MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Pytania w sprawie wyjazdu, część 1282

« poprzednia strona

Strona 11 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

Str 11 z 11

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Borys_K

Post #1 Ocena: 0

2016-11-01 12:34:13 (8 lat temu)

Borys_K

Posty: 32

Mężczyzna

Z nami od: 03-01-2016

Skąd: WK

To, że spore grono pracodawców angielskich musiałoby zamknąć swoje zakłady, gdyby nie Polacy i inne pracowite narodowości, to chyba kwestia oczywista. Odsyłam: Życie bez imigrantów - film

AgentOrange - liczyłem na Twoją odpowiedź. Tak, wszyscy wykształceni pracują za świetne pieniądze, a kto pracuje fizycznie - jest nikim i nie powiodło mu się w życiu. Ty tylko MASZ (chyba) wykształcenie, bo na pewno nie jesteś wykształcony. Swoją drogą, nie róbmy z inżynierów inteligentów - co za czasy. To tylko lepiej wyszkolony robotnik. Człowiek wykształcony nie wypowiada się w taki sposób, nie wyzywa innych, nie przekreśla ze względu na pracę. Troszkę pokory wykształciuchu, bo właśnie tacy jak Ty są najgorsi :-) Widać, że humanistyką się nie splamiłeś. No ale już przegrałeś, więc nie będę Tobą się dalej zajmował.

Oczywiście nie można generalizować i to chyba jasne jest, że nie wszyscy przyjechali tutaj do ciężkiej pracy, ale o tym wspomniałem wcześniej. Mówiłem o ludziach, którzy przyjeżdżają tylko z chęcią do pracy i niczym więcej, ale to nie znaczy, że maja się stać więźniem obozu pracy. Niestety na własne życzenie i przez błędy poprzedników, dziś na start czeka na nich norma 200%. Tak tyrać trzeba umieć, ale...po co? Praca na 100% też jest efektywna, ale Polacy tego nie rozumieją. Z Wielimem zgadzam się co do słowa - widać, że miałeś styczność z tym samym co ja, stąd podobne zeznania. Pozdrawiam.

[ Ostatnio edytowany przez: Borys_K 01-11-2016 12:37 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #2 Ocena: 0

2016-11-01 12:49:55 (8 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

AgentOrange - liczyłem na Twoją odpowiedź. Tak, wszyscy wykształceni pracują za świetne pieniądze, a kto pracuje fizycznie - jest nikim i nie powiodło mu się w życiu. Ty tylko MASZ (chyba) wykształcenie, bo na pewno nie jesteś wykształcony. Swoją drogą, nie róbmy z inżynierów inteligentów - co za czasy. To tylko lepiej wyszkolony robotnik. Człowiek wykształcony nie wypowiada się w taki sposób, nie wyzywa innych, nie przekreśla ze względu na pracę. Troszkę pokory wykształciuchu, bo właśnie tacy jak Ty są najgorsi :-) Widać, że humanistyką się nie splamiłeś. No ale już przegrałeś, więc nie będę Tobą się dalej zajmował.


Ha ja, a ja nigdzie nie pisałem o wykształceniu :) Uderz w stół a nożyce się odezwą. Tylko co Ty możesz o tym wiedzieć, skoro Twój światopogląd ogranicza się do podziału My-Oni: My tyranie, Oni praca. Z takim zamkniętym myśleniem, że wszyscy są winni Twojej porażki nigdy się nie wyrwiesz z doła.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

stanislawski

Post #3 Ocena: 0

2016-11-01 13:29:29 (8 lat temu)

stanislawski

Posty: 7976

Mężczyzna

Z nami od: 10-04-2008

Skąd: Narnia

Bardzo ważna jest tutaj zasada "doing nothing look busy".

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

o0o0o0o

Post #4 Ocena: 0

2016-11-01 13:52:10 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Nie mysleliscie o wyjezdzie z UK, bo piszecie tak jakby was tu strasznie krzywdzili? :)

Stosunkowo krotko tu jestem, ale majac znajomych i poznajac ich znajomych mialem stycznosc z przekrojem emigracji. Dla wielu ludzi tutaj wyjazd do UK to byla ucieczka przed problemami, nie mogli sobie poradzic w kraju i czesto maja poczucie krzywdy, stojac w rozkroku miedzy oboma krajami, nie maja do czego wracac w Polsce, a i tutaj nie sa u siebie siedzac w polskich gettach i czesto nie znajac jezyka, obyczajow. Najgorsze jest to, ze wielu nie chce nic z tym zrobic.

Natomiast jest tez wielu Polakow, ktorzy przyjechali tutaj czy wrecz zostali sciagnienci. Zarabiaja wielokrotnosc angielskiej sredniej, zarzadzaja firmami lub prowadza wlasnie. Nie male biznesiki, murarz tynkarz, tylko miedzynarodowe przedsiebiorstwa. Idziesz na spotkanie z zarzadzem i spore prawdopodobienstwo, ze starszym managemencie bedzie ktos z Europy Wschodniej, czesto z Polski.
Dlatego Welim, pisanie, ze wszyscy tutaj tyraja i robia za minimalna zawyzajac normy to tez generalizacja. Ludzi z Polski, ktorzy sobie doskonale tutaj radza jest sporo, mijasz ich codziennie na ulicy tylko pewnie nawet nie wiesz ze nie sa anglikami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Wielim

Post #5 Ocena: 0

2016-11-01 15:14:49 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

Co jak co ale Polaka od Anglika z daleka mozna rozpoznac , nie musi sie odzywac , ale samo spojrzenie na twarz i wiesz ze ktos jest Polakiem. Rozumiem ze mozna pomylic Polaka z Litwinem ale zeby z Anglikiem ? To tak na marginesie do Twojego postu ze mijam ludzi na ulicy i nawet nie wiem ze nie sa Anglikami

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

o0o0o0o

Post #6 Ocena: 0

2016-11-01 15:27:21 (8 lat temu)

o0o0o0o

Posty: 142

Mężczyzna

Z nami od: 16-12-2015

Skąd: God's Own County

Bardzo moglbys sie zdziwic :-)
Nasza nacja to nie tylko lysy w dresie, wytapetowana dziunia, kierowca starego bmw/audi/merca, czy inny "Janusz" z wasem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona WWW

Post #7 Ocena: 0

2016-11-01 15:30:27 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Wielim

Post #8 Ocena: 0

2016-11-01 16:24:45 (8 lat temu)

Wielim

Posty: 7568

Mężczyzna

Z nami od: 03-09-2013

Skąd: Londyn

nie o to mi chodzilo , dla mnie nie wazne jak ktos jest ubrany , czy w dresie czy nago czy w garniturze , po twarzy zawsze rozpoznam ze ktos jest z Polski a juz napewno z Europy Wschodniej , przeciez to rzuca sie zdaleka i nic na to nie poradzisz , zreszta ja nie mowie ze to zle

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #9 Ocena: 0

2016-11-01 17:03:27 (8 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AlmostFamous

Post #10 Ocena: 0

2016-11-01 21:49:19 (8 lat temu)

AlmostFamous

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:

2016-11-01 15:27:21, o0o0o0o napisał(a):
Bardzo moglbys sie zdziwic :-)
Nasza nacja to nie tylko lysy w dresie, wytapetowana dziunia, kierowca starego bmw/audi/merca, czy inny "Janusz" z wasem.



Wybacz ja nigdy nie chodzę w dresach. Ale stary Mercedes W210 E55 srebrny w srebrnym kolorze to moje marzenie. Niestety zadbany egzemplarz z roku np 1998 kosztuje tyle co niejeden W212 z 2010. Wiec chyba nie jestem "Juanuszem"? Choć kto wie...

Wielim. Jak mieszkałem w Essex to wielokrotnie byłem mylony z Brytyjczykiem... I przez Polaków i Brytyjczyków. A wielokrotnie moi znajomi Anglicy było barni za kogoś z innego kraju. Oczywiście do czasu aż się normalnie nie porozmawialo. Wtedy wszystko stawało się jasne...
Kto jest bez winy niech weźmie kamień i pierd... się nim w łeb... Niestety tacy nieomylni to powszedni chleb...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 11 z 11 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 9 | 10 | 11 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,