MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 41 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 40 | 41 | 42 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 41 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

Richmond

Post #1 Ocena: 0

2017-07-03 17:55:09 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-04-22 11:01:41, michael123 napisał(a):
Z tego wynika ze moge dac tydzien wypowiedzenia i sie nie przejmowac. Pracuje w tej firmie nie cale 2 lata.

Zwykle mozna wycofac sie z prywatnego funduszu emerytalnego przed uplywem 2 lat. Jestes blisko, wiec zapoznaj sie szybko z papierami i zglos, ze chcesz wycofac skladki. Dostaniesz zwrot skladek, ktore zostana opodatkowane, bo wczesniej byly pobierane z pensji brutto.

https://www.gov.uk/workplace-pensions/changing-jobs-and-taking-leave

"If you worked at your job for less than 2 years before leaving, you may be able to get a refund on what you’ve contributed. Check with your employer or the pension scheme provider."

Nie wspomne o tym, ze dostales dokladnie ten link dwie strony temu i nie podobal Ci sie, bo byl zbyt ogolny. Rusz siedzenie i zadzwon/napisz do pension scheme i bedziesz mial wszystko czarno na bialym. Albo przeczytaj warunki umowy.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #2 Ocena: 0

2017-08-28 12:05:01 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Witam,

Udalo mi się umowic kilka interview. Niestety nie udalo się puki co zmienic swojego pracodawcy. : )

Wnioski sa takie, ze trzeba poprawic jakość mojego port folio i troszke przeredagowac CV. Zastanawiam się tylko czy te nie powodzenia, nie sa związane z obecnym zawirowaniem związanym z Brexitem i pracodawcy się boja zatrudniac obywateli EU. Taka moja luzna konkluzja. Uwazam ze interview poszly calkiem dobrze mimo wszystko.

Sytuacja na ten moment wyglada tak, ze już prawie wykorzystałem caly urlop przysługujący mi w obecnej pracy, wybierając jeden, dwa dni pod rzad na interview. Nie chciałbym isc nastepnym razem specjalnie na Sick żebym mogl isc na rozmowe, czy tez odbierac caly dzien telefony. Niestety pracuje od 9 do 17. Także sa Male szanse na odebranie telefonu od rekrutera w ciagu dnia. (To troszke stresujące rozmawiac w pracy o nowej pracy : ) )

Mam takie pytanie:

-Aplikacje bezpośrednio do firm nie były zlym pomysłem, ale chciałbym troszke rozszerzyc swoje szanse i aplikowac także przez agencje. Mam liste agencji, które uzywa moja obecna firma. Myslicie ze jak będę omijal je to mój obecny pracodawca się nie dowie ze zamierzam go opuścić ? Chciałbym uniknąć sytuacji ze moje CV trafi na biurko mojego szefa. : ) Czy myslicie ze warto także aplikowac na lokalne oferty ? Z mojej perspektywy bardzo ryzykowne, aplikowac do firmy, która jest kilka mil dalej od obecnej, ale chciałbym poznac Wasze opinie.

Myslicie ze warto mowic na interview cos w stylu, ze wolalbym na tym etapie rekrutacji nie podawac nazwy mojego obecnego pracodawcy, tylko podac w jakim sektorze dziala ? Ewentualnie powiedziec ze dostarczy się wszystkie referencje, w przypadku pomyślnego zakończenia rekrutacji.

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Adacymru

Post #3 Ocena: 0

2017-08-28 12:15:29 (7 lat temu)

Adacymru

Posty: n/a

Konto usunięte

Cytat:
Udalo mi się umowic kilka interview. Niestety nie udalo się puki co zmienic swojego pracodawcy. : )

Wnioski sa takie, ze trzeba poprawic jakość mojego port folio i troszke przeredagowac CV.


Pytales (w firmach gdzie miales spotkania) o opinie na temat twojej rozmowy rekrutacyjnej, jak wypadles, jakie mieli zastrzezenia, jakich brakowalo atutow tobie w odniesieniu do innych kandydatow? Nie wszystkie miejsca udzielaja takich odpowiedzi (chyba zalezy duzo jaki ruch kandydatow, czy odpowiedzi rownalyby sie pelnoetatowej pracy ze wzgledu na ilosc wnioskow), ale napewno warto, bo moze sie okazac ze nie twoje CV a to jak wypadasz w rozmowie, albo na odwrot, albo cos zupelnie innego.
Ada

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #4 Ocena: 0

2017-08-28 12:48:33 (7 lat temu)

Posty: n/a

Mężczyzna

Konto usunięte

Cytat:

2017-08-28 12:05:01, michael123 napisał(a):
Myslicie ze warto mowic na interview cos w stylu, ze wolalbym na tym etapie rekrutacji nie podawac nazwy mojego obecnego pracodawcy, tylko podac w jakim sektorze dziala ?


Nie warto. Twoj pracodwca raczej i tak by wiedzial ze Ty to Ty. A w pozostalych miejscach nie pomoze Ci to. :) Na Twoja korzysc jest wymienic pracodawce ORAZ Twoje tam obowiazki zamiast dziury w CV.
Jeżeli zależy Ci na stworzeniu jedynej w swoim rodzaju atmosfery a także niezapomnianym doświadczeniu dla Ciebie a, także Twoich gości, zobacz stronę internetową l. muzyka na wese

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #5 Ocena: 0

2017-08-28 15:18:50 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Dziekuje za Wasze wskazowki.

Generalnie pytalem sie co mam poprawic I zmienic. Musze popracowc troche nad angielskim oraz poprawic rendery projektow które robilem, ponieważ nie wszystkie wyglądają jakos super profesjonalnie. A jak wiadomo klient kupuje oczami, wiec jak ulepsze swoje port folio, to na pewno będzie lepiej.
Jeśli chodzi o podawanie danych mojego pracodawcy.

Napisalem normalnie, swoje obowiązki, czas od którego pracuje, ale w miejscu nazwy firmy wpisałem ”Current Company”

Po prostu nie chciałbym takiej sytuacji ze po telefonicznym interview, agent dzwoni do mojej pracy, żeby tylko potwierdzic ze pracuje tu i tu, bo wiadomo ze wtedy może być nie ciekawie.

Zdaje sobie sprawe ze zarabiam znacznie mniej niż powinienem na stanowisku którym pracuje, jednak chciałbym to zmienic w najmniej stresujacy sposób.

Pozdrawiam i proszę o dalsze wskazowki

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #6 Ocena: 0

2017-08-29 19:17:08 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Witam

Mam jeszcze takie pytanie,

Na wiele ofert ktore aplikowalem, były ogłoszeniami „fikcyjnymi”. Tzn. zbierali baze kandydatow i potem jak zebrali dane o mnie, mowili ze będą szukac mi pracy. Uwazacie, ze jest to realne ze znajda mi pracodawce ?

Szczerze powiem ze dzis miałem ponad 15 telefonow, i jak wyszedlem z pracy to przez ponad 1.5h wisiałem na telefonie. A się okazalo ze 4 z telefonow, to była realna oferta pracy. Także sam nie wiem co o tym sadzic.

Mam możliwość aplikacji, na stanowisko dokladnie takie jak moje za duzo lepsza kase. Problem w tym ze jest to praca u konkurencji … Zastanawiam się co robic. Czy nie lepiej opuścić. Jak by mój pracodawca się dowiedział to tak czy inaczej jestem skończony…

Pozdrawiam i proszę o komentarze

Edit:
W jednej z rozmow, jak powiedziałem ze moje obecne zarobki to 24,000 rocznie a chciałbym dostac 38,000 to rekruter powiedział ze to bardzo Duzy przeskok i nie jest w stanie zagwarantowac ze znajdzie mi wogole taka prace.
Powiedzialem ze jest to do negocjacji nie duzej. Myslicie ze to rzeczywiście za duzo? Ja osobiście uwazam ze jestem warty około 34,000. Ale mowie wiecej, żeby było z czego schodzic.
Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: michael123 29-08-2017 19:20 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-08-29 19:27:56 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #8 Ocena: 0

2017-08-29 19:48:04 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Mam możliwość aplikacji, na stanowisko dokladnie takie jak moje za duzo lepsza kase. Problem w tym ze jest to praca u konkurencji … Zastanawiam się co robic. Czy nie lepiej opuścić. Jak by mój pracodawca się dowiedział to tak czy inaczej jestem skończony…


Czy jak widzisz, że w sklepie A kurczak jest tańszy niż w sklepie B to nadal chodzisz do sklepu B i kupujesz drożej bo martwisz się że sprzedawca ze sklepu B się na Ciebie obrazi?
Moj borze z takim myśleniem nie zajdziesz daleko...

Moja refleksa jest taka, że w UK nie ceni się zawodów inżynieryjych. W kraju w którym 70% przychodu z eksportu to sprzedaż usług a produkcja dóbr to składanie samochodów wg. niemieckich planów zawód inżynieryjny nigdy nie będzie w cenie.
Ostatnim wielkim produktem brytyjskiej inżynierii był Spitfire ;) Czy wiesz że tzw. office manager w Londynie wykonujący _proste_ czynności HR plus zamawianie srajtaśmy i ołówków zarabia 45.000+ rocznie? :)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #9 Ocena: 0

2017-08-29 20:02:58 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Ale chyba sa wstanie sprawdzic to pozniej prawda ?
Będę musial pokazac payslipy, czy p60 w przyszłości wiec wyjdzie to ze pracowalem za 24k.

Co do z uderzaniem to konkurencji. To widze ze chyba trzeba jechac w takim razie ostro po bandzie. Ale nie myślałem ze az tak. Ja puki co nawet pracodawcy nie wpisywalem do CV, bo się martwie żeby się mój obecny chlebodawca nie dowiedział. No coz chyba jednak z taka zbytnia asekuracja daleko nie zajde.

Wiem ze wlasnie byle Office manager, który zajmuje się zamawianiem srajtasmy tyle zarabia. Dlatego czuje się bardzo nie doceniony i chce zmienic prace.
Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

AgentOrange

Post #10 Ocena: 0

2017-08-29 20:23:54 (7 lat temu)

AgentOrange

Posty: 2362

Mężczyzna

Z nami od: 17-05-2015

Skąd: Twickenham

Cytat:

Co do z uderzaniem to konkurencji. To widze ze chyba trzeba jechac w takim razie ostro po bandzie. Ale nie myślałem ze az tak. Ja puki co nawet pracodawcy nie wpisywalem do CV, bo się martwie żeby się mój obecny chlebodawca nie dowiedział. No coz chyba jednak z taka zbytnia asekuracja daleko nie zajde.


Twoim prawem jest szukanie lepszej pracy. Jeśli przyjmiesz ofertę konkurencji to jedyną osobą która będzie miała sobie cokolwiek do zarzucenia będzie dział HR albo line manager że nie zdołał Cię zatrzymać. Tutaj nie ma miejsca na syntementy, musisz chcieć własnego dobra. Pamiętaj, że oni płacą Ci 60%, normalnej pensji bo jesteś z Europy Wschodniej.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 41 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 40 | 41 | 42 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,