MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Blogi- technicznie, jak sie zabrac do tego: )

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Postów: 24

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

galadriel

Post #1 Ocena: 0

2017-09-25 13:09:53 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

Dobra, zabralam sie do pisania na probe. To zaczy na razie poprzeklejalam pare swoich wpisow/ postow, ktore akurat mi sie podobaja na tyle, zeby je sobie gdzies na pamiatke trzymac.

Gubie sie jesli chodzi o sprawy techniczne. Przede wszystkim, czy jesli chce pisac po polsku, to musze koniecznie ustawic polska czcionke, czy olewka i luz bluz, jak tutaj?

Na razie ustawilam sobie mega prywatnosc, zeby tylko znajomi mogli to to przejrzec i orzec co sadza.

A dalej to nie rozumiem co zrobic z tymi ustawieniami i jak polaczyc to to z kontem fb i instagramem, a przede wszystkim ze swoja dzialanoscia "biznesowa", bo ten blog to za taki wspomagacz ma w razie czego sluzyc.

Ktos sie kiedys w cos takiego bawil i moze sie podzielic doswiadczeniami? Na blogosferze googla zalozone. Ponoc latwe w obsludze powinno byc (przynajmniej tak twierdzi Monsieur de R; )

[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 25-09-2017 13:11 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #2 Ocena: 0

2017-09-25 14:10:06 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Teoretycznie - łatwe.
Czcionkę - ustaw polską. Nie umiesz tego zrobić tak, aby ją przełączać za pomocą shift-alt?
Pisanie bez polskich znaków jest niechlujne - dla niektórych może dowodzić ograniczenia umysłowego (ja nie twierdzę, że tak jest, geniusze bywają bałaganiarzami) i chyba źle wpływa na ranking. To jak błędy ortograficzne.
Co do podpinania do FB, to byłbym ostrożny. Ta banda chce wiedzieć o tobie jak najwięcej (tak jak Google). Zaś jak chcesz promować posty - to sobie je indywidulanie opublikujesz. Albo ktoś ci to zrobi, a ty "przeszerujesz".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

galadriel

Post #3 Ocena: 0

2017-09-25 16:07:39 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

A ktory to klawisz shift? Serio pytam. Nie wiem, ja wszystko tu robie po angielsku i jest korekta po angielsku ustawiona na tym laptopie. To bym musiala caly czas zmieniac tak, za kazdym razem jak chce z polskimi znakami pisac? Kurcze trudno mi sie bedzie przestawic na pisanie z polskimi znakami. I nie wiem czy mi sie chce. Poza tym to nie ma byc skierowane do jakiegos wyrafinowanego odbiorcy, wiec moze beda mieli zwis na forme? ; )

No druga opcja byla taka, ze kolezanka polonistka by najpierw skladala tekst a dopeiro potem, ze niby taki staranny wrzucac na ogolny? Tez tak sie nad tym zastanawiamy.


No, ale co mi zrobia jak beda mnie tyle wiedzieli, to google i fb? Bo fotki sa te same wrzucane co na fb i insta. Podatki place, wiec o chodzi? ; )


[ Ostatnio edytowany przez: galadriel 25-09-2017 16:12 ]

Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #4 Ocena: 0

2017-09-25 17:13:11 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Cytat:

2017-09-25 16:07:39, galadriel napisał(a):
A ktory to klawisz shift? Serio pytam. Nie wiem, ja wszystko tu robie po angielsku i jest korekta po angielsku ustawiona na tym laptopie. To bym musiala caly czas zmieniac tak, za kazdym razem jak chce z polskimi znakami pisac? Kurcze trudno mi sie bedzie przestawic na pisanie z polskimi znakami. I nie wiem czy mi sie chce. Poza tym to nie ma byc skierowane do jakiegos wyrafinowanego odbiorcy, wiec moze beda mieli zwis na forme? ; )

No druga opcja byla taka, ze kolezanka polonistka by najpierw skladala tekst a dopeiro potem, ze niby taki staranny wrzucac na ogolny? Tez tak sie nad tym zastanawiamy.


No, ale co mi zrobia jak beda mnie tyle wiedzieli, to google i fb? Bo fotki sa te same wrzucane co na fb i insta. Podatki place, wiec o chodzi? ; )


[ Ostatnio edytowany przez: <i>galadriel</i> 25-09-2017 16:12 ]




Klawisz dużych liter.
I co ty rozumiesz przez "za każdym razem zmieniać"? Że to jakaś procedura, proces? Nie - to jedno naciśnięcie klawiszy.

Zaś ja mam PL default - bo i tak się da pisać wtedy po angielsku (po prostu mniej użycia alt). Zmieniam tylko na ANG jak chcę wpisać £ lub & (tak jak to zrobiłem teraz).

---
Oczywiście, jak nie masz nic przeciwko google i fb mających dostęp do twoich treści, a raczej informacji o tobie - to twój wybór, masz prawo. Niektórzy nie chcą (jak i nie chcą, aby inni, którzy gromadzą dane mieli do nich dostęp).

---
Prawidłowość tekstu, jego czystość - to nie tylo kwestia czytelnikam, ale i wyszukiwarek, miejsca w rankingu google. Ale oczywiście - ty decydujesz, czy ci na tym zależy.
No oczywiście są czytelnicy, którzy uważają, że jak się pisze niechlujnie, to się ich lekceważy. Ale jak niewyrafinowani...

---
Polonistki bywają niebezpieczne ;-) jak chodzi o teksty do publikacji, które "mają się sprzedać". Miewają wyidealizowany obraz czytelnika i również nie rozumieją (lub nie chcą rozumieć, bo im się to kłóci z ideałami) technicznych reguł tekstu do publikacji w krótkiej, strawnej formie. Jak i slangu (bywa dopuszczalny), celowych błędów itp.
Ale - może ta ma sens? Kto wie. Bywa, że to wcale nie jest poetka, której nie wyszło i musiała zostać nauczycielem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

galadriel

Post #5 Ocena: 0

2017-09-25 17:18:41 (7 lat temu)

galadriel

Posty: 14709

Kobieta

Z nami od: 29-01-2009

Skąd: Lothlorien

O matko, z tego wszystkiego wynika, ze tzreba wlozyc jednak troche wysilku. Juz mi sie odechciewa: D
Magowie byli ludźmi cywilizowanymi, o wysokiej kulturze i wykształceniu. Kiedy mimowolnie stali się rozbitkami na bezludnej wyspie, natychmiast zrozumieli, że najważniejszą rzeczą jest zrzucenie na kogoś winy. Ostatni Kontynent, Terry Pratchett

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #6 Ocena: 0

2017-09-25 18:32:33 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

zmiana klawiatury to kwestia zapamiętania jednego magicznego złożenia palców na klawiaturze. :>

Niektóre edytory umożliwiają sprawdzanie pisowni w kilku językach jednocześnie.

Chyba teraz standard żeby blog był zauważony to trzeba go jednak podpiąć do wszytkiego co się da w socjal media. Plus taki że są pluginy które robią to całkowicie autogamicznie. Bo nawet same portale potrafią też się udostępniać na wzajem. Początek zawsze jest trudny. Potem to zwykłe pisanie tekstów jak w edytorze tekstu, wklejenie grafik i wyślij.

Robisz bloga na Wordpres?
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

EFKAKONEFKA33

Post #7 Ocena: 0

2017-09-25 19:33:39 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja mam założony na wordpress. Koleżanka mi pomogła bo ja też niestety beztalencie techniczne.Ta wersja, którą mam jest darmowa. Nauczyłam się tylko jak wrzucać zdjęcia plus kilka podstawowych funkcji. Jest podłączony do fb. Jak wrzucam wpis na blogu automatycznie pojawia się na fb.

Do tej pory też nie za bardzo przykładałam wagę do pisowni z polskimi znakami. Przyzwyczaiłam się do angielskiej klawiatury i to naciskanie tego funkcyjnego klawisza doprowadza mnie do frustracji i spowalnia pisanie. Może jak wejdzie mi to w praktykę będzie łatwiej. Na razie pod nosem coś tam niezbyt ładnie mamroczę na ten klawisz.
Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #8 Ocena: 0

2017-09-25 19:55:00 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Wejdzie w praktykę. Ja pamiętam jak wszedł Windows - i byłem wstrząśnięty... przecież tak się fajnie wcześniej pisało, komu to przeszkadzało.

Co do wordpressa - nie mam nerwów. Dzaiłąm w innych serwisach, które wykorzystują tę technologię, ale w bardzeij ludzki sposób. Choć też mają przede mną mnóstwo sekretów...

Natomiast co do zmiany klawiatury, myślę, że ktoś mógłby zrobić dobry uczynek - i tutaj zrobić krótką prezentację, krok po kroku?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

EFKAKONEFKA33

Post #9 Ocena: 0

2017-09-25 20:25:57 (7 lat temu)

EFKAKONEFKA33

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-09-25 19:55:00, stanislawski napisał(a):


Natomiast co do zmiany klawiatury, myślę, że ktoś mógłby zrobić dobry uczynek - i tutaj zrobić krótką prezentację, krok po kroku?

Hmmm ciekawe kto mógłby to być ? :-]

No dobra ene due rike ...padło na mnie

Wlazłam na control panel

Obrazek

Następnie na region and languages

Obrazek

Następnie wybrałam keybord and languages

Obrazek

Potem wybrałam change keybords

Obrazek

I na koniec wybrałam Polish( Programmers)

Obrazek

Przy spacji z prawej stony mam taki klawisz AltGr i jak chcę "ą"to naciskam jedoncześnie ten klawisz i"a "


Na ścianie jej sypialni widać krzyż lecz ona i tak skończy potępiona, bowiem jakiś zniewalający obraz nocą zapłonął w jej myślach i pomiędzy jej udami złamany bólem człowiek.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #10 Ocena: 0

2017-09-25 20:50:04 (7 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Zuch dziewczyna! *BRAVO*

PS. U mnie to nie "a", a shift (taki ze strzałką do góry, nad lewym ctrl) oraz lewy alt.

[ Ostatnio edytowany przez: stanislawski 25-09-2017 20:51 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Strona 1 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,