MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Będę bezdomna ....pomocy

 

Postów: 8

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

aga331

Post #1 Ocena: 0

2015-03-05 17:53:32 (9 lat temu)

aga331

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-03-2015

Skąd: Bath

Opowiem wam swoją historię i liczę na dobre rady. Przyjechałam do mężczyzny mojego życia do Anglii we wrześniu tamtego roku. Jak się okazało w grudniu niestety ja nie byłam kobietą jego życia i oznajmił mi że mam się wynieść z jego domu bo faktycznie on go wynajmował beze mnie w umowie. Zanim to nastąpiło miałam wypadek w pracy. Złamałam rękę. Niby zwykłe złamanie ale dalej noszę usztywnienie bo zrobiło się dużo komplikacji. Jak już wspomniałam wyżej miałam się wynieść z jego domu i tak też w styczniu zrobiłam. Spakowałem dwójkę dzieci i pojechałam do znajomego. Nie partnera tylko dobrą duszę która chciała mi pomóc. Sytuacja u niego przez chwile była komfortowa bo dał nam jeden pokój a sam z żoną i dziećmi zajął drugi pokój. Jest to duże poświęcenie i jestem im za nie bardzo wdzięczna ale i to za chwilkę się skończy bo nie da się tak żyć i dałam słowo że się wyprowadzę. Na dzieci otrzymuję child tax credit. Nie pracuję bo mam usztywnienie na ręce. Zasiłku nie otrzymuje bo należy się po 12 miesiącach pobytu. Nie mogę w councilu powiedzieć adresu bo znajomy otrzymuje housing benefit i nie może podać dodatkowej osoby. Dzieci chodzą do szkoły a ja nie dość że nie pracuje to doprowadzam się do depresji. Chciałabym pracować ale nikt z usztywnieniem mnie nie chce a sprzątać czy wykonywać inne nie ciężkie prace mogę. Do Polski nie mam do czego wracać i z czym. Proszę powiedzcie mi gdzie się udać i kto mi może pomóc. Jaka instytucja. Dodam też że mój angielski jest gorzej niż słaby. Zaczęłam chodzić tu do szkoły ale wypadek i zła sytuacja w domu wybiły mi z głowy naukę. Wiem że jest gorzej niż źle ale może ktoś przeszedł coś podobnego i wspomoże radą. Dziękuję

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2015-03-05 21:01:41 (9 lat temu)

karjo1

Posty: 20609

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Pozyczka, pomoc rodziny, przyjaciol, ojca dzieci do czasu wyleczenia zlamania. Poza tym CAB, council, bank zywnosci, rozmowa w szkole.
Ewentualnie dzieci do Pl, do kogos z rodziny, pod opieke ojca, a sprowadzenie ich dopiero, gdy sytuacja sie wyjasni i srodki na to pozwola.
Pomyslow wyjazdu z dziecmi bez zabezpieczenia finansowego, mozliwosci zycia samodzielnego nawet nie chce komentowac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #3 Ocena: 0

2015-03-05 21:19:36 (9 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

..."Pomyslow wyjazdu z dziecmi bez zabezpieczenia finansowego, mozliwosci zycia samodzielnego nawet nie chce komentowac."
Łatwo Ci mówić, bo chyba nigdy nie byłeś kobietą.
Może nie pierwszą rzeczą, która źle poszła to było wyprowadzenie się z domu od tego nietrafionego mężczyzny. Przyjął? Tego no tego miał? Jeżeli doszedł do wniosku że to nie to czego chciał to jako dżentelmen powinien powiedzieć ... co to każdy wie. (chyba) Czy z nim już jest tak źle że nie pomoże?
Jeżeli tak, to to, co wyżej. Tylko co z council'lem jeżeli teraz mieszkasz wbrew council'owi? Jedynia pozostanie cud z council'lem. Podobno się nie zdarzają, ale trzeba na nich polegać.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aga331

Post #4 Ocena: 0

2015-03-06 14:45:21 (9 lat temu)

aga331

Posty: 2

Kobieta

Z nami od: 05-03-2015

Skąd: Bath

a czy jest jakas instytucja albo jakies stowarzyszenie gdzie mogłabym pójść i poprosić o pomoc ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

clockwork_orang

Post #5 Ocena: 0

2015-03-06 14:57:27 (9 lat temu)

clockwork_orange

Posty: 10572

Z nami od: 28-06-2007

zalezy jakiej formy pomocy oczekujesz?
w CAB pomoga Ci z wszelkia korespondencja,
w Shelter wskaza mozliwosci zakwaterowania,
w kosciele byc moze podziela sie zywnoscia... itp. itd.

w councilu nic nie pomoga, bo miezkasz nielegalnie i nie masz zadnych zrodel utrzymania

kazda instytucja ma swoje warunki, ktore trzeba spelnic by otrzymac pomoc od nich - jestes uchodzca politycznym, ofiara przemocy domowej lub innej? nie...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Madry79

Post #6 Ocena: 0

2016-01-04 00:38:09 (8 lat temu)

Madry79

Posty: 11

Mężczyzna

Z nami od: 04-01-2016

Skąd: Bristol

pozdrowienia na lepsze jak tak bedzie dalej to wrucisz do Polski bo gdzie indziej:-[:-[

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

RobertNY

Post #7 Ocena: 0

2016-01-04 00:47:46 (8 lat temu)

RobertNY

Posty: 287

Mężczyzna

Z nami od: 28-10-2014

Skąd: New York

Jeśli miałaś wypadek w pracy, dlaczego nie starasz się o odszkodowanie? Ja tez przez to przeszedłem, prace wprawdzie straciłem ale udało mi się wywalczyć kupę ka$y jako rekompensatę.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-b

Post #8 Ocena: -1

2016-01-04 02:31:27 (8 lat temu)

ie2ox4-b

Posty: 3591

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 27-05-2014

Skąd: Oxford

Cytat:

2016-01-04 00:38:09, Madry79 napisał(a):
pozdrowienia na lepsze jak tak bedzie dalej to wrucisz do Polski bo gdzie indziej:-[:-[


Cytat:

2016-01-04 00:47:46, RobertNY napisał(a):
(...)udało mi się wywalczyć kupę(...)


Ileś wywalczył, tyleś wart?

[ Ostatnio edytowany przez: ie2ox4-b 04-01-2016 02:39 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #9 Ocena: 0

2016-01-04 21:22:44 (8 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Cytat:

2016-01-04 00:38:09, Madry79 napisał(a):
pozdrowienia na lepsze jak tak bedzie dalej to wrucisz do Polski bo gdzie indziej:-[:-[


A to co? Menszczysna z pierwszego postu się odnalazł?
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,