MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Ile pieniedzy na przezycie w miescie Pontypool, Walia

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

Postów: 38

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Enemyg3w

Post #1 Ocena: 0

2016-12-29 20:28:05 (7 lat temu)

Enemyg3w

Posty: 8

Mężczyzna

Z nami od: 02-01-2015

Skąd: ....

Witam. Ile bedzie mnie kosztowalo zycie w miescie Pontypool z cztero osobowa rodzina. Ja to sobie licze tak, mieszkania widzialem mozna wynajac za 400f prad woda gaz 200f plus jedzenie 150f na osobe. Razem 1200f. Mozecie mnie nakierowac czy to by tak wygladalo? I co sadzicie o tym miescie?

[ Ostatnio edytowany przez: Enemyg3w 29-12-2016 20:29 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #2 Ocena: 0

2016-12-29 20:45:39 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

tez kiedys myslalem ze zycie to tylko rent i jedzenie ale niestety - do rachunkow dolicz council tax srednio 120 na miesiac , utrzymanie samochodu - paliwo , ubezpieczenie , MOT , TAX , potencjalne naprawy (rodzina bez samochodu raczej lipa, ani zakupy ani wycieczka , ani do szpitala czy cos zalatwic ) , dzieciom i zonie wypadalo by kupic jakis ciuszki (dzieci szybko rosna , zona caly czas chce cos nowego ) , kosmetyki , niespodziewane wydatki ktore zdarzaja sie co miesiac jak nie czesciej (wyjazd do Polski , zepsuty sprzet w domu , swieta , komputer dla dziecka , zepsuty telefon - sic dalem dzis za naprawe zony samsunga 250 funtow heh , i wiele innych rzeczy ktorych nie da sie przewidziec )

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #3 Ocena: 0

2016-12-29 20:46:27 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

to zależy jak chcesz gospodarować kasą ile czego zużywasz , co kupujesz do jedzenia - my na 3 osobowa rodzinę przeznaczamy 50-60 funtów tygodniowo na jedzenie , prąd gaz woda to 30 funtów tygodniowo.Koszty mieszkania już znasz ,dolicz do tego council taz w miesiącu ok 100, internet 20,telefon z 25 na osobę , jak planujesz samochod to koszty związane z jego użytkowaniem dochodzą, to chyba na tyle...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #4 Ocena: 0

2016-12-29 20:51:29 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

akurat jeżeli chodzi o kosmetyki i ciuchy to zakładając, że nie kupujesz Chanel tylko ubierasz się w sieciówkach kupisz za grosze, podobnie z kosmetykami.Sprzęty domowe psują się mam wrażenie niezależnie od miejsca zamieszkania...natomiast kupienie pralki za gotówkę w PL było dla nas ciężkie do zrealizowania tu natomiast nie...podobnie ze świętami w końcu mogłam bez problemu kupić wszystko co chciałam nie odejmując z budżetu przeznaczonego na miesiąc przyszły...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-12-29 20:59:53 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

akrobatka

Post #6 Ocena: 0

2016-12-29 21:06:27 (7 lat temu)

akrobatka

Posty: 222

Kobieta

Z nami od: 20-10-2014

Skąd: jeszcze nie wiem

Czytam takie watki i sie zastanawiam ja Wy sie zywicie?? My na 2 osoby wydajemy ok 400f na miesiac. Fakt, czasem zjemy na miescie, nie zalujemy sobie miesa od butchera, warzyw i owocow, a i do polskiego sklepu sie zajrzy nieraz, ale serio nie szalejemy, a do 50f na os. tygodniowo nieraz schodzi.

Polecam zawsze zawyzyc sobie te wyliczenia wsteone, bo zawsze cos jeszcze wyjdzie po drodze... a jesli nie to tylko sie cieszyc bedziesz. ;)

[ Ostatnio edytowany przez: akrobatka 29-12-2016 21:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #7 Ocena: 0

2016-12-29 21:09:22 (7 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

ludzik zle zrozumiales , mu chodzilo 150 na osobe na miesiac czyli 600 na miesiac tygodniowo 150 na czteroosobowa rodzine , ja robie zakupy na 3os rodzine i wydaje przecietnie - polski sklep - 40-50 funtow , Aldi 50-60 funtow plus tego co nie kupie w tych dwoch kslepach to dokupuje w Morrisonie ok 20 funtow . Zdaje sobie sprawe ze jedzenie z Aldiego nie jest najwyzszych lotow ale po odejsciu zony na macierzynski , a teraz rowniez koniec macierzynskiego znacznie obnizyl nasze dochody. Dodatkowo ja zrezygnowalem z drugiej pracy , wszystko dlatego ze ucze sie KoL i potrzebuje na to duzo czasu , spokoju i sily. Dlatego nie mam czasu zajmowac sie dzieckiem i wyslac zone do pracy . Na szczescie mialem glowe i nim zona zaszla w ciaze zdolalismy nazbierac spore oszczednosci by poki co zyc bez stresu. Ale licze ze dzieki pracy odmienie swoj los na lepsze , tak jak kiedys ;) Ale gdybym nie musialbym sie uczyl , zona juz wrocilaby do pracy .
PS w zakupach wliczone jest wszystko - mieso , owoce , warzywa , rzeczy dla niemowlaka , alkhol dla mnie ;)

[ Ostatnio edytowany przez: Wielim 29-12-2016 21:12 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #8 Ocena: 0

2016-12-29 21:26:06 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

a proszę bardzo mogę napisać- zakupy tygodniowe - pierś z kurczaka ok 1,5 kg( kotlety, ryż z warzywami i piersią)z tego są dwa albo trzy obiady, schab na następny, mielone wołowe to kolejny dwa dni ( jeden dzień kotlety drugi spaghetti) , pieczone pałki z kurczaka z paczki wychodzi na zupę dwa dni plus drugie danie - wymiennie z wołowym na gulasz, lub kiełbachą i boczkiem na łazanki,kupując kiełbachę przeznaczam część na zupę kartoflaną kolejne dwa dni - na mięso ok 13 funtów tygodniowo, oprócz tego chleb,mleko,jajka,śmietana,włoszczyzna,banany,jabłka, soki owocowe, szynka,ser żółty,serki dla dziecka,pomidory,ogórek na mizerię , słodycze wsio to ok 25 funtów to razem 38 - w ciągu tygodnia dokupuje jeszcze jakieś pierdoły w stylu chleb, wędlina, warzywa na zupy ,zachcianki dla dziecka no i wychodzi 50-60 funtów

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

lulilu1

Post #9 Ocena: 0

2016-12-29 21:30:50 (7 lat temu)

lulilu1

Posty: 767

Kobieta

Z nami od: 03-09-2016

Skąd: Wales

czasami pieczeń zamiast gulaszu , czy filetów , albo zapiekanka, zawsze też w domu są róne rodzaje kasz( jemy mało ziemniaków ) bo dziecko lubi, płatki owsiane, masło orzechowe, dżem ale tego nie kupuje co tydzień - kupuję większą ilość np jak jest promocja

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

pablotrance

Post #10 Ocena: 0

2016-12-29 21:32:40 (7 lat temu)

pablotrance

Posty: 356

Mężczyzna

Z nami od: 03-03-2013

Skąd: Morley (Leeds)

U mnie również 3 osoby na utrzymaniu.Glowny shopping w "polskich sklepach",reszta w morrisonie plus jakas "chemia" w homebargains ewentualnie b&m i znika 120-140£ tydz.Takze podpinam się pod pytanie do lulilu1 jak Ty to robisz że wydajesz 60£???Shopping list mile widziana :-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 4 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,