MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Tłumaczenie dokumentów

 

Postów: 3

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Iwan89

Post #1 Ocena: 0

2017-02-05 21:19:33 (7 lat temu)

Iwan89

Posty: 109

Mężczyzna

Z nami od: 09-02-2016

Skąd: BRAK

Witam,

jakie dokumenty warto wziąć ze sobą przetłumaczone do UK?

- Skrócony akt urodzenia?
- Świadectwo maturalne, dyplom ze studiów?
- Referencje od pracodawców?
- Coś innego?

Będę szukać pracy jako kierowca i nie wiem czy jest sens tłumaczyć dokumenty typu dyplom z uczelni. A może są jeszcze inne dokumenty które warto ze sobą wziąć bo mogą się przydać do spraw urzędowych(pomijam dowód osobisty, prawo jazdy i paszport bo to jasne)?

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: Iwan89 05-02-2017 21:27 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

FireWire

Post #2 Ocena: 0

2017-02-06 21:35:45 (7 lat temu)

FireWire

Posty: 346

Mężczyzna

Z nami od: 13-05-2016

Skąd: Inverness

Mnie nikt nigdy nie prosił o akt urodzenia, ani świadectwa ze szkół, uczelni. Może ukończyłeś ciekawą szkołę i masz "fach w rękach" to może Ci się przydać. Jak zwykłe LO, ja bym sobie odpuścił. Nie wiem jakiej kategorii masz uprawnienia na kierowcę, ale część pracodawców wymaga prawa jazdy UK, więc przygotuj zdjęcia, chociaż one i tak nie stanowią problemu, bo jak trzeba zrobisz w budce za 5 funtów. Jak byłeś kierowcą w PL, można przetłumaczyć referencje. Jak masz uprawnienia C+E to poczytaj wątki, które były np o CPC itp.
Wybierasz się do UK - potrzebujesz numer UK? wyślę Ci kartę sim za darmo do PL. Kontakt PW.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

radzik77

Post #3 Ocena: 0

2017-02-06 21:52:51 (7 lat temu)

radzik77

Posty: n/a

Konto usunięte

Nie tłumacz żadnych dokumentów bo do niczego nie bedą Ci tutaj potrzebne.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Xzibin

Post #4 Ocena: 0

2017-02-21 21:27:31 (7 lat temu)

Xzibin

Posty: 23

Mężczyzna

Z nami od: 04-06-2015

Skąd: Romsey/Southampton

Cytat:

2017-02-05 21:19:33, Iwan89 napisał(a):
Witam,

jakie dokumenty warto wziąć ze sobą przetłumaczone do UK?

- Skrócony akt urodzenia?
- Świadectwo maturalne, dyplom ze studiów?
- Referencje od pracodawców?
- Coś innego?

Będę szukać pracy jako kierowca i nie wiem czy jest sens tłumaczyć dokumenty typu dyplom z uczelni. A może są jeszcze inne dokumenty które warto ze sobą wziąć bo mogą się przydać do spraw urzędowych(pomijam dowód osobisty, prawo jazdy i paszport bo to jasne)?

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: <i>Iwan89</i> 05-02-2017 21:27 ]




Jedyne co możesz przetłumaczyć to dokumenty związane z wykształceniem jeśli masz zamiar pracować w zawodzie. Nawet jeśli nie masz takiego zamiaru to zrób bo być może Ci się tu spodoba i zostaniesz na dłużej z myślą: "a może bym spróbował w swoim zawodzie bo jest okazja?". Tłumacz przysięgły weźmie trochę pieniędzy za takie papiery ale potem wystarczy je wysłać do NARIC i za 57 funtów masz potwierdzenie jakie masz wykształcenie w UK i 90% pracodawców będzie się o Ciebie biło.

Nie warto tłumaczyć niczego innego. Aktu urodzenia nikt nie chce bo paszport wystarczy. Referencje polskie mają gdzieś tak czy siak. Jak już to by zadzwonili o potwierdzenie ale zapewne i tak się nie dogadają z polakami.

Jeśli masz żonę to najlepiej przetłumacz akt ślubu bo wiem, że się może przydać np w banku przy zakładaniu konta albo przy odprowadzaniu podatku

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

 

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,