MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Londyn 2017 ( planowany pierwszy wyjazd do UK )

następna strona » | ostatnia »

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

Postów: 15

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Smartbatboy

Post #1 Ocena: 0

2016-09-07 19:32:07 (8 lat temu)

Smartbatboy

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2016

Skąd: Londyn

Witam , chciałbym podzielić się tutaj moimi planami dotyczące pierwszego wyjazdu zarobkowego do Anglii , ale również znaleźć odpowiedzi na nurtujące mnie pytania jak i dowiedzieć się waszej opinii o moich planach . A więc w maju 2017 już po napisaniu matury , miałem zamiar wyjechać do Londynu w celu znalezieniu pracy na wakacje . Na dzisiaj mam zaoszczędzone +/- 1500 funtów które zabrałbym bym ze sobą na start. Jeszcze chciałem zaznaczyć że zależało by mi na obrzeżach Londynu , ze względu na tańsze koszty zamieszkania niż gdzieś bliżej centrum . Miałem zamiar poszukać już jakiegoś pokoju do wynajęcia w Polsce , tak by po przylocie móc wprowadzić się do niego jak najszybciej . Niedługo po przylocie załatwiłbym konto bankowe oraz zaczął się ubiegać o NIN . I tutaj pojawia się moja pierwsza wątpliwość :

Wiele znajomych osób powiedziało mi że mogę znaleźć pracę czy to w internecie czy to w Job centre nawet bez posiadania NIN-u , wystarczy że powiem że się o niego już ubiegam i że jestem umówiony . Jak to z tym wygląda ? czy pracodawca naprawdę przyjmie mnie do pracy jeśli NIN doniosę mu dopiero później ?

Drugą kwestią jest właśnie znalezienie pracy . Jest wiele ogłoszeń na stronie londynek , gdzie oferują pracę w którą celuję ( Praca na magazynie ). Z drugiej strony znajomi mówią mi że lepiej znaleźć pracę już na miejscu w Job centre , a wynagrodzenie i tu i tu będzie wynosić około 7.2 funta za godzinę . Co o tym myślicie ? jak lepiej ?

Ostatnią chyba kwestią jest moje rozplanowanie wyjazdu . Jak napisałem wcześniej w maju piszę maturę i końcem Maja zamierzam wylecieć . Jednakże trzeba się zjawić by odebrać wyniki końcem czerwca . Myślałem by po prostu przepracować 4 tygodnie w pracy , potem podziękować , wrócić do Polski po wyniki , i zaraz wracać z powrotem do Anglii i znaleźć nową podobną pracę ( Zaznaczam tutaj iż domyślam się jak głupio brzmi powrót i ponowny lot do Anglii ale jak mam na to fundusze to dlaczego nie ) Jeśli chodzi o studia to są terminy dalsze na które mogę na nie aplikować także zakładając że po zdaniu matury wróciłbym do Londynu miałbym 2 miesiące na pracę , i z początkiem września wróciłbym do kraju .

P.S Chciałbym się też dowiedzieć co sądzicie o pokojach jednoosobowych do wynajęcia . Np w dzielnicy Edmonton , czy jest szansa na znalezienie czegoś dobrego w cenie 80-100 funtów tygodniowo ? Powiem szczerze myślałem że 100 funtów to maksymalna cena a wiele ofert dopiero od tego się zaczyna

To na razie tyle . Prosiłbym o odpowiedzi , opinie i porady dla początkującego . Zależy mi na feedbacku z waszej strony . Pozdrawiam !

[ Ostatnio edytowany przez: Smartbatboy 07-09-2016 19:35 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #2 Ocena: 0

2016-09-07 20:40:06 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Ale wiesz, ze samoloty lataja dosc szybko do PL i nie trzeba rezygnowac z pracy, zeby poleciec na pare dni?

Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Smartbatboy

Post #3 Ocena: 0

2016-09-07 21:45:50 (8 lat temu)

Smartbatboy

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2016

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-09-07 20:40:06, Richmond napisał(a):
Ale wiesz, ze samoloty lataja dosc szybko do PL i nie trzeba rezygnowac z pracy, zeby poleciec na pare dni?


Tak wiem, tylko wydaję mi się że pracodawca nie dałby nowemu pracownikowi ( w dodatku sezonowemu ) 2-3 dni wolnych :P dlatego napisałem że podziękowałbym ale oczywiście jeśli byłaby opcja a praca by mi odpowiadała to wolałbym zostać

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #4 Ocena: 0

2016-09-07 22:35:00 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Za 100 GBP to znajdziesz pokój z ludźmi na łóżkach piętrowych, bez ciepłej wody i z grzybem w łazience ;)
No i nikt nie wynajmie Ci pokoju na 4 tygodnie, z tego co się pytałem kidyś to minimum pół roku. Oczywiście możesz się wynieść wcześniej ale wtedy kaucja/depozyt przepadnie.
A tak przy okazji to w Londynie są jeszcze jakieś magazyny? Bo chyba już dawno się wyniosły.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2016-09-07 22:50:01 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #6 Ocena: 0

2016-09-08 05:46:21 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

O pracodawcy z kontraktem zapomnij , trafi Ci się raczej agencja która raz da Ci pracę raz nie , a to ze nie będzie Cię kilka dni to im nie przeszkadza. Pokój za 100 funtów znajdziesz . Nie zwracaj uwagi ze ktoś pisze o umowie na pół rok minimum. W Londynie pełno pokoi u Polaków gdzie płacisz za tydzień z góry i dwa tygodnie depozytu.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

SweetLiar

Post #7 Ocena: 0

2016-09-08 08:16:23 (8 lat temu)

SweetLiar

Posty: 10986

Kobieta

Z nami od: 05-02-2015

Skąd: Lądek - Zdrój

Ostatnio widziałam pokój jedynkę za 90 funtów u Cygana polskiego, trzecia strefa, normalni czyści i spokojni ludzie, tyle że Cyganie, jeśli ci to nie przeszkadza to za tyle spokojnie znajdziesz pokój.



Tyle rzeczy kończy się tak niespodziewanie: pieniądze, urlop, młodość i sól.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2016-09-08 08:22:38 (8 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2016-09-07 21:45:50, Smartbatboy napisał(a):
Cytat:

2016-09-07 20:40:06, Richmond napisał(a):
Ale wiesz, ze samoloty lataja dosc szybko do PL i nie trzeba rezygnowac z pracy, zeby poleciec na pare dni?


Tak wiem, tylko wydaję mi się że pracodawca nie dałby nowemu pracownikowi ( w dodatku sezonowemu ) 2-3 dni wolnych :P dlatego napisałem że podziękowałbym ale oczywiście jeśli byłaby opcja a praca by mi odpowiadała to wolałbym zostać

Serio, 2-3 dni wolnego i chcesz rezygnowac z pracy? Mowisz agencji/pracodawcy odpowiednio wczesniej, ze masz sprawy rodzinne do zalatwienia i tyle.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #9 Ocena: 0

2016-09-08 10:26:33 (8 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Ten wyjazd do londynu ma sens jezeli nastawiasz sie na podszkolenie jezyka w celach zarobkowych jest to za krotki czas chyba ze masz jakies wyjatkowe umiejetnosci za ktore cu dobrze zaplaca
Na dwa miesiace w okresie wakacyjnym to juz lepiej wyjechac nad baltyk do jakiejs kebabowni hedzenie inocleg za free dotego z 2500 /miesiac do reki 12godz niezlej orki za to wieczorem imprezy dziewczyny szum fal morska bryza

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Smartbatboy

Post #10 Ocena: 0

2016-09-08 20:17:52 (8 lat temu)

Smartbatboy

Posty: 6

Mężczyzna

Z nami od: 07-09-2016

Skąd: Londyn

Cytat:

2016-09-08 10:26:33, cris82 napisał(a):
Ten wyjazd do londynu ma sens jezeli nastawiasz sie na podszkolenie jezyka w celach zarobkowych jest to za krotki czas chyba ze masz jakies wyjatkowe umiejetnosci za ktore cu dobrze zaplaca
Ogólnie mam parcie na wyjazd do Anglii , zawsze jarał mnie ten kraj i póki UK nie wyjdzie z UE chciałbym zaznać chociaż chwile życia tam :) Język zawsze sie podszkoli mieszkając w anglojęzycznym kraju . Mógłbym napisać że jestem dobry z Angola i tak dalej ale ile bylo takich a i tak za granicą człowiek poznaje nowy świat . Nie wydaję mi się żeby zapierdalanie w kebabie było lepiej opłacalne niż 3 miechy pracy w Anglii . Każdy z moich znajomych po powrocie z UK wracał z zarobioną kasą a żaden nie był specjalista czy czymś tylko pracował w robocie której dała im agencja .

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 1 z 2 - [ przejdź do strony: 1 | 2 ] - Skocz do strony

następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,