MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd na stałe bez znajomości mieszkania?

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 4 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Post #1 Ocena: 0

2017-05-16 19:57:31 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KarolaTro

Post #2 Ocena: 0

2017-05-16 20:05:11 (7 lat temu)

KarolaTro

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 14-05-2017

Skąd: London

Chcę po prostu wyjechać do przyjemnego miejsca, sprawdzić się językowo i życiowo, stopniowo szukać lepszej pracy. Nie trzyma mnie tu nic, w jakiś sposób ma być to dla mnie przygoda. No ale nie taka, że zostaje z walizką na lotnisku...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #3 Ocena: 0

2017-05-16 20:08:36 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

3,2,1 gównoburzę zacząć czas...

[ Ostatnio edytowany przez: FireWire 16-05-2017 20:09 ]

Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-05-16 20:10:55 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KarolaTro

Post #5 Ocena: 0

2017-05-16 20:21:24 (7 lat temu)

KarolaTro

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 14-05-2017

Skąd: London

Dzięki. Jeśli chodzi o pracę z zakwaterowaniem- wątpię, czy oprócz opieki nad kimś można znaleźć cos takiego? Jedna osoba wspomniała o tym wcześniej w wątku, a ja od jakiegoś czasu nie widzę takich ofert.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #6 Ocena: 0

2017-05-16 20:38:02 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

No to musisz zmienić miasto, gdzie? Wszyscy wiedzą, bo nie raz mi wypominali. Ja tu z sercem na dłoni, co gorsza nie mam żadnego interesu, mało tego, nawet na dziękuję nie oczekuję. Co prawda zaprzyjaźniony rekruter(?) się zmienił ale szansa jest. Dogadaj z pracą, a ja się postaram zapewnić noclegów kilka, chyba że od razu znajdzie się pokoik na start. Te moje noclegi to spoko, nie u mnie, tym zarządzają kobiety, powiedzmy, że te kobiety to nawet po kądzieli, więc mają baczenie!
Albo znajdziesz moje inne posty dotyczące tej pomocy, (mogą być pod moim poprzednim nickiem, dzięki adminowi mam kilka poprzednich, ale ten jest pochodny, więc podobny. Resztę na PW wysyłam.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #7 Ocena: 0

2017-05-18 01:42:13 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Mam nadzieję, że Kolega ie2ox4-2b Ci pomoże. Niestety, po Twoich postach ciężko jest zorientować się po co w ogóle ciągnie Cię do kraju w trakcie Brexitu. Nie lepiej - bez znajomych, pewnych punktów "zaczepienia" - było wybrać sobię inny kraj, jak np. Irlandię (jeśli koniecznie anglojęzyczny w Europie)...? Czy wreszcie Skandynawię? A...takie luźne rozważania.

Niemniej good luck.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KarolaTro

Post #8 Ocena: 0

2017-05-18 18:03:28 (7 lat temu)

KarolaTro

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 14-05-2017

Skąd: London

Hej! Możliwe, że masz rację. Po prostu w UK raz byłam, jest tam mnóstwo Polaków, połączeń lotniczych, portali pośrednictwa itp więc to była pierwsza myśl...Skandynawia odpada, myślałam o niej, bardzo mi sie podoba ale za duże ryzyko finansowe na początek.Irlandia to dobry pomysł, ale chyba nei wszyscy mówią b.dobrze po ang? Przynajmniej takie mam doświadczenie zawodowe ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kanonier30

Post #9 Ocena: 0

2017-05-18 18:17:32 (7 lat temu)

Kanonier30

Posty: n/a

Konto usunięte

Napiszę to, co szerzej rozwinąłem w wątku Brexit. Dzisiaj w brytyjskiej prasie jest "manifesto" Teresy i Konserwatystów. Mają zamar obciążać pracodawców dodatkowymi kosztami za zatrunianie obcokrajowców. Nie jest sprecyzowane kogo to ma dotknąć - a więc czy będzie to dotyczyło osób przyjażdżających po marcu 2019 czy też tych ludzi, którzy przyjechali po oficjalnym liście PM do Rady Europejskiej na temat Artykułu 50 (marzec 2017).
Faktem, że hazardujesz się na dodatkowe atrakcje polityczne. Dzisiajszy "Daily Express" huczy o kolejnym rekordzie w zatrudnianiu obcokrajowców. Zatem eksponuje się temat zabierania miejsc pracy Brytyjczykom. Nie straszę Cię, bo po co. Po prostu musisz być na różne scenariusze przygotowana.
Osobiście - zupełnie szczerze - dzisiaj nie przyjechałbym do Wielkiej Brytanii. Niestety, 10 lat temu ciężko było przewidzieć taki rozwój wydarzeń.
Wolałbym już naprawdę Irlandię, skąd przy dobrym dla obywateli UE rozwoju wypadków w UK, granice z Irlandią Północną przejedziesz nawet nie wiedząc kiedy jesteś już w Zjednoczonym Królestwie. A angielski jest w Irlandii drugim językiem urzędowym. Co za przeszkoda osiedlić się gdzieś w pobliżu granicy z Irlandią Północną? Przyznam, że sam nawet rozważam ten pomysł.

[ Ostatnio edytowany przez: Kanonier30 18-05-2017 18:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-05-18 18:43:01 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 4 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,