MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 52 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 51 | 52 | 53 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 52 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

graphium

Post #1 Ocena: 0

2017-09-15 10:38:57 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Cytat:

2017-09-14 18:23:30, michael123 napisał(a):
...
Teraz jak na ten temat sobie rozwazam to mysle ze wkoncu w nowej pracy będę musial się uczyc nowego programu, w obecnej już nie musze. Także będę musial inwestowac w to niestety swój prywatny czas.

Tak naprawde jedynym powodem dlaczego opuszczam obecna prace jest £££ i to ze nie placa mi za sicki. Takto jest wszystko w porzadku jestem ze wszystkimi w dobrych relacjach.
Wiem ze na pewno będę postrzegany jako ten który chciał odejść i to zburzy troche atmosfere i ogolnie nie jest polecane przez tych wszystkich internetowych coachow przyjmowanie counter offer, ale milo by było poznac zdanie osob które się już zetkenly z tym tematem i co zrobily w takiej sytuacji.

Pozdrawiam



Przemawia przez Ciebie strach przed nieznanym i szukasz tylko wymówek.

"If you really want something you will find a way..If you don't you will find an excuse..."

Byłem kiedyś w bardzo podobnej sytuacji do Twojej - przechodziłem do konkurecji, dostałem counter-offer żeby zostać i podobnie jak u Ciebie miałem używać innego opragramowania - znałem wcześniej Solid Edge i Solid Works a u nowego pracodawcy używali Inventora.

Tam gdzie Ty widzisz negatywy, ja widziałem same pozytywy - nowe otoczenie, nowe możliwości - poznanie nowego opragramowaia i poszerzenia doświadczenia itd...
Counter-offer wykorzystałem do podwyższenia nowej oferty - poinformowałem agenta że mój obecny pracodawca chce mnie zatrzymać i przedstawił mi bardzo interesującą ofertę i muszę to przemyśleć - oczywiście nie miałem zamiaru zostawać, chciałem tylko zobaczyć jak zareagują (byłem pewien że rozmowa poszła świetnie i zależy im żeby mnie zatrudnić). Dorzucili 15%.

Moje zarobki wzrosły w sumie o ponad 50%.
w rozmowie z agentem też zawyżyłem moje wcześniejsze salary - gdyby nowy pracodowaca zapytał, miałem powiedzieć że dostałem podwyżkę zaraz przed odejściem, dlatego moje zarobki są niższe na P45.
Nikt o nic nie pytał.

Jeśli chodzi o oprogramowanie to i tak zostałem wysłany na szkolenie - większość firm ma na to budżet. Oprócz tego sam na własną rękę zapoznałem sie z inventorem w trakcie okresu wypowiedzenia.

Podpisuję sie pod tym co Richmond napisała o Twoim kompleksie narodowosci.
Nie dość że masz takie przekonanie, to jeszcze za wszelką cenę szukasz potwierdzenia tego, piszesz: "...Coraz bardziej mi się wydaje ze jako Polak jestem skazany na te £24,000..." albo "...Nie wiem czy to dlatego ze jestem Polakiem..." Dodam jeszcze że być może przez to że sam stawiasz się na niższej pozycji w rezultacie zostajesz później tak postrzegany.

Jak już tak nagminnie oglądasz tych internetowych coachów to mam coś dla Ciebie: TED Larry Smith - Why you will fail to have a great career
Może wyciągniesz jakieś wnioski.

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 15-09-2017 10:47 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

aqqqq123

Post #2 Ocena: 0

2017-09-15 17:56:25 (7 lat temu)

aqqqq123

Posty: 159

Mężczyzna

Z nami od: 21-05-2016

Skąd: Manchester

Cytat:

2017-08-29 20:23:54, AgentOrange napisał(a):
Pamiętaj, że oni płacą Ci 60%, normalnej pensji bo jesteś z Europy Wschodniej.


Cytat:

2017-09-14 21:40:18, Richmond napisał(a):
Masz straszny kompleks narodowosci, to nie ludzie robia Ci pod gorke i zle Cie traktuja, to Ty stawiasz sie na nizszej pozycji, bo wydaje Ci sie, ze oni tak Cie traktuja.


Czyli ogolnie jestem rowny wszystkim, ale pracuje za 60% normalnej stawki obecnie. Za nim przyjechalem do UK, prawie dwa lata temu to pracowalem w Angielskiej firmie, ktora miala oddzial w PL. Także mam ogolny obraz jak Anglicy traktowali Polakow, kiedy to fabryka była w PL i nie musieli przestrzegac swojego Health and Safety ani jakich kolwiek zasad poszanowania człowieka.

Może to sa zle doświadczenia z przeszłości ale zostawmy to.
Skupmy się na tym co jest. Agent powiedział £40k Ja powiedziałem ze chce zostac przy £45k. Jak myslicie ile takie ich zastanawianie się nad ta oferta dla mnie jeszcze potrwa ? Denerwuje się bardzo wszystkim. Rozmowe miałem w srode. Myslicie ze warto byloby do niego zadzwonic w poniedziałek i zapytac czy się już zastanowil nad oferta dla mnie ?

Druga sprawa wydaje mi się taka ze wpadłem w takie bledne kolo. Wpadlem w rutyne z tymi interview. Na pierwsze dwa interview powiedzmy ze szedłem z pelnym uśmiechem na twarzy, pewny siebie, przygotowany, przeprowadzałem zawsze solidny research. Teraz to jak już ide na interview to wogole się nie przejmuje, wszystko mi obojętne, nie jestem już tak uśmiechnięty jak byłem na początku no i przez to mogę zle wypadac. Tylko z drugiej strony jak kolejny raz nie dostaje pracy, to trudno nie być zdesperowanym.

Bylbym bardzo wdzieczny jak byscie mi poradzili jak to wyprostowac z tym kontraktem i ta oferta od konkurencji. Teraz jak nad tym mysle to zastanawiam się czy nie przepadlo. A niestety już nic łatwiejszego nie będzie jak praca u konkurencji, która robi dokladnie te same produkty.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Kusiniak

Post #3 Ocena: 0

2017-09-15 20:25:15 (7 lat temu)

Kusiniak

Posty: 71

Mężczyzna

Z nami od: 11-08-2014

Skąd: Chichester

Zapraszamy do dyskusji :D

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

cris82

Post #4 Ocena: 0

2017-09-15 21:20:23 (7 lat temu)

cris82

Posty: 10563

Mężczyzna

Z nami od: 16-11-2014

Skąd: .

Masz 24 to znajdz cos co dostaniesz szybciej za 35 skoro masz takie cisnienie a pozniej dalej MALA LYZECZKA K%$*A! Sorry nie moglem sie powstrzymac : D

Ogolnie to sie nie doluj najwazniejsze ze masz juz doswiadczenie w anglii szkoda ze takie krotkie szlifuj jezyk daj sobie jeszcze z 2lata 3lata doswiadczenia to juz cos a za 35 tez nie bedziesz glodowac
Chociaz zycze ci tych 45 ja bym nie dzwonil do tego agenta jakis czas temu znajomemy z shopflooru dali szanse i poszedl robol do biura robic rysunki w cadzie ladnie teraz ubrany w sweterek ale kasa marna tylko ma male doswiadczenie ale cos tam wie za 2lata pewnie ruszy dalej ale chce miec jakies papier

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #5 Ocena: 0

2017-09-16 12:45:51 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #6 Ocena: 0

2017-09-16 15:06:14 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Tea odnioslem takie wrazenie ze to osoba z dwoma osobosciami.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #7 Ocena: 0

2017-09-16 19:01:23 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Też zauważyłem że coś tu nie gra. Chyba zapomniał się przelogować.
Czyli generalnie większość z tego co napisał można włożyć między bajki...

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 16-09-2017 19:09 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Heloiza

Post #8 Ocena: 0

2017-09-17 18:56:18 (7 lat temu)

Heloiza

Posty: 91

Kobieta

Z nami od: 14-05-2015

Skąd: MK

O jojoj no szkoda;( Podczytywałam wątek gdyż ponieważ był (jest??) interesujący i ludzie wymieniali się doświadczeniami na temat pracy w IT czy też w innych inżynierskich zawodach.
Ja akurat w niczym takim nie pracuję ale mój małżonek tak, stąd moje żywe zainteresowanie tematem.
Z tego wynika, że autor założyciel utkwił na poziomie 24/rok, od samej pierwszej strony wątku do obecnej 50 którejś tam.

Mnie głównie zainteresował to, że jeśli chce się zarabiać więcej to najlepiej zmienić pracę (tak polecacie) i nie liczyć na podwyżkę w obecnej. A jeśli obecny pracodawca zaproponuje satysfakcjonującą podwyżkę to mimo wszystko lepiej przejść do innej firmy? Z jakiej przyczyny?

Jeśli jestem w obecnej firmie to pozytywy są takie, że znam ludzi, znam firmę, produkty, technologie. (dodatkowo dobrze się tam czuję)

W innej mogę się natknąć na coś co mi się niekoniecznie spodoba, czyli jaki pozytyw zmiany pracy będzie? Poza nowym wpisem do CV;)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #9 Ocena: 0

2017-09-17 19:37:14 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Przepraszam za zamieszanie. Zapomnialem hasla tymczasowo od jednego konta dlatego zalozylem nowe. Mam nadzieje ze to nie koniec swiata.
Tak czy inaczej reasumując. Z obiecanych £30k dostałem £24k. Tak zadbal agent o moje interesy rok temu. To sa hieny nie patrza na mój interes tylko na swój. On jak by trzeba było to nawet za minimalna stawke by mnie obchnal.

W piątek dostałem potwierdzenie, a w zasadzie odmowe ze przeholowalem z tymi £45k. Oferowali mi niby £40k ale powiedziałem ze chce £45, powiedzieli ze to za dużo i generalnie koniec.
Także za niedługo chyba zaloze watek. Bezrobotny inżynier szuka praca, albo podejmie się każdej pracy. Bo konkurencja do której aplikowałem zatrudnia ponad 700 ludzi, ogromna korporacja, wiec na pewno maja jakies kontakty i mój boss się dowie ze poszedłem do konkurencji na rozmowe jak byłem na sicku. Także tylko kwestia wtedy.

Nie wiem już co zrobiłem nie tak, po prostu jestem chyba nie udacznikiem i nawet najlepsze forumowe porady mi nie pomoga. To tyle ode mnie.

Uwazam ze zrobiłem wszystko co moglem. Nawet zrobiłem video prezentacje z projektów na youtuba. Masa szkolen online z coachami. Masa oglodnietych przykładowych interview. I nic…

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

graphium

Post #10 Ocena: 0

2017-09-17 20:18:08 (7 lat temu)

graphium

Posty: 134

Mężczyzna

Z nami od: 15-04-2016

Skąd: Cambridge

Cytat:

2017-09-17 19:37:14, michael123 napisał(a):
Przepraszam za zamieszanie. Zapomnialem hasla tymczasowo od jednego konta dlatego zalozylem nowe. Mam nadzieje ze to nie koniec swiata.


Tak, to dlaczego postanowiłeś stworzyć "nową osobowość":

Cytat:

2017-04-20 18:32:26, michael123 napisał(a):
Witam,

Przesledzilem ponizszy watek oraz kilka podobnych na tym forum, takze pozwolicie ze sie podepne tutaj, zamiast zakladac nowy temat...



zamiast wyjaśnić że zapomniałeś hasła.
Czyli podpiąłeś się po wątek który sam założyłeś...

A tak to się zaczęło jako aqqqq123 rok wcześniej:

Cytat:

2016-05-28 15:22:45, aqqqq123 napisał(a):
Witam wszystich forumowiczów :)

Widziałem już podobne wątki na forum, ale pozwolę sobie założyć nowy temat.

Od jakiegoś czasu staram się o pracę w UK jako inżynier.


Mam dobrą pamięć i mógłbym mnożyć tutaj przykłady "nieścisłoci" ale zmarnowałem już na Ciebie wystarczająco dużo czasu.

[ Ostatnio edytowany przez: graphium 17-09-2017 20:23 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 52 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 51 | 52 | 53 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,