MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wymarzone słoneczne miasto w UK - co wybrać?

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 17

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

molszar

Post #1 Ocena: 0

2017-03-06 11:38:27 (7 lat temu)

molszar

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: B

Witajcie.
Wstępnie rozważam wyjazd do Anglii. Chciałbym zamieszkać w miejscu, które spełnia moje preferencje - wiadomo każdy ma inne poczucie piękna danego miejsca - ja nie będę ukrywał, że moim niedoścignionym ideałem są okolice Miami - Floryda, w Stanach niestety nie będę miał możliwości zamieszkać, a wybór padł na Anglię.

Mam świadomość, że takiego klimatu jak w Miami na wyspach nie doświadczę, ale zastanawiam się czy w UK istnieją miasta, które są słoneczne i wizualnie zbliżone do moich preferencji.

W skrócie - chcę aby wybór padł na najcieplejsze i najbardziej suche miasto w roku. Opady możliwie rzadko - choć wiadomo, to jednak wyspy. Koniecznie dostęp do morza. Mile widziane są wszechobecne palmy, które jak widziałem w Anglii też można ujrzeć, a przyznam, że bardzo mi się to podoba. Wybór ograniczam jedynie do Anglii.

Wstępnie najbardziej spodobało mi się Bournemouth (wygląda nowocześnie, piaszczysta plaża, palmy) myślałem także o Brighton, Portsmouth, Southampton - czyli raczej południe kraju. Jest także Kornwalia, ale ponoć jest to biedniejszy region i trudniej by było osiedlić się tam na stałe - trudniej z pracą (poprawcie mnie jeśli się mylę).


Dziękuję za każdą wypowiedź.
PS: Chciałbym aby temat dotyczył klimatu, pogody, spełnienia w/w preferencji, piękna/urody danego miejsca, i oczywiście jego wad.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

nemesis83

Post #2 Ocena: 0

2017-03-06 12:38:58 (7 lat temu)

nemesis83

Posty: 10934

Kobieta

Z nami od: 21-01-2011

Skąd: Dorset

Ja mieszkam w Bournemouth od kilku lat. Miasto fajne, nie takie duże, ładne plażę, dużo fajnych miejsc w mieście i w okolicy. Co do pogody...Jak to w Brytanii czasem pada 3 tyg bez przerwy 😁 ale wiosna i latem bywa miło. Wada niestety są ceny wynajmu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #3 Ocena: 0

2017-03-06 12:39:26 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Jedz na Malte lepiej, urzedowy angielski i nadal sa w Unii, spelnia wszystkie pozostale warunki. Ewentualnei jak ma byc koniecznie UK, to Gibraltar.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2017-03-06 12:57:22 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Anglicy wyjeżdżają do Hiszpani po dobrą pogodę i morze to po co się pchać do Angli jeśli tego chcesz?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

molszar

Post #5 Ocena: 0

2017-03-06 13:21:08 (7 lat temu)

molszar

Posty: 3

Mężczyzna

Z nami od: 06-03-2017

Skąd: B

@nemesis83
Gdybyś miała wybrać dowolne miejsce do życia w Anglii to wybrałabyś inne? Jeśli byłaś w innych miastach wymienionych w moim 1 poście to jak wypadają one na tle Bournemouth? Myślę też trochę nad Brighton - jest to chyba najpopularniejsze tego typu miasto choć wizualnie w nieco innym stylu od Bmouth, wydaje mi się na korzyść tego drugiego.

@o0o0o0o, w grę wchodzi jedynie Anglia.
@AgentOrange, za Anglią przemawiają też czynniki zarobkowe (oraz inne, których nie wymieniłem) wiem, że klimat idealny tam nie jest, ale chciałbym znaleźć dla siebie "najmniejsze zło". :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #6 Ocena: 0

2017-03-06 14:22:34 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Trudno powiedzieć które miejsce będzie dobre bo nie wiadomo jakie są priorytety: czyste i spokojne sąsiedztwo czy dużo prostej pracy. Sam musisz odpowiedzić sobie na to pytanie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-03-06 15:02:16 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

camilius

Post #8 Ocena: 0

2017-03-06 15:46:07 (7 lat temu)

camilius

Posty: 646

Mężczyzna

Z nami od: 23-08-2015

Skąd: Nottingham

Zanim zdecydujesz się na jakieś piękne,słoneczne miasto w Anglii,zrób rozeznanie czy znajdziesz pracę w swoim zawodzie ( o ile masz atrakcyjną profesję) lub czy praca za minimum w agencji zapewni ci odpowiednie dochody aby było cię stać na wynajem lokum i beztroskie zycie na piaszczystych plazach pod palmami...?







Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2017-03-06 15:48:46 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

krakn

Post #10 Ocena: 0

2017-03-06 16:29:47 (7 lat temu)

krakn

Posty: 40201

Mężczyzna

Z nami od: 25-06-2007

Skąd: Caterham

Problemem jest Golfsztrom, to on niesie gorącą wode z południa aż w okolice Islandii gdzie się schładza. Stad anglia jest dość ciepła, ale leje.
Ten prąd ma wpływ na pogodę w całej Irlandi, wielkiej Brytanii oraz północno zachodniej francji.

Ale w zasadzie, chyba najlepsza pogoda to Cornwalja. Do tego tam jest pięknie. Problem trochę z robotą, ale też tam mieszka sporo rodaków, też są fabryki. Choć bardziej jest to rolniczy teren. Ale ponieważ jest dużo parków, przepiękne zatoki, wzgórza itd to jest też masę hoteli gdzie pewnie można znaleźć robotę.

Z pogodą na wyspie nie ma reguły, potrafi być diametralnie różna nawet na odcinkach kilkunastu, kilkudziesięciu km.
Gdy ja żeby dojechać do domu z Croydon na południowe obrzeża Londynu, tuż przy M25, to musiałem założyć łańcuchy... w A gdy rozmawiałem z kimś kto mieszka zalewdwie 10 km dalej ... no zabieliło, a nad tamizą snieg znikał w powietrzu.

A dalej... na południe, około lotniska Gatwick cieszyli się że mają szyby zabielone na samochodach.
I to samo z deszczami. Przejadę przez cały Londyn, słońce świeci, wracam do domu.... Leje.
Albo wychodzę z domu słonce, a zanim zjadę z górki na północ widzę ze nad londynem leje :))
Liczy się czas który żyjemy dla kogoś, reszta to czas śmieć.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

E-mailStrona WWWNumer AIM

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,