MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ciąża a zamieszkanie w Wielkiej Brytanii

« poprzednia strona

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Str 2 z 2

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2018-04-05 22:03:24 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dziecko bedzie mialo opieke, do rejestracji dla Was obojga wymagany bedzie dokument identyfikacyjny i potwierdzenie adresu.
Dla doroslego moze byc wiekszy problem przy ewentualnym leczeniu szpitalnym, trzeba bedzie wykazac sie wieksza papierologia potwierdzajaca status rezydenta.
Pytanie, czy jedziecie do ojca dziecka, czy po prostu jedziecie sami sobie, to duzo zmienia.
I jesli to pierwsze dziecko, to powtorze sie, moze byc nielatwo, inaczej wygladaja standarty w UK...
O Brexicie nie wspominajac.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2018-04-05 22:59:39 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jesli macie zamiar mieszkac w UK na dluzej, to im szybciej rozpoczniesz zycie w UK, tym lepiej. Brak slubu akurat w UK nie ma znaczenia, jesli jestescie w zwiazku.

Moglabys w sumie juz teraz przyjechac i sie zarejestrowac u GP i powiedziec, ze rodzic bedziesz w Polsce z powodow osobistych, UK napewno nie obrzi sie, ze nie bedziesz korzystac z opieki porodowej. Partner juz moze dopisac cie do rachunkow, zebys miala potwierdzenie adresu (ale rownie dobrze mozesz albo wymienic prawo jazdy po przyjezdzie, albo wyrobic probne (provisional) prawo jazdy i dokument bedzioe jak dowod osobisty).

Zakladam, ze partner opanowal lokum dla waszej rodziny, nie pchajcie sie na mieszkanie w pokoju, bo to nie jest zycie dla rodziny, szczegolnie jak planujecie zycie w UK, jak chcecie budowac swoja historie kredytowa na przyszlosc.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

BlueApple

Post #3 Ocena: 0

2018-04-06 22:04:51 (6 lat temu)

BlueApple

Posty: 7

Kobieta

Z nami od: 18-01-2015

Skąd: Southampton

Dzieci w UK maja darmowa opieke zdrowotna z urzedu, wliczajac to leki i szczepienia. Ojciec dziecka mieszka w UK na stale, pracuje i placi podatki, wiec tym bardziej nie widze problemu. Zadna karta EKUZ nie jest malenstwu potrzbna, wystarczy, ze zarejestrujesz dziecko u GP zaraz po przyjezdzie.

Co do Twojej opieki zdrowotnej, to juz nie jest takie oczywiste. To znaczy w praktyce nie powinnas miec problemu z rejestracja u GP i zwyklym leczeniem, wystarczy tylko potwierdzenie adresu i wypelnienie formularza, ale nie wiem czy byloby to 100% legalnie. Mysle, ze najlepiej aby partner wybral sie do cuncilu lub Citizen Avice Bureau i dopytal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #4 Ocena: 0

2018-04-07 09:41:45 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Dobra zacznijmy od początku.
Najpierw partner powinien wciągnąć cię na swoją umowę wynajmu domu/mieszkania. Potem jeszcze zanim atrament wyschnie na tej umowie niech leci i wciąga cię na council tax. Data z c/tax będzie ważna wiec im szybciej tym lepiej.
Potem rejestracja u GP, można im przynieść umowę wynajmu i c/tax jako dowód. Z doświadczenia wiem ze jak im sie to przyniesie na początku i pokaże to pózniej juz o to nie pytają.
Wyrób kartę EHIC dla siebie. Pokrywa ona koszty leczenia spowodowane np wypadkiem. Przykładowo złamiesz nogę, leczenie pokrywa karta. Jednak jeśli masz np zdiagnozowana astmę czy cukrzyce i idziesz do specjalisty to za poradę będziesz musiała zapłacić sama.
W twoim wypadku najgorsze będzie pierwsze 12 mcy. Prawda jest ze ludzie od lat tutaj mieszkający dostają rachunki ze szpitala bo czegoś im tam w systemie brakuje. Tak wiec najlepiej żebyś miała konskie zdrowie i nie wymagała leczenia. Przynajmniej przez pierwsze 12 mcy.
A po Brexicie to juz naprawdę jedna wielka ruletka...na chwile obecna nie ma nawet sensu zgadywać co to będzie.

Jak juz ktoś słusznie zauważył...nie daj sie wmanewrować w mieszkanie z dzieckiem na pokoju. To żadne życie ani dla was ani dla dziecka. Juz lepsze choćby małe mieszkanie ale tylko dla siebie.
Po macierzyńskim pomysł o powrocie do pracy. Nie bądź naiwna i nie licz tylko na chłopa. Bo pózniej rożne kwiatki wychodzą.
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #5 Ocena: 0

2018-04-07 11:51:04 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Cytat:

2018-04-05 18:26:36, Magdaa15 napisał(a):
No właśnie to jest bardziej skomplikowana sprawa i nie chciałabym całości opisywać publicznie, stąd moja prosba o wiadomość prywatną.


Więcej informacji dostaniesz na publicznym i jak ktoś się pomyli to inni poprawią.Jak coś nie jest jasne to się dopytuj bo często starzy bywalcy piszą na skróty.
Tu piszesz incognito i nie bądź skrępowana bo nic nielegalnego nie planujesz, może jednak jakieś wąskie grono cię tu zna i nie zawsze jest komfortowo wszystko opisywać.
Hmm... zawsze możesz zmienić nika ;-)

Ps.Generalnie to dużo pytaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-04-07 12:11:35 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Tu macie racje . Mieszkałem sam na pokoju , mile wspominam te kawalerskie czasy. Później na pokoju z partnerka z czasem moja żoną (wynajmowalismy wspólnie dom ze znajomymi) i tez uszło ale tylko dlatego ze pracowaliśmy wiec nie spedzalismy w domu całych dni . Ale było ciasno . A z dzieckiem ? To musiałaby być męczarnia. I dla Ciebie , partnera ale przede wszystkim dla dziecka , nie mówiąc już o docinkach zdenerwowanych współlokatorów. Dlatego postaw sprawę jasno - albo własne lokum albo nie wyjeżdżasz bo to będzie fla Ciebie i dziecka katorga

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NightFury

Post #7 Ocena: 0

2018-04-07 14:25:04 (6 lat temu)

NightFury

Posty: 1311

Kobieta

Z nami od: 25-01-2012

Skąd: Liversedge

Nie wiem jakie masz układy z partnerem ale jeśli nie możesz być go całkowicie i na 100% pewna to nie wyjeżdżaj z PL.
Nie wiem co za komplikacje masz ale jeśli jest to cokolwiek związanego z ojcem dziecka to nie ruszaj sie z PL.
Ja wiem ze każda kobieta chce dziecku zapewnić pełna rodzine itd...ale nie rzucaj tego co zbudowałas w Pl na rzecz niepewnego jutra w UK. To tak tylko mimochodem...
Music leads me through my life

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,