MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Wyjazd do UK z hmmm.. podstawową znajomością języka? :)

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Postów: 49

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

maksymiliano

Post #1 Ocena: 0

2017-03-01 21:00:39 (7 lat temu)

maksymiliano

Posty: 22

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2017

Skąd: Warszawa

Drodzy forumowicze Witam ! :-)
Zanim zrównacie mnie z błotem pisząc, że się nie da bez języka, nie ma pracy i zasypiecie mnie dalszym hejtem, proszę o merytoryczne odpowiedzi na moje pytania ponieważ tak jak w tytule - podjąłem decyzję o wyjeździe do UK.Główny powód to chęć opanowania języka (na to stawiam mocno nacisk), aktualnie dużo rozumiem jednak mam opór przed swobodną komunikacją.

Nie mam rodziny w UK, dlatego rozglądam się za pracą z zakwaterowaniem, szukam osób które niedawno korzystały z tego typu ofert które widnieją w necie

Moje Pytania:
1. Czy ktoś ma sprawdzone Agencje/Oferty na tego typu wyjazdy?
2. Pytanie do osób które wyjeżdzały bez znajomości języka i udało im się nie wsiąść w pierwszy lepszy środek transportu do domu tylko zostały w UK - jakieś rady? Jak udało wam się to zrobić i jak wam się wiedzie? :)

O mnie w skrócie - mam 21 lat, nie boję się pracy - lubię uczyć się nowych rzeczy i nie jestem wybredny. Docelowo chcę opanować w pełni język Angielski (poziom komunikatywny na tyle żeby czuć się pewnie w tym języku).

Dodatkowo jestem w pełni dyspozycyjny więc mógłbym wyjechać nawet i w przyszłym tygodniu. :-D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: -1

2017-03-01 21:23:04 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Nie nauczysz się angielskiego w pracy - bo tam nie będzie Anglików. Przyda się rumuński albo albański. Taniej nauczysz się angielskiego w Polsce.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

rafal80

Post #3 Ocena: +1

2017-03-01 21:24:18 (7 lat temu)

rafal80

Posty: 809

Mężczyzna

Z nami od: 26-05-2009

Skąd: Londyn

Co tu wiele mówić...., szanse zawsze jakieś są, w końcu bezrobocie jest małe. Patrząc 12 lat wstecz, muszę powiedzieć, że oprócz własnego zaangażowania przyda się trochę szczęścia bo wiele rzeczy jest dziełem przypadku. Jak dasz sobie tylko tydzień na znalezienie pracy to nie dajesz sobie wielkich szans. Z drugiej strony nie ma żadnych gwarancji, że znajdziesz pracę nawet w ciągu 2 miesięcy.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maksymiliano

Post #4 Ocena: 0

2017-03-01 21:35:38 (7 lat temu)

maksymiliano

Posty: 22

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2017

Skąd: Warszawa

Cytat:

2017-03-01 21:23:04, AgentOrange napisał(a):
Taniej nauczysz się angielskiego w Polsce.

Mimo wszystko uważam, że np. 3 miesiące nauki języka w UK nie jest równe nauce przez rok w Polsce.

A więc:
1. Czy ktoś ma sprawdzone Agencje/Oferty na tego typu wyjazd?
2. Pytanie do osób które wyjeżdzały bez znajomości języka i udało im się nie wsiąść w pierwszy lepszy środek transportu do domu tylko zostały w UK - jakieś rady? Jak udało wam się to zrobić i jak wam się wiedzie? :)

[ Ostatnio edytowany przez: maksymiliano 01-03-2017 22:15 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #5 Ocena: 0

2017-03-02 00:18:32 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Agencji-pośrednika nie podpowiem, bo temat mi obcy.

Wszystko zależy, będąc tu i zgłaszając się do różnych agencji musiałem się trochę wysilić poza "I'm looking for a job". Agencje zależnie od swoich standardów stosują różne sposoby weryfikacji np. rozwiązywałem zadania matematyczne i na spostrzegawczość i myślenie. Będąc w agencji byłem też świadkiem, jak zapytano prostymi słowami dziewczynę co zrobić gdy zobaczy ogień? Poległa, bo nie wiedziała co powiedzieć. Z nauką języka nie popadał bym w jakieś euforię. Ja osobiście pracuję z Anglikami, mój angielski jest jaki jest i nawet jak mówię źle to nikt mnie nie poprawia. Z uwagi na fakt, że opanowałem obsługę pewnego istotnego programu, muszę szkolić resztę załogi. Źle się czuję mówiąc niezdarnie, ale im to jakoś nie przeszkadza. Do pewnych rozmów się przygotowuję, czasami proszę by ktoś coś powtórzył lub mówił wolniej. Całkowity brak znajomości języka może być wskazówką dla oszustów, np wynajmujących pokój, mieszkanie. Jadąc tu bez znajomości języka musisz szukać prac ala fabryki, magazyny. Niestety w tych miejscach jak już zostało napisane, o naukę języka trudno./
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #6 Ocena: 0

2017-03-02 09:28:15 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

doświadczenie w pracy w ogromnym magazynie - fakt anglikow jakna lekarstwo -natomiast komunikacja wyłącznie w języjku angielskim tyle,że z Rumunami, Kongijczykami(...?) ,arabami itd. podstaw szybko się nauczysz bo nie masz wyboru, na angielski możesz się zapisać z różnego rodzaju programów unijnych - jest za darmo natomiast nauczania na poziomie adekwatnym do ceny:) ale zawsze coś

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-03-02 09:36:38 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

maksymiliano

Post #8 Ocena: 0

2017-03-02 11:35:44 (7 lat temu)

maksymiliano

Posty: 22

Mężczyzna

Z nami od: 01-03-2017

Skąd: Warszawa

Cytat:

2017-03-02 09:36:38, 12miko12 napisał(a):
Ja polecam wątek Brexit :-)


Wiedziałem, że w końcu ktoś to napisze. Dzięki za radę, nie skorzystam bo jestem na bieżąco.

Wiecie czy jeszcze będąc w polsce warto zaczepić się o jakieś ogłoszenie o pracę z zakwaterowaniem ? (może macie jakieś w miarę sprawdzone firmy w których pracujecie/pracowaliście)
Obawiam się jechania w ciemno :p

[ Ostatnio edytowany przez: maksymiliano 02-03-2017 11:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #9 Ocena: 0

2017-03-02 11:37:47 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Są darmowe kursy językowe dla emigrantów organizowane przez organizacje charytatywne - głównie dla kobiet z Bangladeszu i Afryki które nie znają ani jednego słowa po angielsku. Ale jako emigrant ze wschodu może się kolega załapie. Wszystko inne jest płatne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Krystof06

Post #10 Ocena: 0

2017-03-02 12:03:36 (7 lat temu)

Krystof06

Posty: n/a

Konto usunięte

sprawdz priv

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,