MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pszczelarstwo, pasieka, pszczoły.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 2 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

adix70

Post #1 Ocena: 0

2017-06-06 16:12:08 (7 lat temu)

adix70

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2017

Skąd: Rugby

Witaj pszczola36 z Nothongham! Jaką duża pasiekę prowadzisz? Amatorsko, czy zawodowo? Jakie pszczoły i na jakich pożytkach? Lubię porównywać specyfikę pasiek w różnych krajach. Pochwal się trochę jak możesz. Pozdrawiam adammiodek

[ Ostatnio edytowany przez: adix70 06-06-2017 16:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

adix70

Post #2 Ocena: 0

2017-06-07 22:50:06 (7 lat temu)

adix70

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2017

Skąd: Rugby

Dokładnie tak prowadzenie pasieki to ciężka praca, ale też przynosi wiele satysfakcji i radości. Zawsze Cię czymś zaskoczą, a dzięki temu zawsze ją powiększasz. Poznaje się przy tym wielu ciekawych ludzi z pasją. Na przykład ostatnio jak byłem na urlopie na Krecie nawiązałem relację ze sprzedawcą w sklepie i po krótkiej rozmowie już byliśmy przyjaciółmi :-) Grecy bardzo lubią pszczelarzy, a pszczoły to symbol minojski siły rodziny! Zapytał mnie o coś. Może na blogu ktoś zna odpowiedź na poniższe pytanie:
"Witam serdecznie.Mam znajomego, który prowadzi sklep z pamiątkami w miejscowości turystycznej.Ma problem z wolnymi pszczołami- zapylaczami, pszczoły samotnice, które wlatują do pomieszczeń sklepu i zakładają gniazda za boazeria i w otworach polek sklepowych. Nie chce on stosować chemii do ich usunięcia (z uwagi na klientów i własne przekonania pro eco). Jak może się on zabezpieczyć, aby nie wlatywały i budowały gniazd? Dodam, że siatki nie wchodzą w grę, bo ma duże ilości klientów na co dzień i drzwi są praktycznie wciąż otwarte."
adammiodek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

pszczola36

Post #3 Ocena: 0

2017-06-09 06:59:11 (7 lat temu)

pszczola36

Posty: 21

Mężczyzna

Z nami od: 21-06-2008

Skąd: Nottingham

Obecnie man trochę ponad 100 uli. Jako że wszędzie w okolicy mam farmy wiec z pożytki nie ma problemu. No może to ze zawsze gdzieś tam rzepak się znajdzie i z miodami odmianowymi jest problem.wejdź na moją stronkę www albo znajdz mnie na facebooku to troche wiecej o mnie sie dowiesz pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWWNumer Skype

adix70

Post #4 Ocena: 0

2017-08-07 20:04:38 (7 lat temu)

adix70

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 28-05-2017

Skąd: Rugby

Cześć ponownie. Mam pytanie, czy ktoś z Was ma pszczołę SuperBee rodem z Cypru? Ponoć fajnie czerwi i szybko rośnie w siłę. Słyszałem od hodowcy z Polski, że wielu pszczelarzy z UK zasila swoje pasieki tą pszczołą. Obecnie zastanwaiam się nad jej zakupem. Pozdrawiam adammiodek

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWW

BeeMan

Post #5 Ocena: 0

2018-06-03 16:40:29 (6 lat temu)

BeeMan

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2018

Skąd: Brak

Podbijam trochę temat, żeby nowego nie zakładać bo mam pytanie :)

Prowadzę w Polsce amatorską pasiekę lecz najprawdopodobniej niedługo przeprowadzam się do UK bez planu powrotu :) Pasieka zostaje w kraju pod dobrą opieką i będzie dalej funkcjonować (może trochę zmniejszona). Pytanie moje jest takie - czy mogę tez swój miód przywieźć i sprzedawać na terenie UK? Niekoniecznie po sklepach ale po znajomych? Jakieś obostrzenia/przepisy? Potrzebne zgłoszenia? Czy w ogóle jest z tym problem? Z góry dziękuję :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #6 Ocena: 0

2018-06-03 16:47:33 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-06-03 16:40:29, BeeMan napisał(a):
Podbijam trochę temat, żeby nowego nie zakładać bo mam pytanie :)

Prowadzę w Polsce amatorską pasiekę lecz najprawdopodobniej niedługo przeprowadzam się do UK bez planu powrotu :) Pasieka zostaje w kraju pod dobrą opieką i będzie dalej funkcjonować (może trochę zmniejszona). Pytanie moje jest takie - czy mogę tez swój miód przywieźć i sprzedawać na terenie UK? Niekoniecznie po sklepach ale po znajomych? Jakieś obostrzenia/przepisy? Potrzebne zgłoszenia? Czy w ogóle jest z tym problem? Z góry dziękuję :)


Dopóki UK jest w UE jest wspólny obszar celny i nie ma żadnych ograniczeń szczególnie jeśli chodzi o drobne ilości.
Mojemu landlordowi zawsze przywozilem miód z pasieki mojego Taty. Z zachwytem stwierdził że dopiero mając siwe włosy poznał smak prawdziwego miodu.*YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-06-03 16:52:25 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

http://www.wnklba.co.uk/selling-honey/

Jesli jest to okazyjna sprzedaz dla znajomych, to nie ma specjalnych regulacji. Jak chcialbys sprzedawac na tarry czy do sklepu to juz as zasady i przepisy, plus and w linku.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BeeMan

Post #8 Ocena: 0

2018-06-03 16:56:23 (6 lat temu)

BeeMan

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2018

Skąd: Brak

Domyślam się, że jak kilka słoików przywiozę to nikt nie będzie się czepiał :) Ale powiedzmy 200-300 w ciągu roku? Czy to ciągle są małe ilości? :)

Pytam też, bo w Polsce trzeba spełnić warunki żeby mieć pozwolenie na sprzedaż bezpośrednią i niby można sprzedawać wtedy (jeśli mnie pamięć nie myli) to w danym województwie i ościennych. Ale już generalnie niby za granice to pewnie nie. Pytanie jak w ogóle to prawnie wygląda?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #9 Ocena: 0

2018-06-03 18:25:44 (6 lat temu)

andyopole

Posty: 12806

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Cytat:

2018-06-03 16:56:23, BeeMan napisał(a):
Domyślam się, że jak kilka słoików przywiozę to nikt nie będzie się czepiał :) Ale powiedzmy 200-300 w ciągu roku? Czy to ciągle są małe ilości? :)

Pytam też, bo w Polsce trzeba spełnić warunki żeby mieć pozwolenie na sprzedaż bezpośrednią i niby można sprzedawać wtedy (jeśli mnie pamięć nie myli) to w danym województwie i ościennych. Ale już generalnie niby za granice to pewnie nie. Pytanie jak w ogóle to prawnie wygląda?


Czytałeś linkn od @adacymru? Wszystko ładnie napisane.
Ty się nie martw tym jak przywieziesz tych 300 słoików. Ty najpierw znajdź kupców. W marketach mnóstwo miodów z pięknymi nalepkami w slicznych opakowaniach.
Przekonaj Anglików że tylko prawdziwy miód ulega scukrzeniu, wg nich taki miód jest zepsuty.*YAHOO*

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

BeeMan

Post #10 Ocena: 0

2018-06-03 22:10:30 (6 lat temu)

BeeMan

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 23-05-2018

Skąd: Brak

Link czytałem ale bardziej go zrozumiałem pod kątem "angielski pszczelarz amator może sobie robić bez problemu" :) A zakładam, że to coś innego już taki przywóz/import :) Ale może rzeczywiście nikt na to nie będzie zwracał uwagi dopóki to będzie handel detaliczny i przydomowy :)

Ja zakładam, że dobry towar sam się obroni :) Jak zaczynałem przygodę z pszczołami to się martwiłem czy 20 słoików sprzedam, teraz się zastanawiam czy mi 300 starczy bo już od dłuższego czasu znajomi dopytują :) Ale spoko :) Pytam raczej jako "opcja i możliwość w razie czego" niż jako pomysł na życie :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,