena: 0

2021-04-15 21:39:59 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Czesc, piszacy.

Alan Rinzler, konsultant-redaktor, opisuje strukture dobrej opowiesci jako nastepujacy l'uk narracyjny (narrative arc):

A good story needs to:
- start with a bang (rozpoczac sie z hukiem)
- quickly accelerate to a level of action (szybko nabrac tempa do poziomu akcji)
- have moments of drama and suspense that keep rising in intensity (zawierac momenty dramatu i suspensu o narastajacej intensywnosci)
- sustain a high pitch (utrzymac wysoki poziom)
- level off (zmniejszyc intensywnosc)
- gradually come down to earth in an emotionally satisfying closure and denouement (stopniowo zejsc na ziemie w emocjonujaco satysfakcjonujacy sposob)

On pracujac z klientami radzi im podobno np: ta scene najlepiej stad wyrzucic, itp. Chodzi o konstrukcje.

Ja dzisiaj spytalam polskiego redaktora czy pracuje z autorami przy konstrukcji tekstu. Tak, pracuje jako mentor. Spytalam czy moglby ocenic fragment mojego pamietnika i udzielic mi technicznych rad.
Nie, nie moze, bo rad udziela wobec beletrystyki czyli kiedy ktos opisuje fikcje. A wiec? Czyli on ocenia poziom fikcji a nie konstrukcje tekstu? Ciekawe, co?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2021-04-16 09:33:17 (3 lata temu)

karjo1

Posty: 20744

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Brzmi nieco jak przepis z Hitchcocka i zapowiada sie ciekawie.
Powodzenia PzMG :).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

niebieskieucho

Post #6 Ocena: 0

2021-04-17 18:19:42 (3 lata temu)

niebieskieucho

Posty: 2479

Mężczyzna

Z nami od: 24-11-2008

Skąd: Folkestone

Cytat:

2021-04-15 21:39:59, PannaZMokraGlowa napisał(a):
Czesc, piszacy.

Alan Rinzler, konsultant-redaktor, opisuje strukture dobrej opowiesci jako nastepujacy l'uk narracyjny (narrative arc):

A good story needs to:
- start with a bang (rozpoczac sie z hukiem)
- quickly accelerate to a level of action (szybko nabrac tempa do poziomu akcji)
- have moments of drama and suspense that keep rising in intensity (zawierac momenty dramatu i suspensu o narastajacej intensywnosci)
- sustain a high pitch (utrzymac wysoki poziom)
- level off (zmniejszyc intensywnosc)
- gradually come down to earth in an emotionally satisfying closure and denouement (stopniowo zejsc na ziemie w emocjonujaco satysfakcjonujacy sposob)


W oparciu o podejrzenie stylu Olgi T., który możnaby nazwać "Tokarczukizm", moja rada jest nastepująca:

aby chyc na książkę mieć
przerost formy daj nad treść
tokarczukizm taki jest
wyobraźnią Olgi fest
piórami jej się wzbija
w kosmos chmury omija
aby stamtąd ujrzeć to
co jest dobre a co zło
ona chce naprawić świat
ale czy on Olgi wart?
tak kwiecistość patosu
przyczyną jej rozgłosu
bo noblistka ze wszech miar
nimże daje ich bezmiar
:)
Bierz sprawy w swoje ręce... i w nogi

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer Skype

autor65

Post #7 Ocena: 0

2021-04-25 22:35:21 (3 lata temu)

autor65

Posty: 3853

Mężczyzna

Z nami od: 02-08-2010

Skąd: Portsmouth

a ja staram się nieudolnie odwrócić zasadę " przerost formy nad treścią'', żeby w prostej sposób przekazać czytelnikowi dwa razy więcej niż jest napisane...Tak też było w SNM, cała zabawna niby historia ma pokazać smutny koniec długiego i owocnego małżeństwa, kiedyś szczęśliwego. Ma dać do myślenia, zastanowienia się co w tak fajnej przecież parze wydarzyło się złego, co poszło nie tak i dlaczego. Taki miał być przekaz tego niby krótkiego opowiadania, a jakże długiego związku...a śruba z torebki miała być tylko fajnym pretekstem do przemyśleń. No cóż chyba się nie udało, albo autor jednak tego nie potrafi...ale ciągłe się uczy...życia.
człowiek się zmienia za ...granicą

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

PannaZMokraGlow

Post #8 Ocena: 0

2021-04-26 06:49:50 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie nie, ta srubka z torebki i zreszta caly opis sa swietne.
Kazdy odbierze kazdy tekst inaczej, ale nie zakladaj ze sie nie udalo..

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

PannaZMokraGlow

Post #9 Ocena: 0

2021-09-08 00:13:40 (3 lata temu)

PannaZMokraGlowa

Posty: n/a

Konto usunięte

Z innego watku:

Cytat:

2021-09-06 19:35:12, galadriel napisał(a):
No wlasnie zdziwilo nas, ze nie wszyscy sa tacy jak my. Niestety;) a’ propos mysle nad napisaniem paru tekstow ( trzeba jakos serio sie zabrac za a moze sie uda na tym zarobic;) wiec zglosze sie do ciebie na messanger’e w prawie publikacji ma amazon.


A na stronach typu Reedsy mozna poprosic piecioro specjalistow o podanie ceny takich rzeczy przed publikacja jak marketingowy ksiazkowy blurb albo projekt okladki itp. Oczywiscie nie wiem jakie ceny bo na razie nigdy nie przebrnelam przez etap edycyjny ...


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2021-09-08 09:35:18 (3 lata temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

W Polsce będzie taniej... mimo strasznie drożejących cen papieru.

Jak będziecie chcieli wydać coś fajnego w systemie self publishing (ale z dużą pomocą fachowców) - dajcie znać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 3 z 7 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,