MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Blogi- technicznie, jak sie zabrac do tego: )

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2017-09-25 22:00:27 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

U mnie jest tylko region and language nie ma keyboard i language, i teraz z altem gr wychodzi tak: á .

E, to moze po angielsku bede pisac tylko: /

Te ustwienia prywatnosci dzialaja sprawnie: dalam linka kolezance (polonistce: ) i ma odmowe uprawnien do czytania bloga.
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #2 Ocena: +1

2017-09-25 22:19:21 (7 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Na służbowym kompie dodałem język polski tak jak podała Efka a zmiana to tylko naciśnięcie klawisza z logo Windows i spacji.

edit: już doczytałem ale najpierw ucieszyłem się że zaczynasz prowadzić blog techniczny i będę mógł z kobietą porozmawiać o "śrubkach".

[ Ostatnio edytowany przez: andyopole 25-09-2017 22:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2017-09-25 22:44:50 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

á, é

wciaz nie dziala. Efka az do mnie przed chwila zadzwonila i instalowalysmy po kolei co i jak. No i niby sie zaladowalo, a tu nic: /
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #4 Ocena: 0

2017-09-25 22:55:41 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

ą, ę

Ufff...

:-]

Dzieki Efka; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

EFKAKONEFKA33

Post #5 Ocena: 0

2017-09-25 22:56:43 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-25 22:55:41, galadriel napisał(a):
ą, ę

Ufff...

:-]

Dzieki Efka; )


Brawo TY :-]
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #6 Ocena: 0

2017-09-25 23:01:34 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

To teraz trudniejsze zadanie. Dla stanislawskiego:-]

Ustawienia!

; )
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

galadriel

Post #7 Ocena: 0

2017-10-05 12:15:16 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Ok, poddalam sie z tym polskim, bo jakos latwiej mi pisac ot tak. Intelektualisci i tak pojda czytac Milosza, "hejters gonna hejt" anyway, wiec pisze jak leci. Najwyzej kolezanke polonistke ustawie jako drugiego admina i jak znajdzie cwhile czasu to moze sie pobawi w poprawianie bledow. Ale nawet ona ma zwis. Czytala, podoba sie, pozytywny feedback. Nie wiem, moze wlasnie tego ludziom potrzeba. Luz, a nie wciaz ta forma, geba; )

Dzieki dla @stanislawskiego za wskazowki, podpowiedzi i feedback.
Linki przechowuje, poczytam z dziesiec razy et techniczne, moze wreszcie zrozumiem o co w tym chodzi.

Kolejne pare pytan, moze ktos sie orientuje: )

Ustawienia- ma byc widoczny w blogerze, widoczny dla wyszukiwarek?

Potem jest adres bloga i zapisaam jak leci a potem jest taie info: Ostrzeżenie: ustawienie domeny niestandardowej spowoduje wyłączenie HTTPS. + Ustaw dla swojego bloga URL uzyskany od innej firmy – Przypisz własny, zarejestrowany URL do swojego bloga. i potem jeszcze nie masz jeszcze domeny, kup domene. Ja sie pytam po co, na co, a tak jak jest to zle?

Przekierowanie HTTPS ustawilam na tak. BTw nie rozumeim co to znaczy: )

Potem autorzy bloga (to ja) i mozna dodac innego admina (to kolezanka do korekty bledow...bedzie kiedys jak znajdziemy czas
; )

Czytelnicy bloga publiczne. Komentarze- kazdy, z tym ze ida najpierw do mnie do moderacji. Oczywiscie, ze nie ma demokracji. Moj blog, i jak sie komus nie podoba to niech spada gdzie indziej a nie komentuje:-8

wlacz weryfikacje obrazkowa- wlaczylam (choc nie rozumiem o co biega? )

pokaz linki przychodzace- wlaczylam ukryj, choc tez nie wiem o jakie linki chodzi i co lepiej ustawic?

wiadomosc do ustawiania komentarzy- dodaj, ukryj, o co chodzi?

No i udostepnij w google plus. Co to znaczy, bo okazuje sie, zeby to wlaczyc musze cos poprzestawiac w ustawieniach podstawowych. Na co ten google plus? Na rzei jest wylaczony.

Publikowanie przez emaila mam wylaczone. Zle, wlaczyc? Po co na co o co w tym chodzi?

Jezyk i formatowanie. Nie wiem cokolwiek w jezyku ustawilam, i tak se dziala jak chce.

Ustawienia wyszukiwania, nie kapuje z tego nic, ale ostzregaja, zeby uzywac ostroznie, bo mozna cos tam nakopac. To nic nie grzebie.

Ok, jesli ktos juz przechodzil ta droge i ma czas i checi napisac eseje z wytlumaczeniem tych prostych spraw oczywistych to dziekuje from he mountains again.

Poki co nie mam strony internetowej, wiec adres bloga sobie wrzucilam na firmowy profil na fb. Co sadzicie? To nie musi, a wrecz nawet nie ma byc profesjonalne. Caly bajer wlasnie na tym polega. Tak ja to widze.

; )





[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 05-10-2017 12:16 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2017-10-05 12:47:31 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Sporo tego... póki co jedno - adres typu blogspot czy coś takiego nie jest "zły".
Ale "normalna" domena lepiej wygląda, jest bardziej profesjonalna, jest krótsza (takie powinny być, lepsze do zapamiętania i do wymówienia).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

galadriel

Post #9 Ocena: 0

2017-10-05 13:51:33 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14716

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dobra, to na razie jak jest na etapie powstawania to zostawiam blogspot a jesli zrobi sie z tego prawdziwy : D "biznes" to sie zmieni lub cos; )

A i jeszcze jedno. Na stronie glownej, na profilu bloga uzylam mojej fotki, tej samej co mam na profilu insta. Normalny rozmiar zdjecia. A tu sie nagle zmniejszylo na blogu =, jest zamazane a jak wchodzisz na nie, zeby zobaczyc co jest to pokazuje sie w jakis zminiaturyzowanych rozmiarach nie wiedziec czemu.

A na poczatku bylo ok, normalny rozmiar fotki. Co sie stalo, ja cos kliknelam nie tak?

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 05-10-2017 14:00 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2018-01-21 19:25:59 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

nullNiektore blogi daja opcje skroconej domeny. Ja mam skrocona I w koncu dodalam na profil ale nie ma tam wlasciwie nic wiecej niz na MW. Samemu redagowac swoj blog to rzeczywiscie duze wyzwanie I na razie mnie przeroslo - tym bardziej ze na trudne tematy czasem trudno sie wywnetrzac. Ja czasem przypominam sobie pamietniki ktore zrobily kariere a w ktorych jest wszystko od intymnych zwierzen seksualnych po swiatopogladowe. Nie jest to na pewno latwe dla bliskich choc co ja tam wiem...

A swoja droga zajrzalam do Ciebie Gal, zdjecia piekne I w ogole jestes do przodu :) *THUMBS UP*

[ Ostatnio edytowany przez: KatyD 21-01-2018 19:28 ]

Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,