MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Praca kierowcy Uber/taxi etc. Bristol/York

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 13

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Laverzi

Post #1 Ocena: 0

2018-03-07 12:54:58 (6 lat temu)

Laverzi

Posty: 1

Mężczyzna

Z nami od: 07-03-2018

Skąd: brak

Witajcie C:

Planuje wyjazd z dziewczyną do UK gdzieś w połowie roku.
Zastanawiam się nad sprzedażą samochodu w PL, zakupem jakiegoś anglika w celu zarobkowym :)

Planuję wyjazd do Bristolu albo York.

Tutaj moje pytanie - czy ktos miał styczność z przewozem osób?
Praca w Uberze albo w korporacji?
Czego wymagają? Co muszę wiedzieć?

Znajomość języka na poziomie komunikatywnym.

Pozdrawiam!

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #2 Ocena: 0

2018-03-18 11:36:24 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Przeglądałem się trochę temu i generalnie nie jest to takie proste, musisz uzyskać licencje z Council, co potrwa od tygodnia do nawet kilku miesięcy, samochód musisz mieć ubezpieczony na użytek biznesowy więc nie ma żadnych zniżek i będzie to kosztować od 2k£ w górę
Leasing też nie jest tani, widziałem kwoty rzędu £200-300 na tydzień, link ze strony ubera
Jako coś na krótki okres na pewno się nie opłaca, to inwestycja na dłużej i nie koniecznie opłacalna
Z klientem nie będziesz prowadził rozmów o filozofii, ale dogadać się musisz
Przy kosztach i komplikacji wolę jednak zwykły etat, z pełnymi benefitami pracownika, czyli chorobowym, urlopem etc

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2018-03-18 14:02:33 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

W Londynie uzyskanie licencji taksówkarza trwa kilka lat a nie miesięcy , uberem za to może jezdzic każdy, a jak wiadomo , że kazdy to i wynagrodzenie słabe

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #4 Ocena: 0

2018-03-18 15:23:24 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Miałem na myśli ubera, uber cały czas bije się o Londyn i nie wiem na czym w końcu stanęło, w kilku innych miastach operuje na w/w zasadach

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #5 Ocena: 0

2018-03-18 16:42:59 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Narazie Uber moze operowac w Londynie do konca wrzesnia. Licencji nie odnowiono dla Ubera w Londynie poza wrzesien ale jeszcze nie zakonczyl sie proces odwolania jakie zlozyli. Uber narazie stara sie o poprawe swojego wizerunku i obiecuje zmiany np w odniesieniu do dzielenia sie informacjami z policja jesli kierowcy zachowanie narazilo klienta. Caly czas nie jest rozwiazana sprawa systemu pracy kierowcow, bo ten system pracy podchodzi pod zatrudnienie, a Uber twierdzi ze nie ma zadnych obowiazkow co do kierowcow i musza byc samozatrudnieni.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2018-03-18 17:17:59 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Sytuacja w uberze w Londynie robi się coraz bardziej napięta . I nie chodzi tyle o ich licencje i sprawę w sądzie . Sami pasażerowie wracają do black cab-ow. Zwłaszcza Chińczycy - umieją liczyć . Miałem kilku pasażerów w ostatnim tygodniu - ceny w uberze rosną i są nie stałe. W jeden dzień można zapłacić za kurs 20 funtów , w inny dzień na tej samej trasie 40 . Uber podnosi ceny w zależności od oblężenia. Dodatkowo proponowane ceny za przejazd często się różnią od tych faktycznie zabrany z konto . Ludzie się skarżą ze było np ugadany 20 funtów za przejazd , skasowali ich np 25 , na odwołania i emalia nikt nie odpowiada . Co do samych kierowców , a to Cię najbardziej interesuje , coraz bardziej narzekają . Pracują długie godziny a zarabiają np 100 funtów dziennie , od tego trzeba później zapłacić podatek i NIN co w sumie daje małe pieniądze na takie miasto jak Londyn to stawka wręcz głodowa . Kierowcy piszą na facebookowych forach ze często pracują po 12-16h dziennie a jak podzielić na godziny to zarabiają poniżej minimalnej 7.50 na godzinę . Kiedyś jak uber wchodził do Londynu była to naprawdę dobra robota . Teraz przyjeżdża Rumun do UK i dostaje licencje w tydzień , po miesiącu juz pracuje dla ubera . Liczba kierowców rośnie a zaskakujące jest to ze liczba zleceń spada . Znam kilku kierowców i wiem co pisze. Na dodatek mam codziennie kontakt z klientami którzy coraz chętniej rezygnują z ubera i biorą czarne taksówki albo mini caby . Ponoć sami kierowcy z licencja PCO wola pracować dla mini caba . Sami pasażerowie to również udręka. Na forach można poczytać jak są zmęczeni wozac angielska patologie niechętnie nastawiona do Polaków i imigrantów ...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kasiachery

Post #7 Ocena: 0

2019-05-30 13:11:26 (5 lat temu)

kasiachery

Posty: 1528

Kobieta

Z nami od: 17-06-2013

Skąd: wypizdowek

zeby nie zakladac nowy watek podepne sie pod ten, jutro z bladym switem musze jechac do pl, wysiadam na lotnisku chopina, mam ogarniety transport do domu tylko musze sie tam dostac jakies 5 km, wiec pomyslalam o uberze - nigdy na tym lotnisku nie bylam i nigdy nie korzystalam z ubera - czarna magia dla mnie, sciagnelam aplikacje na telefon i co dalej? mam napisac ze chce transport z "lotniska chopina przyloty" na ulice XXX i co dalej? mam czekac przed drzwiami lotniska az cos podjedzie i zawola moje imie czy jak to jest? dlugo bede czekac? wstyd sie przyznac ale nigdy w pl taxi nie jezdzilam. jak to dziala oswieccie mnie ciemna kobiete :P

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2019-05-30 13:48:25 (5 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Poszukaj w internecie tam jest sporo ciekawych informacji, np:
https://www.youtube.com/watch?v=aDnydKz7k00

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #9 Ocena: 0

2019-05-30 15:43:36 (5 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Uber to nie taxi , na każdym lotnisku jest postój normalnych taksówek , na każdym lotnisku są oznaczenia jak tam dojść , często też stewardesi , podchodzisz do taksówki , wsiadasz , mówisz gdzie chcesz jechać i tyle , proste , chyba nie myślisz że taksówka to jakiś majątek kosztuje , 5 km to zapłacisz majątek ? W Warszawie chyba najdroższe taksówki 7 złotych za trzaśnięcie drzwiami plus 1.50 za kilometr razem daje 15 złotych , 3 funty , po co bawić się w jakieś aplikacje i komplikacje ? Na lotnisku wcale nie jest drożej , miesiąc temu płaciłem mniej niż 30 złotych z Chopina na Pałac Kultury a to 10 km , na postoju są taksówki przed samym lotniskiem

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 30-05-2019 15:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

andyopole

Post #10 Ocena: 0

2019-05-30 16:14:51 (5 lat temu)

andyopole

Posty: 12802

Mężczyzna

Z nami od: 20-09-2008

Skąd: Oregon

Raz jechalem Taxi z lotniska w Portland do domu w Beaverton. Prawdziwe Taxi, nie zaden Uber, firma placila, stad ta rozrzutnosc. *YAHOO* Teraz nie pamietam ile ale za te przyjemnosc, ok. 20 mil zaplacilem, razem z obowiazkowym tipem ($10) 95 USD.
W tym byla jakas extra doplata za to ze wsiadlem na lotnisku, teraz nie pamietam ile. Cos okolo dychy.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mail

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,