MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przewoz kota eurotunelem

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

Str 3 z 6

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

banjanti

Post #1 Ocena: 0

2018-03-18 21:46:07 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Nie powinno mnie to irytować, ale serio... Wchodzę w mega koszt, żeby moim kotkom było najlepiej, stąd pisze o tunelu, nie promie
Jakbym miał to gdzieś to bym je wysłał z Januszex Bus koło paczek z ogórkami i kiełbasą a sam poleciał za grosze Ryanairem
Za to robi się z prostego lotu podróż życia, bo DEFRA ma schize, że ktoś im wwiezie wscieklizne
Minimalizuje czas w podróży jak najbardziej się da
Rozumiem że tysiące postów obliguja do tego, żeby mieć opinie na każdy temat, ale czasem warto pomyśleć zanim się coś napisze, albo przynajmniej sprawdzić prawdziwość podawanych informacji

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #2 Ocena: 0

2018-03-18 21:52:33 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Prosze o konkrety co do bzdur.
Bo na razie hodowcy/opiekunowie wozacy zwierzeta jak bagaz podreczny ( w kabinie) opisuja bezproblemowe wypuszczanie z transportera w ramach siedzen badz toalety.
Co masz na mysli pod okresleniem PETC?
Na razie nie ma wiekszych problemow z podrozowaniem ze zwierzetami do i z UK, po spelnieniu paru warunkow (spokojnie siedzac sobie w zaciszu domowym).
Problem z airbnb czy jakimkolwiek innym wynajmem na ostatnia chwile jest na tyle absurdalny, ze sam czlowiek sie przekima pod mostem w razie czego, latwiej znajdzie miejsce na nicleg. W przypadku zwierzat czy dzieci pod opieka wypada miec pare planow przygotowanych w chwili rozpoczecia wycieczki, a zbliza sie okres turystyczny, wiec i mniej dostepnych miejsc przyjaznych zwierzakom.

Chcialam podpowiedziec opcje zwrocenia sie po forach prozwierzecych, ale przy takim podejsciu/beztrosce wspolna podroz moze byc malo przyjemna i problemowa , wiec moze niekoniecznie.

PS. Temat podrozowania ze zwierzetami przerobiony wielokrotnie, ale moze faktycznie, co ja wiem ;).

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 18-03-2018 22:01 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #3 Ocena: +1

2018-03-18 22:02:05 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

A więc robią to nielegalnie, każda linia lotnicza bezwzględnie zakazuje wyciągania zwierzęcia z kontenera podczas lotu, Ty postawilas tezę, więc udowodnij że jest inaczej
PETC to skrót IATA code oznaczający Pet in Cabin
Do UK tak nie polecisz, musisz nadać zwierzaka jako cargo
Jakoś nie spałem nigdy pod mostem w wielu krajach w jakich używałem airbnb, ale podobnie jak temat transportu zwierząt, temat airbnb widzę znasz z teorii
I last but not least, Ty nie radzisz, Ty moralizujesz, a do tego kompletnie nie masz racji, ani podstaw bo wiem na ten temat więcej niż Ty, zarówno w teorii jak i praktyce

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #4 Ocena: +1

2018-03-18 22:04:08 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Ps. Przerobiny powiadasz, to powiedz mi kiedy i z jaką linią lecialas do UK z usługą PETC
Bo ze sposobu w jaki sformułowałas swój autorytarny post wynika, że ja mam fantazję ciągnąć koty przez tunel i do tego lubię się nad nimi trochę poznecac po drodze

[ Ostatnio edytowany przez: banjanti 18-03-2018 22:06 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #5 Ocena: 0

2018-03-18 22:28:16 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Ciskasz sie niepotrzebnie, sam komentarz o zwiewajacym kocie po otwarciu transportera byl...
Temat podrozy samolotem do UK znam od strony zaprzyjaznionych hodowcow, nam jest wygodniej rozplanowac sobie podroz autem, z postojami. Zdarzalo sie latac z UK.
Jest opcja przewozu samolotem, tylko troche praco- i czasochlonna, kwestia wczytania sie w regulacje.
Badz, jak wspomnialam, wypozyczenie auta, firma zajmujaca sie przewozem zwierzat (zawodowo, z rekomendacjami niekoniecznie w stylu Januszex).
Na poczatku topiku nic nie bylo w temacie przerwy w podrozy, tylko zapytanie o opcje przeskakiwania miedzy srodkami transportu od Calais do pln. UK.
Co do Airbnb, moge zyczyc powodzenia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #6 Ocena: 0

2018-03-18 22:45:20 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Był jaki? Co myślisz robi kot w panice? Ucieka albo się chowa i nie chce wyjść, więc go nie otwieram rzecz jasna bez upiecia szekel
Dzwoniłem do liderów rynku, wioza koty z psami jak pisałem, nie kupuje tego
Nie muszę się w nic wczytywac, bo już to zrobiłem, napisałem jak jest powyżej
Paryż Calais to jest 1.5 godziny pociągiem, tunel to pół godziny, 2 kolejne do Londynu, nie ma tutaj żadnego problemu

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #7 Ocena: 0

2018-03-18 23:05:08 (6 lat temu)

karjo1

Posty: 20615

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Wiecej na priv.
Kot nie ucieka, jak jest na szelkach i smyczy, stad wczesniejsza sugestia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kinga77

Post #8 Ocena: 0

2018-03-18 23:29:34 (6 lat temu)

kinga77

Posty: 1783

Kobieta

Z nami od: 04-08-2008

Skąd: UK

Hej,moja kuzynka wracala z UK do Polski z kotem,normalnie busem ktory przewozi ludzi.Troche podzwonila zanim jeden sie zgodzil.Moze wiec I w druga strone sie da?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #9 Ocena: 0

2018-03-19 06:33:09 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Da się to prawda, opcje ta też rozwazalem ale raczej jako ostateczność, jako że wyjazd jest z Wawy, więc bus będzie się tlukl pewnie z 20godzin do Londynu
Biorąc lot do Paryża będę w Londynie w jakieś 6h,jest to stanowcza różnica

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #10 Ocena: 0

2018-03-19 08:35:04 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

A te 6h to z Wawy czy z Paryza liczysz? Z Wawy nierealne, z Paryza jak zawieziesz sie sam. Jak chcesz jechac z kims, to musisz liczyc opoznienia na kazdym kroku, bo nie wiesz czy ktos przyjedzie na czas, czy tunel bedzie na czas, itp.

Ja przestalam korzystac z tunelu, bo co chwila byly jakies wpadki i opoznienia. Ostatni raz zdaje sie ponad 2.5h i oddali mi pieniadze za bilet.

Z Wawy samochodem to bedzie lekko z 16h, 1600km.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 6 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,