MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Manager - wyjazd do UK

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

Str 3 z 5

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

kubusandpuchate

Post #1 Ocena: 0

2016-12-29 13:07:51 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Zwrocilbym uwage dyskutantów ze UK to nie tylko Londyn, zdecydowanie lepiej jest mieszkac poza Londynem bo zarobki nie sa na tyle wieksze w Londynie zeby wyrownac koszty zycia. Pytajacy rownierz mowil o dzieciach ktore pojda pewnie na studia.A to jest ok £1k na jednego studenta. W polsce to jednak jest zdecydowanie mniej.
Ale najwazniejsze jest pytanie czy jest mozliwe dostac prace w UK bez tutejszych kontaktow i doswiadczenia na stanowisku za £80k? Moim zdaniem jest to trudne, ale nie niemozliwe, np transfer w ramach firmy ktora ma oddzialy w polsce i uk.
Ale jeszcze raz powtorze ze powyzej pewnej pozycji to najważniejsze jest jak duzo busines cards masz w swoim albumie, kogo znasz i do kogo mozesz zadzwonic bo znasz nie tylko biznesowo ale również z golfa.A to jest latwe jak sie tu urodziles, chodziles do szkoly, studiowales albo po ilus latach pracy tutaj.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-12-29 14:50:23 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

2016-12-29 11:50:54, ludzik50 napisał(a):
TUTAJ przykladowy, za 1400 ,tez nie w samym centrum jak i tamten z Warszawy i imho lepszy od tego z PL.


Ta oferta 'nie istnieje' to jest reklamówka agencji tylko po to, aby ludzie zadzwonili do agencji, dowiedzieli się że wlaśnie przed chwilą zostało wynajęte ale mają wiele innych okazji ;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #3 Ocena: 0

2016-12-29 15:13:19 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Ale najwazniejsze jest pytanie czy jest mozliwe dostac prace w UK bez tutejszych kontaktow i doswiadczenia na stanowisku za £80k?


Oczywiscie, ze jest mozliwe. Jesli pytajacy zarzadzal nowoczesna fabryka z 300 pracownikami to liczy sie ta wiedza i umiejetnosc, a znajomosci sie zrobi. Tak samo jak ktos byl dyrektorem sprzedazy pasty do zebow na cala Europe to tak samo bedzie sprzedawal z UK proszki do prania.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #4 Ocena: 0

2016-12-29 16:07:57 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Czyli ma kontakty z zakresu chemi gospodarcze, o tym wlasnie pisze.Kotos kto sprzedawal paste do zebow na europe pewnie "gral w golfa" z tymi co sprzedaja proszek. Osoba znikąd bez nazwiska bez kontaktow moze miec ciezko.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bapi38

Post #5 Ocena: 0

2016-12-29 18:11:27 (7 lat temu)

Bapi38

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2016

Skąd: Polska

Tak, miałem 2 rozmowy z konkretnymi firmami, nie przez agencję. Te firmy zgłosiły się do mnie same poprzez LinkedIn. Proponowali na początek ok 40k - taki mieli budżet na stanowisko, na które rekrutowali i nie był to dyrektor zakładu, to było inne, trochę niższe stanowisko menadżerskie.
Dlatego pomyślałem, że może mogłoby się udać będąc na miejscu, bo nie wydaje mi się, żeby rekrutowanie na odległość było efektywne. Sam próbowałem się postawić w ich sytuacji - czy wolałbym zatrudnić lokalnego dyrektora, czy ściągać kogoś z drugiego końca Europy z kim mogę pogadać tylko przez telefon czy na skypie. Ogólnie na żaden transfer też nie mam szans, to nie ta bajka, muszę sam.

Czyli rozumiem, że jak dostanę podwyżkę i będę zgarniał np. 15k w PL, to już zupełnie nie ma co szukać w UK? Pewnie wtedy w UK musiałbym zarabiać ok. 6k-7k, żeby wyjść na swoje...
A powiedzcie jeszcze coś o czasie pracy - jakie panują "standardy"? Siedzą po godzinach, nie siedzą?

A tak przy okazji, to wiem, że warunki lokalowe w UK są fatalne. Kilka razy odwiedzałem znajomych, którzy wynajmują takie standardowe mieszkania w tych ich szeregówkach. No drastyczna różnica. Ja mam już swój dom, więc widzę z kolei ich reakcję kiedy do mnie przyjeżdżają - no podoba im się bardzo, pewnie trochę zazdroszczą, bo to widać, ale celowo omijam ten temat.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2016-12-29 18:59:05 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Co do warunkow lokalowych to masz tyle ile zaplaciles, tu nowy nowy dom https://www.redrow.co.uk/-/media/redrow-co-uk/files/properties/b/the-buckingham/hartford-grange/22175-buckingham-we5h283-1-ns.pdf
takie domy kupuja ludzie o dochodach dyrektorskich. Nie sadze zeby bylo sie czego wstydzic zapraszajac kogos z polski do takiego domu. Co do £40k to jest bardzo srednio niski management, tyle to tu sie ma dwa trzy lata po studiach ( oczywiscie sensownych). Sa firmy gdzie sie troche siedzi i sa gdzie sie nie siedzi, czesto zalezy to od pracownikow a nie szefow. Osobiscie nie jestem zwolennikiem siedzenia po godzinach. Masz za duzo w polsce zeby sobie latwo polepszyc. Mozesz pomyslec o rocznym kontrakcie bez rodziny, tylko czy bedziesz mial do czego wrocic jak ci sie nie spodoba. A jak bedzie okay to rodzina przyjedzie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #7 Ocena: 0

2016-12-29 19:05:11 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28849

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

40K to pensja srednio oplacanego specjalisty. Spodziewalabym sie minimum 60K na poczatek z perspektywa podwyzki, inaczej to nie ma sensu.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Bapi38

Post #8 Ocena: 0

2016-12-29 19:59:28 (7 lat temu)

Bapi38

Posty: 10

Mężczyzna

Z nami od: 28-12-2016

Skąd: Polska

Kurde, no to prawie jesteśmy na tym samym poziomie, co w PL - 60k rocznie z perspektywą wzrostu w kolejnych latach + pensja żony = ma to już jakiś sens.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

vlade

Post #9 Ocena: 0

2016-12-30 00:06:22 (7 lat temu)

vlade

Posty: 330

Mężczyzna

Z nami od: 01-04-2006

1. Jesli jesteś dyrektorem zakładu produkcyjnego to pensja 10k to chyba nie dużo.
2. Produkcja to generalnie poza Londynem nie w centrum wiec czasami lepiej wybrać miejsce do mieszkania gdzie dojazd będzie szybki nawet z poza Londynu.
3. Jesli szukasz pieniędzy lepszych to skontaktuj się z branżowa agencja pracy w UK, oni zawsze naciągają w górę bo płaca im procent.
4. Praca za 60k to brutto netto będzie 3,5k miesięcznie jesli żona pracuje na podobnej pensji to ok, a jak niżej to już od was zależy na ile chcecie standardy obniżyć.
5. Jesli cie stać to kup dom/apartament w UK tak szybko jak możesz.
6. Masz dzieci, szczególnie to w liceum. Jaka szkole chce kończyć / studia. Przemysl to z nimi.
7. Kwestia psa, tutaj sprzątają to co pieski zrobią w woreczek i do kosza. To tez ważny detal moze być czy chcesz brać psa ze sobą.
8. Na koniec jesteś wolnym człowiekiem i naprawdę jesli masz ochotę wyjechać i rodzina tez, to zrób to. I jesli nie jesteś zapatrzony na kase to będzie wam dobrze , bo coś umiesz , żona jak piszesz tez jest aktywna wiec pozytywna z was rodzinka.

Poruszać tak ważna decyzje na forum przez człowieka co decyzyjność powinien mieć wyssana z mlekiem trochę dziwi ale to tez może być oznaka ze możesz być dobrym menagerem ktory bierze pod uwagę głosy ludzi którzy bezpośredniego wpływu na decyzje nie maja.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

akrobatka

Post #10 Ocena: 0

2016-12-30 00:22:54 (7 lat temu)

akrobatka

Posty: 222

Kobieta

Z nami od: 20-10-2014

Skąd: jeszcze nie wiem

Vlade, co do punktu 7 to zdradz gdzie mieszkasz, blagam..chyba sie przeprowadze. u nas g*wno na g*wnie (pardon za language) lezy. Nawet na chodnikach (sic!), a juz nie zlicze nawet ile razy wlazlam idac podniesc po swoim kudlaczu z trawnika.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 3 z 5 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,