MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Przeprowadzka do UK samochodem zarejestrowanym w Polsce

 

Postów: 9

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

mrmaeu

Post #1 Ocena: 0

2018-03-07 12:27:38 (6 lat temu)

mrmaeu

Posty: 9

Mężczyzna

Z nami od: 07-03-2018

Skąd: Rochester

Witam,
Zamierzam przeprowadzić się do UK pod koniec marca. Planuję pojechać tam polskim samochodem po czym po 1-2 tyg wrócić nim do Polski i tam go zostawić.
Mam pytanie jak załatwić to legalnie gdyż z tego co zdążyłem się zorientować, po rozpoczęciu pracy (3 kwietnia) nie będę już mógł legalnie się poruszać swoim samochodem po UK gdyż nie będę już turystą, a rezydentem.
Czy mogę na ten okres wykupić tymczasowe ubezpieczenie w UK aby uniknąć problemów podczas ewentualnego spotkania z policją?
Z góry dziękuję za pomoc.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2018-03-07 12:41:16 (6 lat temu)

Richmond

Posty: 28857

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Przez 2 tygodnie nie powinno byc problemu. Zachowaj bilet z promu/tunelu w tym czasie. A jak bedziesz mial powrotny wykupiony, to jeszcze lepiej, od razu mozesz pokazac.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #3 Ocena: 0

2018-03-17 06:46:58 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

I pół roku możesz siedzieć jak się nie będziesz chwalił że jesteś rezydentem co jest niemożliwe do sprawdzenia, spokojnie
https://www.gov.uk/importing-vehicles-into-the-uk/temporary-imports

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #4 Ocena: 0

2018-03-17 11:36:16 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2018-03-07 12:27:38, mrmaeu napisał(a):
Witam,
Zamierzam przeprowadzić się do UK pod koniec marca. Planuję pojechać tam polskim samochodem po czym po 1-2 tyg wrócić nim do Polski i tam go zostawić.
Mam pytanie jak załatwić to legalnie gdyż z tego co zdążyłem się zorientować, po rozpoczęciu pracy (3 kwietnia) nie będę już mógł legalnie się poruszać swoim samochodem po UK gdyż nie będę już turystą, a rezydentem.
Czy mogę na ten okres wykupić tymczasowe ubezpieczenie w UK aby uniknąć problemów podczas ewentualnego spotkania z policją?
Z góry dziękuję za pomoc.


Nie musisz się spieszyć z odstawieniem samochodu...Jak już będziesz w UK to szybko się przekonasz,że na ulicach jeździ oraz parkuje mnóstwo samochodów z Bułgarii i Rumunii i nikt nie robi z tego problemu !!! W firmie,w której pracuję na parkingu w czasie zmiany, parkuje zawsze 10-15% samochodów na obcych rejestracjach i to od ponad roku :-]:-]:-]
Wydaje mi się,że chyba jest odgórne polecenie od władz,aby ich nie ruszać - w końcu brakuje rąk do pracy na wyspach*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2018-03-17 12:49:25 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Wydaje mi się,że chyba jest odgórne polecenie od władz,aby ich nie ruszać - w końcu brakuje rąk do pracy na wyspach*THUMBS UP*


To nie Polska gdzie władza ręcznie steruje policją i sądami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #6 Ocena: 0

2018-03-17 14:20:44 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Tutaj władza steruje nie tylko policją i sądami ale również sama jest sterowana przez właścicieli tego kraju do spółki z arabskimi szejkami !!!
W Polsce głos sprzeciwu żadnego posła nie prowadzi do zakazu wjazdu na teren kraju jakiejkolwiek osoby - tutaj wystarczy sprzeciw JEDNEJ kolorowej posłanki i już policja nachodzi i szykanuje oraz grozi ludziom,którzy chcą w swoich klubach gościć daną osobę !!!
Tym się różni polska demokracja od fasadowej zachodniej demokracji.Zresztą Zachód dawno zapomniał co znaczy to słowo...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #7 Ocena: 0

2018-03-17 14:33:56 (6 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

To nie temat polityczny.

Ps kolorowa to jest tecza.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #8 Ocena: 0

2018-03-17 14:54:02 (6 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Cytat:

2018-03-17 14:33:56, Adacymru napisał(a):
To nie temat polityczny.

Ps kolorowa to jest tecza.


OK- Panie Moderatorze*THUMBS UP* Chwilowo przebywam w Polsce i człowiek tak szybko przyzwyczaja się do wolności słowa :-]:-]:-]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2018-03-17 15:03:36 (6 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

banjanti

Post #10 Ocena: 0

2018-03-17 16:12:39 (6 lat temu)

banjanti

Posty: 52

Mężczyzna

Z nami od: 17-03-2018

Skąd: Piaseczno

Polski ksenofob musi zrobić nawet z prostego i praktycznego pytania temat ideologiczny
Jak tyle wolności w tej ukochanej Polsce to czemu zawracać sobie głowę powrotem do tej brytyjskiej niewoli?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,