MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Programisci chcacy zaczac prace na kontrakt

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

Str 2 z 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

AgentOrange

Post #1 Ocena: 0

2017-02-20 11:22:45 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Podstawowy argument przeciw wyjazdowi jest taki że w Polsce programista za tą samą robotę będzie miał lepsza jakosc życia. Kolega przeniósł biznes z Danii do Łodzi i tam p rogramista Java dostaje 15000 na rękę (w mieście gdzie wszystko jest tańsze!!!). W Londynie trzeba wydać całą pensje na ciepłe i duże mieszkanie bez wilgoci. W UK się nie ceni umiejętności inżynierskich i tyle.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2017-02-20 11:22:55 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-02-20 10:09:35, dkulakowska napisał(a):
ok, dziekuje za wszystkie wpisy, przeanalizowalam moj post i wasze odpowiedzi i chyba widze gdzie popelnilam blad - nie powiedzialam wam kim jestem. pozwolcie, ze zaczne od poczatku (tu znajdziecie ten post: http://www.mojawyspa.co.uk/forum/91/60312/Problem-1-ktory-sprawia-ze-nie-podejmujecie-pracy-na-kontrakt)


Robisz ankiete, szukasz pracownikow czy o co Ci chodzi?

Wywalilam nowy temat, nie ma potrzeby powtarzac sie.

Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

dkulakowska

Post #3 Ocena: 0

2017-02-21 05:03:22 (7 lat temu)

dkulakowska

Posty: 8

Kobieta

Z nami od: 19-02-2017

Skąd: Londyn

Robie analize rynku i zadaje pytanie :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #4 Ocena: 0

2017-02-21 12:46:21 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Przy obecnych zarobkach IT i kosztach zycia w Polsce, wyjazd do UK w zasadzie nie ma sensu. Sam aktualnie jestem w UK ale koncze projekt za pare miesiecy i spadam do kraju albo wyjade poza EU.

Co do kontraktow, to B2B w Polsce rozni sie od tego w UK. Prowadze projekty i wspolpracuje z kontraktorami, stawki sa dobre jak ma sie umiejetnosci i niszowa wiedze, natomiast przewaznie projekt 3 miesiace i czesto nie ma przedluzenia. W Polsce, B2B to alternatywa dla etatu, ktora zwieksza sile nabywcza przez obnizenie opodatkowania i "kontraktorzy" to zwykli etatowcy.

Kolejny problem w UK to nizsze rozwarstwienie i sufit, aktualnie zarabiajac 75k rocznie jestem w zasadzie niezatrudnialny w UK na tej samej pozycji bo malo ktora firma wyda na mnie wiecej. W Polsce moge obnizyc zarobki o conajmniej 30% ale na B2B bede mial wyzsza sila nabywcza niz w UK, lepszy komfort zycia i w zasadzie podobne mozliwosci oszczedzania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #5 Ocena: 0

2017-02-21 15:15:14 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-02-21 12:46:21, o0o0o0o napisał(a):
Przy obecnych zarobkach IT i kosztach zycia w Polsce, wyjazd do UK w zasadzie nie ma sensu. Sam aktualnie jestem w UK ale koncze projekt za pare miesiecy i spadam do kraju albo wyjade poza EU.


Sadzac po wiadomosciach na temat gospodarki w UK to w najblizszym czasie kazdy wykwalifikowany pracownik bedzie raczej myslal nad wyjazdem z UK niz przyjazdem tutaj. Spada funt, wszystko drozeje - i tutaj niespodzianka - eksport nie rosnie mimo potencjalnie wiekszej atrakcyjnosci produktow z UK.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #6 Ocena: 0

2017-02-21 15:49:35 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28851

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale praca to nie wszystko, jak masz juz tu zycie ulozone, to nie bedziesz sie spieszyl ze zmiana kraju. Jak ktos mlody i nieprzywiazany, to moze skakac po krajach, ale im starszy, tym mniej bedzie do tego chetny, bo szkoda zycia na zaczynanie od poczatku co pare lat.
Carpe diem.

Do góry stronyOnline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AndrzejW

Post #7 Ocena: 0

2017-02-22 10:50:37 (7 lat temu)

AndrzejW

Posty: 1064

Mężczyzna

Z nami od: 04-04-2007

Skąd: Grays

Cytat:

2017-02-21 12:46:21, o0o0o0o napisał(a):
...
Kolejny problem w UK to nizsze rozwarstwienie i sufit, aktualnie zarabiajac 75k rocznie jestem w zasadzie niezatrudnialny w UK na tej samej pozycji bo malo ktora firma wyda na mnie wiecej. W Polsce moge obnizyc zarobki o conajmniej 30% ale na B2B bede mial wyzsza sila nabywcza niz w UK, lepszy komfort zycia i w zasadzie podobne mozliwosci oszczedzania.



Jeżeli 75k to sufit dla twojej pozycji, to myślisz, że bez problemu znajdziesz w PL pracę za ponad 20 tys/mc ?

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-02-22 11:08:01 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2017-02-21 15:49:35, Richmond napisał(a):
Ale praca to nie wszystko, jak masz juz tu zycie ulozone, to nie bedziesz sie spieszyl ze zmiana kraju. Jak ktos mlody i nieprzywiazany, to moze skakac po krajach, ale im starszy, tym mniej bedzie do tego chetny, bo szkoda zycia na zaczynanie od poczatku co pare lat.


Rozumiem ze od poczatku dyskusja toczy sie na temat ludzi, ktorzy sa mobilni i gotowi do zmiany rynku pracy. W tym tonie byla moja wypowiedz.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #9 Ocena: 0

2017-02-22 11:13:36 (7 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Zdefiniuj "bez problemu" :)

Z mojej perspektywy, okolice 20k pln/mc brutto na etacie to minimum, zeby robic w Polsce to co robie aktualnie w Anglii. Jest to i tak ponad 30% mniej niz dostaje aktualnie, a poniewaz klienci i tak sa za granica wiec i dla mnie i dla potencjalnej firmy to win win. Firma wyda na mnie mniej niz w UK, a ja mam lepszy komfort w Polsce. Mam stanowisko biznesowo techniczne i w 2016 roku zarobilem dla swojej aktualnej firmy sporo wiecej niz moje roczne zarobki, dlatego takie stawki.

20k brutto to ok 14k netto, z tego pulapu mniej wiecej wyjezdzalem do UK i ponizej nie oplaca mi sie "schodzic", bo zamiast robic to co robie moge wrocic do stricte programowania jako konsultant i zarabiac ok 14..18k pln/mc netto na B2B. Uwzglednij, ze to dzialalnosc gospodarcza wiec sporo kosztow moge odliczyc. Dlatego pisze, ze skoro sa mozliwosci zarabiania grubo ponad 10k do reki w Polsce, przewaznie dla klientow zza granicy to finansowo wyjazd z Polski sie zupelnie nie oplaca. Podobna sytuacja jest na Ukrainie i w Rosji.

Wyjazd do UK pozwolil mi przede wszystkim doszlifowac angielski, nie mowie w prawdzie z akcentem jak native ale w zasadzie moge powiedziec, ze jestem dwujezyczny. Poza tym, poznanie kultury i jak kogos kreci wiekszy biznes to Polska mimo rozwoju ostatnich lat jest nadal zasciankiem, dlatego trzeba wyjechac, zeby zobaczyc jak sie to robi miedzy narodowo, jak dzialaja firmy i procesy od srodka.

I tak, IT w Europie Wschodniej to banka, ale poki jest nie bede narzekal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-02-22 12:06:23 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

[QUOTE
I tak, IT w Europie Wschodniej to banka, ale poki jest nie bede narzekal.



O, ciekawe mozesz napisac dlaczego tak uwazasz?

Rozumiem Hindusow walacych do UE/USA bo roznica w poziomie zycia bedzie znaczaca ale wschodnioeuropejskie nie wiele roznia sie od UK jesli chodzi o poziom zycia.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 2 z 3 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,