MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wakacyjna praca w UK

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 10

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

binekx

Post #1 Ocena: 0

2018-04-15 15:50:40 (6 lat temu)

binekx

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-04-2018

Skąd: cos

Witam, mam 19 lat i po maturze będę miał 4 miesiące wolnego (przed studiami). W związku z tym myślałem o wyjeździe do UK aby zarobić i podszkolić język.
Chciałbym wyjechać na przełomie maja i czerwca. Z kasą na start nie powinienem mieć problemu, jednak nie wiem jaka kwota byłaby odpowiednia. Niestety nie mam żadnej rodziny w UK, a osoby do wspólnego wyjazdu nie udało mi się jeszcze znaleźć (i możliwe że się nie uda).

Ogólnie nie boję się pracy i jestem pozytywnie nastawiony. Angielski mam na poziomie komunikatywnym, to znaczy: nie mam problemu z rozumieniem angielskich filmów, chodzę dodatkowo na angielski, na którym po poproszeniu o szczerą opinię usłyszałem że jestem jak najbardziej komunikatywny, jednak za granicą miałem okazję rozmawiać tylko parę razy. Nie mam jeszcze żadnego doświadczenia, zawodu.
Początkowo myślałem o pracy na magazynie, jednak po przejrzeniu tego forum stwierdziłem że to nienajlepszy pomysł. Zacząłem więc rozważać pracę w hotelu, ponieważ w okresie wakacyjnym powinno być jej dużo, a jeśli się nie mylę to hotele zapewniają również zakwaterowanie, co byłoby mi bardzo na rękę. Zastanawiałem się nad pracą w charakterze portiera lub po prostu zwykłego pracownika (czyli raz posprzątać, innym razem pozmywać albo coś wypakować).

Mam pytanie odnośnie pracy w takim miejscu. Jak ona wygląda, na co trzeba uważać i na co przygotować? Czy szukając pracy z polski, po przyjeździe do UK mogę pracować jeszcze przed wyrobieniem numeru NIN i założeniem konta w banku? Czy Brexit wpłynął na stosunek Brytyjczyków lub pracodawców do Polaków, obcokrajowców?

Proszę o nie odsyłanie mnie do dziełu „Jadę do UK”, ponieważ sporą jego część już przejrzałem, plus myślę że jest to dobry okres na post odnośnie pracy wakacyjnej.:-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2018-04-15 16:26:29 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Ja tez przyjechalam pierwszy raz na wakacjach i byla spora konkurencja do prac bez doswiadczenia wiec ja bym zbytnio nie wybrzydzala tylko brala prace dostepna natychmiast. Wedlug mnie Brexit Brytyjczykow nie zmienil, dlaczego mialby zmienic.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #3 Ocena: 0

2018-04-15 16:42:26 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Podstawa to zakwaterowanie. W erze facebooka i internetu nie powinno być dużego problemu ze znalezieniem miejsca w pokoju. Ja bym zrobił tak: Przylatujesz do angli uprzednio rezerwując miejsce w hostelu. Zatrzymujesz się tam do czasu znalezienia pokoju (3 dni max). Potem czeka Cię wędrówka po agencjach, rejestracja, założenie konta w banku, wystąpienie o NIN i oczekiwanie na telefon. Nie nastawiałbym się na bardzo szybkie znalezienie pracy. Może to potrwać od kilku dni do kilku tygodni.

Myśle, że 1000 funtów to bezwzględne minimum ale osobiście nie ruszyłbym się z polski bez 1500 na start w średnim mieście.

Pamiętaj, że są dziesiątki tysięcy osób, które mają dokładnie taki sam plan na wakacje.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

binekx

Post #4 Ocena: 0

2018-04-15 18:27:21 (6 lat temu)

binekx

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-04-2018

Skąd: cos

Dzięki za odpowiedź, pracę najchętniej chciałbym znaleźć jeszcze w Polsce, aby jak najszybciej ją zacząć (w końcu to tylko 4 miesiące). Mam wrażenie, że ogłoszenia na stronach o pracy np. w magazynie mogą być często oszustwem (bo czemu pracodawca ma szukać za granicą jak ma chętnych do pracy w swoim kraju). Dlatego pomyślałem o wysyłaniu CV do hoteli przez ich oficjalne strony aby zmniejszyć ryzyko.
Macie pomysły na jakieś inne prace, których szukanie z Polski jest bezpieczne, czyli najlepiej bezpośrednie, a nie przez niepewne agencje?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #5 Ocena: 0

2018-04-15 20:34:06 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Cytat:

2018-04-15 18:27:21, binekx napisał(a):
Dzięki za odpowiedź, pracę najchętniej chciałbym znaleźć jeszcze w Polsce, aby jak najszybciej ją zacząć (w końcu to tylko 4 miesiące). Mam wrażenie, że ogłoszenia na stronach o pracy np. w magazynie mogą być często oszustwem (bo czemu pracodawca ma szukać za granicą jak ma chętnych do pracy w swoim kraju). Dlatego pomyślałem o wysyłaniu CV do hoteli przez ich oficjalne strony aby zmniejszyć ryzyko.
Macie pomysły na jakieś inne prace, których szukanie z Polski jest bezpieczne, czyli najlepiej bezpośrednie, a nie przez niepewne agencje?


Mieszkam w UK od paru lat a jeszcze nie poznałem nikogo kto przyjechał tutaj wysłany przez polską agencje pracy. Jak dla mnie najprostszym, najbezpieczniejszym i zarazem najszybszym sposobem na znalezienie pierwszej pracy jest przyjazd i szukanie na miejscu. Jeśli jesteś ogarnięty to nie powinieneś mieć wielkich problemów. Te wszystkie polskie agencje świadczące usługi na terenie UK śmierdzą mi na odległość - cóż, mam takie dziwne uprzedzenie. Inna sprawa to kontaktowanie sie bezpośrednio z firmami na miejscu i pytanie o prace z szybkim szkoleniem/startem. To można robić mając na uwadze, ze takie agencje pracy tymczasowej nie są w stanie Ci nic powiedzieć o tym czy coś będą dla Ciebie mieli za powiedzmy jeden miesiąc. Rynek tutaj działa tak, że klijent agencji dzwoni do nich w poniedziałek wieczór, że na wtorek rano potrzebuje 2 ludzi do pracy. Tego nie przeskoczysz.

Ja nie pchał bym się do baru, hotelu czy firmy sprzątajacej ze względu na małą liczbe godzin. Polecałbym natomiast magazyn lub fabryka z duża liczba overtime. Jedną z moich pierwszych prac tutaj na miejscu było tzw. pickowanie na llopie. Robiłem po 70 godzin tygodniowo ale przynajmniej byłem zadowolony gdy dostawałem wypłatę ze względu na stawki overtime.

[ Ostatnio edytowany przez: wojciechz 15-04-2018 20:36 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

binekx

Post #6 Ocena: 0

2018-04-15 23:13:59 (6 lat temu)

binekx

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-04-2018

Skąd: cos

Szczerze, sądziłem że w wakacje hotele i tym podobne miejsca przeżywają takie oblężenie, że pracy nie brakuje, a co za tym idzie, wypłata jest większa. Najchętniej uniknąłbym wyjazdu w ciemno ale może jest to jednak najlepsza opcja.

Z tego co piszesz wywnioskowałem, że Twoja pierwsza praca nie była 2-3 dniówką z agencji a czymś stałym. Mógłbyś powiedzieć jak znalazłeś taką pracę? Czy było to szczęście że agencja akurat taką miała, znajomości, czy poszedłeś, napisałeś osobiście do pracodawcy?

Co sądzicie o miastach takich jak: Bradford, Stirling, Newcastle pod względem pracy, kosztów życia?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

wojciechz

Post #7 Ocena: 0

2018-04-15 23:39:21 (6 lat temu)

wojciechz

Posty: 18

Mężczyzna

Z nami od: 07-08-2014

Skąd: Newark

Cytat:

2018-04-15 23:13:59, binekx napisał(a):
Szczerze, sądziłem że w wakacje hotele i tym podobne miejsca przeżywają takie oblężenie, że pracy nie brakuje, a co za tym idzie, wypłata jest większa. Najchętniej uniknąłbym wyjazdu w ciemno ale może jest to jednak najlepsza opcja.

Z tego co piszesz wywnioskowałem, że Twoja pierwsza praca nie była 2-3 dniówką z agencji a czymś stałym. Mógłbyś powiedzieć jak znalazłeś taką pracę? Czy było to szczęście że agencja akurat taką miała, znajomości, czy poszedłeś, napisałeś osobiście do pracodawcy?

Co sądzicie o miastach takich jak: Bradford, Stirling, Newcastle pod względem pracy, kosztów życia?


To nie była moja pierwsza praca w Angli tylko pierwsza, w której można było popracować troche dłużej. Moja historia wyglądała mniej więcej tak:
1. Przyjazd do Angli
2. Pierwsza praca jako sprzątacz u murzyna z Jamajki. Ogłoszenie z gumtree. Telefon i za 2 godziny rozmowa. Zadowolony byłem bo z 12h zmiany połowa spędzona na dojazdach. Przy wypłacie okazało się, że dojazdy nie liczone do czasu pracy więc nawyzywałem go od oszustów i poszedłem do gipsy na myjnie . Małe pieniądze ale nic nie robiłem.
3. W międzyczasie odezwał się rekruter do fabryki kurczaków. Fajnie, bo duzo płatnych godzin ale zimno jak cholera no i obóz pracy generalnie. Nienawidziłem tej roboty. Wytrzymałem tam chyba z 2 miesiące. Któregoś dnia byłem jedną nogą w busie ale dowiedziałem się, że kolega który jeszcze wczoraj jechał z nami do fabryki dostał prace w takim dużym magazynie z elektroniką (coś jak amazon). Nie myśląc więc dużo nie wsiadłem do tego busa i poszedłem do tego magazynu (a właściwie agencji pracy przy magazynie). Zacząłem na następny dzień. W tej pracy zostałem na ponad rok a potem to już kombinowałem z self-employed i pracą w zawodzie.

W skócie więc należy przyjechać, zarejestrować się gdzie się da i czekać.

Apropo kosztów życia w poszczególnych miastach to polecam odpalić facebooka plus google i poszukać. Podobnie z pracą - google za przewodnika.

[ Ostatnio edytowany przez: wojciechz 15-04-2018 23:45 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #8 Ocena: 0

2018-04-16 09:35:45 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Troche pozno, bo rekrutacja do holiday parkow i wszelkich rozrywek wakacyjnych juz sie konczy, ale moze warto poszukac po stronach internetowych np. Haven, Park Resort, Butlins itp.
Czesto jest zakwaterowanie, opcja wyzywienia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

binekx

Post #9 Ocena: 0

2018-04-16 18:04:05 (6 lat temu)

binekx

Posty: 4

Mężczyzna

Z nami od: 02-04-2018

Skąd: cos

Dzięki za wszystkie wskazówki. Myślę, że jak na razie powysyłam CV do jakichś hoteli, czy tym podobnych miejsc i jak do połowy maja nikt się nie odezwie, to zacznę jakieś większe przygotowania do wyjazdu w ciemno.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karolinauk00

Post #10 Ocena: 0

2018-06-18 21:08:26 (6 lat temu)

karolinauk00

Posty: 5

Kobieta

Z nami od: 16-02-2018

Skąd: liverpool

myślałaś może nad wakacyjną pracą jako opiekunka osoby starszej. W Anglii jest bardzo wiele osób, które szukają pomocy w opiece nad schorowanym rodzicem lub dziadkiem. Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć pracę bezpośrednio, bo wtedy nasza pensja nie byłaby pomniejszana przez prowizję dla agencje. Niestety nie każdy ma taką możliwość i osobę na miejscu, która pomogłaby w znalezieniu odpowiedniej rodziny. Wtedy pozostaje skorzystać z pośrednictwa wyspecjalizowanej agencji, która znajdzie dla nas idealną ofertę. Jedną z takich agencji jest Promedica24: https://promedica24.com.pl/oferty-pracy/praca-w-anglii/ Działająca na rynku angielskim, niemieckim i polskim. Praca opiekunka nie jest zarezerwowana tylko dla kobiet ale coraz więcej mężczyzn decyduje się na ten rodzaj zatrudnienia. Tak naprawdę wystarczy tylko znajomość języka angielskiego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,