MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Podroz po za terytorium UK jako obywatel EU

« poprzednia strona

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Str 4 z 4

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Dwunasty

Post #1 Ocena: 0

2017-08-06 11:13:40 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-06 01:51:07, Adacymru napisał(a):
Miesiac temu w Manchester na lotnisku przy wylocie o 6 rano dwie godziny bylo za malo i samolot odlecial bez pasazerow ktorych odwozilam.


Chyba nie na ten terminal poszli...:)
Dzisiejszy lot do Rzeszowa o 6.25 z terminalu 3 pasażerowie dotarli na lotnisko o 5.00 i bez problemu zdążyli. Nie mieli bagażu głównego.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #2 Ocena: 0

2017-08-06 11:31:18 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Jakby nie byl to odpowiedni terminal to mie nadaliby bagazu. Bycie 3 godziny wczesniej oznaczaloby ze dwie godz spedzone przy nadawaniu i kontroli, pozostawilyby jeszcze godzine na dojscie do bramki i wejscie do samolotu, a tak to zobaczyli samoltu ogon jak przeszli przez kontrole. Tak samo dlugie i wolno przesuwajace sie byly kolejki w Liverpool w czerwcu. My akurat mielismy odprawy poza kolejka ale tak zestresowanych pasazerow to nie pamietam chyba od czasow kiedy "przejde-nie przejde" loteria przed wejsciem do Uni panowala.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #3 Ocena: 0

2017-08-06 11:38:00 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-06 11:31:18, Adacymru napisał(a):
Jakby nie byl to odpowiedni terminal to mie nadaliby bagazu.


Żartowałem:)

A prawda jest taka iż w okresie wakacyjnym zawsze warto dodać sobie trochę czasu na lotnisku. Ale jakbyśmy nie planowali zawsze moze się zdarzyć zamknięta autostrada na np.3h tak jak to miało miejsce 2 dni temu na M56 w stronę i z Manchesteru. Desperat chciał skoczyć z mostu...Ludzie z walizkami na piechotę szli poboczem.


Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #4 Ocena: 0

2017-08-06 11:43:22 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Czy ktos moglby wrzucic ten link z Ryanair mowiacy aby sie stawic 3 godziny przed?

Ja lece za dwa tygodnie z Liverpool i mam wykupiony Fast Track.

Rozumiem zeby przyjechac wczesniej, to zaden problem tylko bagaz glowny to ja moge zrzucic dopiero na 2 godziny przed wylotem, chyba ze otworza odprawa bagazowa wczesniej. Wiec nie wiem co mi da ta godzine extra, chyba tylko aby ustawic sie w kolejce do oprawy bagazowej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #5 Ocena: 0

2017-08-06 11:57:58 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Tutaj link:

https://www.ryanair.com/gb/en/useful-info/help-centre/travel-updates/immigration-queues

Generalnie to jest jak dla mnie jakis teatrzyk. Bagaz i tak można nadac 2h przed odlotem, bo wczesniej się nawet nic nie wyswietla na tej tablicy, gdzie sa odprawy … Byłem ostatnio i widziałem…
Dzwonilem do Ryanaira w tej sprawie, czy wczesniej można nadac bagaz i jak to wyglada, to powiedzieli ze 2h przed.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Dwunasty

Post #6 Ocena: 0

2017-08-06 12:06:21 (7 lat temu)

Dwunasty

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-06 11:43:22, Lucy_J napisał(a):
Czy ktos moglby wrzucic ten link z Ryanair mowiacy aby sie stawic 3 godziny przed?

Ja lece za dwa tygodnie z Liverpool i mam wykupiony Fast Track.

Rozumiem zeby przyjechac wczesniej, to zaden problem tylko bagaz glowny to ja moge zrzucic dopiero na 2 godziny przed wylotem, chyba ze otworza odprawa bagazowa wczesniej. Wiec nie wiem co mi da ta godzine extra, chyba tylko aby ustawic sie w kolejce do oprawy bagazowej.



Nie stresowałbym się zbytnio.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #7 Ocena: 0

2017-08-06 12:14:47 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Ostatnio bylem na lotnisku zeby sie przekonac czy rzeczywiscie jest sajgon. No i generalnie było masa ludzi i mega duze kolejki a samoloty nie były opóźnione, co oznacza ze jeśli utkne na jakiejs kontroli to się przegapia lot ….

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Lucy_J

Post #8 Ocena: 0

2017-08-06 12:39:00 (7 lat temu)

Lucy_J

Posty: 1199

Kobieta

Z nami od: 16-11-2012

Skąd: Hawarden

Cytat:

2017-08-06 12:06:21, Dwunasty napisał(a):
Cytat:

2017-08-06 11:43:22, Lucy_J napisał(a):
Czy ktos moglby wrzucic ten link z Ryanair mowiacy aby sie stawic 3 godziny przed?

Ja lece za dwa tygodnie z Liverpool i mam wykupiony Fast Track.

Rozumiem zeby przyjechac wczesniej, to zaden problem tylko bagaz glowny to ja moge zrzucic dopiero na 2 godziny przed wylotem, chyba ze otworza odprawa bagazowa wczesniej. Wiec nie wiem co mi da ta godzine extra, chyba tylko aby ustawic sie w kolejce do oprawy bagazowej.



Nie stresowałbym się zbytnio.


Mowisz ;) No zobaczymy :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #9 Ocena: 0

2017-08-06 12:44:31 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28853

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-08-06 11:09:03, greta napisał(a):
zaostrzyli kontrole dla brytyjczykow (i innych krajow spoza strefy schengen)dlatego teraz na stronach lini lotniczych i firm turystycznych pojawil sie komunikat zeby ludzie przyjezdzali na lotnisko wczesniej
my(polacy) nadal mamy ta szybka kontrole a oni podobno musza stac w kilku godzinnych kolejkach bo sa o wiele bardziej szczegolowo sprawdzani
http://news.sky.com/story/new-eu-security-rules-mean-thousands-face-airport-queues-10970368

Kontrole dotycza osob przylatujacych samolotami spoza Schengen, niezaleznie od ich narodowosci.Poniewaz UK jest poza Schengen to uderza to we wszystkie loty z/do tego kraju. Posiadanie polskiego dokumentu nic nie pomoze, bo ciagle musza go przeskanowac i stoisz w tej samej kolejce co posiadacze brytyjskich paszportow.

"EU countries have to carry out tougher checks on passengers entering or leaving the Schengen area, which covers most of mainland Europe and lets people move passport-free."

Barcelona ma dodatkowy problem - strajk pracownikow lotniska.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,