MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pytanie o ilość osób w domu.

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

Str 2 z 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Melanija

Post #1 Ocena: 0

2018-05-17 09:37:50 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Ja jeszcze parę lat temu nie musiałam pracować i z jednej pensji z dwójką dzieci dalibyśmy radę, teraz wszystko tak podrożało, paliwo, życie, media, chłopaki chcą markowe ciuchy :-p nie da się, dwie osoby to minimum :-]
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zuko95

Post #2 Ocena: 0

2018-05-17 09:55:45 (6 lat temu)

Zuko95

Posty: 20

Mężczyzna

Z nami od: 16-05-2018

Skąd: Paisley

Tzn. pracowac bedą 3 osoby w domu, i zrzucać się na czynsz, podatek i media. Minimalna stawka to tylko założenie. I sprawdzę jak to jest z tą wizą, dzięki :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2018-05-17 10:13:09 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2018-05-17 08:38:08, AgentOrange napisał(a):
Nie wynajmiesz domu (mieszkania) bez pracy i/oraz historii kredytowej.Sprawdź terminy na stronach rządowych bo może się okazać że jak żona i dzieci przyjadą to już będzie trzeba załatwiać pozwolenie o pracę, wizy itp. (okres przejściowy).
Na wynajem musisz mieć depozyt (1.5 czynszu), council tax oraz gaz mogą być wyższe (tutaj domy mają często pojedyncze szyby w oknach i brak izolacji).

[ Ostatnio edytowany przez: <i>AgentOrange</i> 17-05-2018 08:39 ]




Zona i dzieci maja dolaczyc w pazdzierniku a termin Brexit-u jest koncem marca 2019 r
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2018-05-17 10:28:13 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-05-17 09:55:45, Zuko95 napisał(a):
Tzn. pracowac bedą 3 osoby w domu, i zrzucać się na czynsz, podatek i media. Minimalna stawka to tylko założenie. I sprawdzę jak to jest z tą wizą, dzięki :)


I pamiétaj ze domy w okolicy dobrych szkol sa duzo drozsze i inaczej Twoje dzieci beda jedynymi bialymi uczniami w klasie i raczej szybko nie naucza sie angielskiego :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

violettaphotogr

Post #5 Ocena: 0

2018-05-17 10:31:42 (6 lat temu)

violettaphotography

Posty: 1563

Kobieta

Z nami od: 21-01-2014

Skąd: ...

klikany


[ Ostatnio edytowany przez: violettaphotography 17-05-2018 10:34 ]

#Violujemy

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #6 Ocena: 0

2018-05-17 11:15:13 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Wegetacja powiadacie - może to kwestia gospodarowania pieniędzmi ale u nas też na razie pracuje tylko mąż, benefitów praktycznie brak a ja mam wrażenie żyje nam się całkiem nieźle...owszem na Bali co roku nie jeździmy ale na weekendowe wycieczki knajpy i inne przyjemności spokojnie wystarcza.

P.S. Faktem jest natomiast że nie płacimy 600 funtów za wynajem mieszkania...ale za darmo też go nie mamy.
Wszystko można ogarnąć i odpowiednio zagospodarować, teraz jest ok -na początku było dużo trudniej, mniejsze wypłaty, więcej wydatków- wtedy pomogły benefity. Najgorzej jest zacząc, jeżeli natomiast jesteście zdecydowani na zmianę i ryzyko- to teraz jest ostatni moment-im szybciej tym lepiej. Powodzenia.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 17-05-2018 11:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2018-05-17 11:15:32 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ale jedne z pierwszych pytań - co mi się należy , jakie zasiłki itd , może tak wpłac coś podatków a później wymagaj , z pensji minimalnej to chyba wcale podatku się nie płaci albo jakieś groszowe sprawy , i takim właśnie podejściem nowoprzyjezdnych Anglicy zagłosowali za Brexitem. Można się obrażać , można mnie hejtowac, ale takie są fakty

Lulilu autor przyjeżdża bez żadnych planów i załatwionej pracy , żadnych konkretnych umiejętności i odrazu zakłada prace za minimalną. Wybacz ale jak żyć z rodziną za 1200 funtów miesięcznie ? 500 mieszkanie , 200 minimum rachunki zostaje 500 na 4 osoby . 125 funtów tygodniowo , wegetacja nawet kupując najtańsze produkty w najtańszych sklepach . Dzieci potrzebują tez nowych ciuchów , zabawy , wyjścia z rodzicami . Nie dolicxylem kosztów dojazdu do pracy itd

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 17-05-2018 11:18 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2018-05-17 11:30:01 (6 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

Brexit już jet faktem. Zaglosowali już nie odgłosują- jakie to ma teraz znaczenie?
Nie wiem czy autor ma już pracę, znajomości,nie wiem nic o jego przygotowaniu do wyjazdu.
Jest dorosły, zakładam w pełni władz umysłowych - do tej pory udało mu się utrzymać przy życiu rodzinę.
Odpowiadam na pytania które zadał- nie pchając mu się buciorami w życie.
Co do kasy- ja mam dość kontrowersyjne poglądy czy też może umiejętności bo jestem w stanie wykarmić 3 osobową rodzinę za 50 funtów tygodniowo- bez szaleństw ,normalne zbilansowane posiłki.
Z szaleństwami i marnowaniem jedzenia 80-100 funtów.
Za 1200 nie poszaleje z pewnością i Eldorado nie będzie- ale jeżeli ma to być sytuacja przejsciowa- do czasu dostania benefitów/lepszej pracy/pójścia małżonki do pracy- powinni dac rade , łatwo nie będzie.

[ Ostatnio edytowany przez: lulilu1 17-05-2018 11:31 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Zuko95

Post #9 Ocena: 0

2018-05-17 11:31:59 (6 lat temu)

Zuko95

Posty: 20

Mężczyzna

Z nami od: 16-05-2018

Skąd: Paisley

Wielim, o czym mówisz, czytaj ze zrozumieniem :) minimalna to tylko założenie, czyt. nie spodziewam się, że ktoś da mi więcej w pierwszym miesiącu nie wiedząc co potrafię. A o ile mam nie udokumentowane umiejętności, to nie znaczy, że ich nie mam. Jestem mechanikiem, potrafię rozebrać i złożyć chociażby silnik od deski do deski. Praca na takim stanowisku też jest już załatwiona, a jak będzie to zobaczymy, może mi się nie spodoba i będę musiał szukać innej. Pytam o minimalną bo chcę być przygotowany i zabrać z PL odpowiednio dużo pieniędzy. Teraz już widzę, że 10k pln powinno wystarczyć.

Kolego AgentOrange, nie planuje spędzać tam całego życia.

Co do benefitów to jasne, że wezmę co mi tylko będzie przysługiwać. Jaki porządny człowiek nam się trafił na forum, masz rację, najpierw będę kiepsko zarabiał to mam nie brać benefitów, aż wpłacę wyimagonowaną ilość pieniędzy do budżetu, wtedy może już zarabiał będę więcej, no i twoim tokiem rozumowania będę 'zaslugiwal' na benefits. To ma sens! :)

Dzięki za odpowiedzi

[ Ostatnio edytowany przez: Zuko95 17-05-2018 11:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

gosian

Post #10 Ocena: 0

2018-05-17 11:36:19 (6 lat temu)

gosian

Posty: 9827

Kobieta

Z nami od: 06-09-2007

Skąd: z domku....

Podaj mi proszę jadlospis na caly tydzien za£50 na 3 osoby. Ja dla dzieci na mleko,soki,jagurty,actimel wydaje ok £30 tygodniowo. Nie mowiąc juz o obkladzie na kanapki czy przekaski do szkoly. Jestem bardzo ciekawa ,bo może ja jestem zbyt rozrzutna?
Dożyliśmy takich czasów, w których ucisza się mądrych ludzi, żeby to co mówią nie obraziło głupców.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 2 z 10 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 8 | 9 | 10 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,