MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd na stałe bez znajomości mieszkania?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 40

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

KarolaTro

Post #1 Ocena: 0

2017-05-14 20:10:08 (7 lat temu)

KarolaTro

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 14-05-2017

Skąd: London

Witam

Mam 28 lat, planuję wyjazd do UK. Pomyślałam o Londynie, ale nie muszę wylądować tam. Nie mam pojęcia od czego zacząć nie mając znajomych, którzy pomogliby mi z meldunkiem i znalezieniem mieszkania oraz wielkich oszczędności (czyli plan - wyjechać, znaleźć mieszkanie i szukać pracy na miejscu zdecydowanie odpada). Mam wykształcenie wyższe techniczne, ale nie muszę szukać pracy w zawodzie. Moja znajomość angielskiego jest na poziomie średniozaawansowanym, w Polsce od paru miesięcy pracuję w anglojęzycznym środowisku. Zdaję sobie sprawę, że pierwszy kontakt z pracą z nativami będzie dość szokujący, więc najchętniej zatrudniłabym się do pracy w jakimś sklepie/biurze/knajpce. Byle nie call center i praca w magazynie. Zależy mi nie tylko na pieniądzach ale też przebywaniu z młodymi ludźmi w jakimś żywym mieście. Znajomi sugerowali mi zaczęcie od agencji pracy- czy agencja może mi pomóc znaleźć zakwaterowanie? Przepraszam za pytanie nowicjusza- ale jak w ogóle ugryźć temat w mojej sytuacji

Szczerze dziękuję za wszystkie sugestie
Karolina

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #2 Ocena: 0

2017-05-14 20:21:02 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #3 Ocena: 0

2017-05-14 20:21:30 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Zacznij od przeczytania tego dzialu, dowiesz sie jak znalezc pokoj na poczatek.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #4 Ocena: 0

2017-05-14 20:38:04 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Jak jesteś dziewczyną to bądź rozsądna, czujna i uważna. Wątki co do wyjazdu do UK są na forum - poczytaj w każdym coś znajdziesz. Trochę oszczędności musisz mieć, a Londyn to najdroższe miejsce, od którego nie ma co zaczynać. Pracę bierz, legalną, daruj sobie zabawy na czarno. Popatrz na wspomniany indeed.co.uk i zobacz gdzie szukają ludzi z Twoim zawodem, może tu potrzeba takiego kogoś jak Ty. Zadbaj o referencje, mogą się tu przydać.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

tomaszzet

Post #5 Ocena: 0

2017-05-14 21:14:15 (7 lat temu)

tomaszzet

Posty: 7966

Mężczyzna

Z nami od: 09-05-2010

Skąd: South Yorkshire

Wiem, ze tego juz do znudzenia, ale...

Niech ostatni przypadek z Egiptu bedzie wystarczajacym powodem do wiecej niz maksymalnej ostroznosci.
Polityczny inaczej

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2017-05-14 22:29:21 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Poczytaj ten watek

http://www.mojawyspa.co.uk/forum/91/58882/Inzynier-wymagany-poziom-jezyka-angielskiego

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #7 Ocena: 0

2017-05-14 22:39:04 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

No ale jaki masz zawód? Bo w Londynie nie wyżyjesz z wykonywania prostych rzeczy typu praca w knajpie. I jakie masz ambicje, chcesz do końca życia robić kawę innym do plastikowych kubków?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

KarolaTro

Post #8 Ocena: 0

2017-05-15 19:50:36 (7 lat temu)

KarolaTro

Posty: 12

Kobieta

Z nami od: 14-05-2017

Skąd: London

Hej! Po pierwsze dziękuję za polecenie portalu indeed i uwagę, że w Londynie nie wyżyję z prostej pracy typu bar. Jestem inżynierem instalacji sanitarnych. Chciałabym w przyszłości wykonywać jakąś pracę intelektualną, pewnie, ale na pierwszy rzut wolałabym przeprowadzić się w miarę możliwości szybko, a nie czekać na pracę w zawodzie. Oczywiście, chcę to zrobić w miarę bezpiecznie, nie wiem skąd uwagi o tej dziewczynie w Egipcie? Chyba nie jestem jedyną osobą, która sama szuka szczęścia w UK? ;) Z referencjami może być trudno, bo niestety moi polscy pracodawcy to typowi "janusze biznesu". Odradzacie agencje? Nie jest to bezpieczniejsze rozwiązanie? Jeśli nie odradzacie, to na jakich się skupić- polskich czy tych z UK?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-05-15 20:00:42 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

keramczak

Post #10 Ocena: 0

2017-05-15 20:25:07 (7 lat temu)

keramczak

Posty: 5981

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2010

Skąd: U.K

Poszukaj tutaj ale dla mnie, wybor Londka ,to raczej nie najlepszy wybor napoczatek ......

#MajsterNaStulecie

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Numer gadu-gadu

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,