MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pierwszy przyjazd do UK z 3-miesięcznym dzieckiem

 

Postów: 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

walasek93

Post #1 Ocena: 0

2019-01-28 11:11:52 (5 lat temu)

walasek93

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 28-01-2019

Skąd: Sheffield

Witam.
Mam pytanie odnośnie przyjazdu z 3-miesięcznym dzieckiem, a rejestracją u lekarza rodzinnego tj. GP.

Planuję przyjazd w ciągu miesiąca do UK do teściowej, która mieszka tutaj o ponad 10 lat i będę tutaj napewno przez kilka miesięcy.

Nigdy wcześniej tutaj nie byłam i nie posiadam chociażby numeru insurance. Pracy na razie nie mogę podjąć, bo karmię piersią "na zawołanie", a nigdy nie wiadomo kiedy lekarz może być potrzebny.

I moje pytanie brzmi - Czy mam możliwość rejestracji dziecka do GP mimo że nie posiadam NINO? Czy dziecko może być zarejestrowane bez tego czy może być zarejestrowane na babcie? (Ma to samo nazwisko) ?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #2 Ocena: 0

2019-01-28 11:31:23 (5 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

NHS Visitors


'If you're in England for a short visit but need to see a GP, you can register as a temporary patient with a local doctor.
You need to be in the area for more than 24 hours but less than 3 months.
Again, it's up to the GP practice to decide whether or not they'll accept new patients.
Treatment will be free of charge, but make sure you present your European Health Insurance Card'

Odpowiednikiem EHIC jest polska EKUZ.
#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ZlotaPerla1

Post #3 Ocena: 0

2019-01-28 11:33:40 (5 lat temu)

ZlotaPerla1

Posty: n/a

Konto usunięte

Aby zostać zarejestrowanym na stałe do GP nie potrzebujesz NINO - potrzebujesz dowód (proof) zamieszkania - rachunki imienne na ciebie, nie teściową, nie starsze niż 3 miesiące.

[ Ostatnio edytowany przez: ZlotaPerla1 28-01-2019 11:35 ]

Trzech nas w jednym ciele: Anioł, Diabeł i JA

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,