MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Michał Palczyński na jachcie Crystal zamknął okołoziemską pętlę

 

Brak odpowiedzi

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

skiffrejsy

Post #1 Ocena: 0

2016-01-21 07:24:35 (8 lat temu)

skiffrejsy

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 11-10-2015

Skąd: Londyn

No i stało się!
Z nieukrywaną dumą chciałem zakomunikować, że 18 stycznia 2016 o godzinie 4.00 czasu lokalnego na moim jachcie Crystal przeciąłem swój ślad z 28.11.2013 roku i po przebyciu 46382 Mm od opuszczenia Lizbony zamknąłem pętlę dookoła świata! Dokładnie 781,5 dnia, lub innymi słowy 2 lata, 1 miesiąc, 21 dni i 12 godzin temu przepływałem tędy w drodze z Cabo Verde do brazylijskiego Recife. Wtedy nawet nie śniłem, że wszystko potoczy się tak szczęśliwie, bo ogrom Świata i ilość czyhających niewiadomych, jakie miałem przed sobą były trochę przytłaczające.
Nie jest to jeszcze finał mojego rejsu, który jak wszystko dobrze pójdzie zakończę za parę miesięcy w Lizbonie, jednak na pewno jest to dobry moment na małe podsumowanie i kilka toastów.

Długość samej pętli wyniosła 42151 Mm, czyli prawie 2 razy obwód Ziemi. Zajęło mi to 7459 godzin (czyli 310 dób) żeglugi, co daje średnią prędkość 5,65 węzła (ok. 10 km/h). Od 28.11.2013 odwiedziłem 24 kraje. Gdzie było najfajniej? Niestety odpowiedź na to pytanie jest niemożliwa. Każde miejsce było na swój skomplikowany sposób unikalne i miało to „coś” czego brakowało innym miejscom.

Zostawmy liczby, bo one cykały sobie gdzieś w tle. To była przede wszystkim przygoda życia, podczas której poznałem mnóstwo ciekawych ludzi zarówno na pokładzie Crystal jak i na spotykanych po drodze jachtach. Zobaczyłem przy tym, ile osób na świecie żyje w sposób mocno alternatywny i osobiście dość mocno rozsmakowałem się w takim życiu.

Był to też bardzo ostry sprawdzian z planowania i realizacji rejsów oceanicznych. W tym momencie jestem w trakcie 33 etapu. W ciągu prawie 2,5 roku wszędzie docierałem zgodnie z planem i nigdzie się nie spóźniłem (tu mocno pukam w niemalowane). Jak teraz o tym myślę to planowe odwiedzenie tylu miejsc w tak ograniczonym czasie jest chyba największym sukcesem i powodem do dumy.

Bardzo dziękuję wszystkim tym, z którymi miałem przyjemność żeglować, oraz tym którzy po prostu śledzili moje poczynania i trzymali kciuki. Zapewniam, że nie jest to moja ostatnia eskapada na Crystal. Szczegóły kolejnej pętli pojawią się wkrótce.

Pozdrawiam serdecznie spod brazylijskiego Fernando de Noronha!

Michał Palczyński

Każdy może dołączyć do kolejnych etapów rejsu Michała na trasie: Belem, Karaiby, Meksyk, USA, Azory, Lizbona. Szczegóły na stronie www.

[ Ostatnio edytowany przez: skiffrejsy 21-01-2016 07:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,