MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd do Londynu

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Minia-1989

Post #1 Ocena: 0

2018-02-18 15:42:10 (6 lat temu)

Minia-1989

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 18-02-2018

Skąd: Londyn

Witajcie.
Zastanawiam sie od dluzszego czasu..
Mam brata w Londynie( 15 km do Londynu) . Pracuje, wynajmuje mieszkanie razem z partnerka. Namawia mnie na przyjazd do pracy. W sumie nic mnie tutaj nie trzyma, warto wyjechac? Moj angielski jest dobry, dogadac sie dogadam. Podszkole ewentualnie bardziej angielski bo perfekcyjnie nie jest. Jak z praca w Londynie? Na poczatek wystarczy mi cokolwiek, byle bym sie zaczepila gdzies. Tyle mam latwo ze bede miala gdzie mieszkac i nie pochlona mnie wydatki zwiazane z wynajmem bo koszty beda rozdzielone na 4( chce jechac moj chlopak) . Co z brexitem? Czytalam ze wejdzie w zycie koncem marca przyszlego roku. Jak wyjade zalozmy koncem tego roku? Grudzien badz w styczniu w nowym roku, bedzie szansa taka sama? Nie dopadnie mnie ten caly brexit jezeli bym nie znalazla pracy do konca marca? Jak to wyglada? Dziekuje z gory za odpowiedzi

Uwaga moderatora: Temat zmieniony. AGALON.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Minia-1989

Post #2 Ocena: 0

2018-02-18 16:11:28 (6 lat temu)

Minia-1989

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 18-02-2018

Skąd: Londyn

Nikt?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #3 Ocena: 0

2018-02-18 16:15:35 (6 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Ja nic wogole nie rozumiem . Co robisz s Polsce Ty i Twój chłopak ? Bo jak masz pracować w fabryce w Londynie to to samo możesz robić w Polsce a i tak samo wyjdziesz

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Minia-1989

Post #4 Ocena: 0

2018-02-18 16:25:23 (6 lat temu)

Minia-1989

Posty: 3

Kobieta

Z nami od: 18-02-2018

Skąd: Londyn

To samo pytanie mozna zadac wiekszosci osob ktorzy siedza w UK. Takze nie rozumiem pytania? Ja pytam czy ciezko znalezc prace, jakie sa szanse w Londynie na znalezienie jej. A ty sie mnie pytasz po co ja chce wyjezdzac ja moge robic to samo w Pl. To juz jest moja idnywidualna kwestia czy ja chce zyc w Polsce czy w Uk )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2018-02-18 23:27:13 (6 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Wedlug mnie jest latwo o prace w UK.

Poniewaz Brexit ustalono na koniec marca 2019 r. to wez pod uwage koniecznosc zalatwiania wizy pracowniczej jako ze bedziesz miec najwyzej rok pobytu tutaj.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

NieCzarnyKot

Post #6 Ocena: 0

2018-02-18 23:31:27 (6 lat temu)

NieCzarnyKot

Posty: 430

Kobieta

Z nami od: 05-08-2013

Skąd: bucks

Do byle jakiej pracy wyjezdzac pewnie srednio warto. Ale na pewno jakies tam zajecie za minimalna stawke znajdziesz, najlatwiej chyba o kelnerowanie/zmywak
"Niech na Ziemi będzie przyjemnie, niech to się zacznie ode mnie."

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #7 Ocena: 0

2018-02-19 06:34:30 (6 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Cytat:

2018-02-18 16:25:23, Minia-1989 napisał(a):
To samo pytanie mozna zadac wiekszosci osob ktorzy siedza w UK. Takze nie rozumiem pytania? Ja pytam czy ciezko znalezc prace, jakie sa szanse w Londynie na znalezienie jej. A ty sie mnie pytasz po co ja chce wyjezdzac ja moge robic to samo w Pl. To juz jest moja idnywidualna kwestia czy ja chce zyc w Polsce czy w Uk )


:-]*THUMBS UP*

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2018-02-19 10:07:11 (6 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2018-02-18 16:25:23, Minia-1989 napisał(a):
To samo pytanie mozna zadac wiekszosci osob ktorzy siedza w UK. Takze nie rozumiem pytania? Ja pytam czy ciezko znalezc prace, jakie sa szanse w Londynie na znalezienie jej. A ty sie mnie pytasz po co ja chce wyjezdzac ja moge robic to samo w Pl. To juz jest moja idnywidualna kwestia czy ja chce zyc w Polsce czy w Uk )


Tak pracy jest bardzo duzo ale jest to ciezka robota za najnizsza stawke dlatego nikt nie chce jej robic. Za najniza stawke sie nie utrzymasz w Londynie albo w okolicy wiec bedziesz skazana na mieszkanie zawsze z kims obcym albo z rodzina jak masz.

Moje zdanie jest takie, ze w UK o tym czy dany pracownik nadaje sie na stanowisko decyduje jego poprzednie miejsce zatrudnienia. Poprzednia praca Cie uwiarygadnia. Jesli zatem ktos pracuje za barem albo sortuje smieci to ma niskie szanse na awans np. na pracownika biurowego. Do tego jesli nie mowi odpowiednio dobrze po angielsku. Zatem zaczynanie od 'czegokowiek' do dobry poczatek do zostania na nisko platnej pracy dosysc dlugo. Szczegolnie jesli nei masz zadnego dorobku zawodowego i wyuczonego zawodu.

Co do zasadnosci bycia w UK: motywacja dla mnie jest rozwoj zawodowy, pracuje w branzy ktora praktycznie nie wystepuje w Polsce a umozliwia wysokie zarobki w Europie. W Polsce zyloby mi sie lepiej (szczegolnie mieszkaniowo) ale nie to jest dla mnie wazne.
Musisz sobie zadac pytanie po co chcesz emigrowac. Jesli tylko zarobic pieniadze to UE bedzie lepszym rozwiazaniem.

[ Ostatnio edytowany przez: AgentOrange 19-02-2018 10:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Melanija

Post #9 Ocena: 0

2018-02-19 10:58:43 (6 lat temu)

Melanija

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2018-02-18 16:25:23, Minia-1989 napisał(a):
To samo pytanie mozna zadac wiekszosci osob ktorzy siedza w UK. Takze nie rozumiem pytania? Ja pytam czy ciezko znalezc prace, jakie sa szanse w Londynie na znalezienie jej. A ty sie mnie pytasz po co ja chce wyjezdzac ja moge robic to samo w Pl. To juz jest moja idnywidualna kwestia czy ja chce zyc w Polsce czy w Uk )


W Londynie jest na pewno dużo ofert pracy, pracy za minimalną też, której w Londynie niestety nie opłaca się wykonywać. Jeżeli możesz zaoferować jakiś specjalny zawód - nic nie piszesz o tym, to może jeszcze mieć sens, ale mam wielu znajomych, którzy mimo super zarobków wyjechali z Londynu, teraz płacą dużo mniej za swoje domy i dojeżdżają pociągiem.
Samo utrzymanie i transport pochłoni większość zarobków. Tematów na temat wyjazdów i życia w Londynie jest sporo, nic się specjalnie takiego nie zmienia.
Trzech nas w jednym ciele - Anioł, Diabeł i Ja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Emeryt56

Post #10 Ocena: 0

2018-02-19 12:10:06 (6 lat temu)

Emeryt56

Posty: 1660

Mężczyzna

Z nami od: 15-01-2018

Skąd: Montreal (Bristol)

Jak twój brat Cię namawia do wyjazdu do Londynu to chyba Cię zna i zna twoją sytuację życiową.
Pracę znajdziesz w tydzień , miesiąc.
Kwestia wyjścia z UE to sprawa rozwojowa ale przy obecnym braku ludzi do pracy to rząd sobie nie pozwoli aby wygonić już pracujących.
Jedz , do stracenia nie masz nic a zdobędziesz nowe doświadczenia. Nie czekaj i pakuj walizki.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,