MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 38 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 37 | 38 | 39 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 38 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

karjo1

Post #1 Ocena: 0

2017-04-27 17:42:49 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20606

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Dokladnie, kwestia formy cv i listu motywacyjnego/wpisow w aplikacje, pora roku i przede wszystkim miejsce, moze jeszcze aplikacje na niewlasciwa pozycje (za wysoko/za nisko).

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klamot

Post #2 Ocena: 0

2017-04-27 22:01:06 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Wiadomo, wszystko ma znaczenie... CV mam dobre, z opisanym zakresem obowiązków itp, - konsultowałem je z innymi osobami i rekruterami z agencji. Uważam, że żeby teraz znaleźć pracę inżynierską w UK to trzeba naprawdę znaleźć się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze i do tego pokonać angielską konkurencję - jak na normalnym runku pracu a nawet jeszcze trudniej...
W moim przypadku po ponad dwuch miesiącach intensywnych poszukiwań nie udało się niestety

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-04-28 06:22:16 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

ie2ox4-2b

Post #4 Ocena: 0

2017-04-28 07:06:14 (7 lat temu)

ie2ox4-2b

Posty: 909

Mężczyzna

Konto zablokowane

Z nami od: 22-08-2016

Skąd: Oxford

Cytat:

2017-04-27 22:01:06, klamot napisał(a):
Wiadomo, wszystko ma znaczenie... CV mam dobre, z opisanym zakresem obowiązków itp, - konsultowałem je z innymi osobami i rekruterami z agencji. Uważam, że żeby teraz znaleźć pracę inżynierską w UK to trzeba naprawdę znaleźć się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze i do tego pokonać angielską konkurencję - jak na normalnym runku pracu a nawet jeszcze trudniej...
W moim przypadku po ponad dwuch miesiącach intensywnych poszukiwań nie udało się niestety



Czyli musisz bywać wszędzie i o każdej porze.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klamot

Post #5 Ocena: 0

2017-04-28 09:31:07 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Cytat:

2017-04-28 06:22:16, ludzik50 napisał(a):
Troche podejscie nietypowe, ludzie w takim przypadku biora byle jaka robote i cały czas szukaja dalej.
Najgorzej jest z pierwsza praca w UK w zawodzie, potem już z górki.
Przed kwietniem mało kto zatrudnia, nowy nabór wszędzie jest po 6 kwietnia dopiero.

Zgadza się, najgorzej znaleźć pierwszą pracę w zawodzie. Jeżeli chodzi o prace 'byle jakie' - to pozostają zazwyczaj najprostsze prace tymczasowe bez kwalifikacji - miałem możliwość podjęcia takiej pracy w fabryce uszczelek przy napełnianiu taczek gumą(!) i jeszcze innej pracy na linii przy produkcji chlebków czy czegoś tam takiego w piekarni... Jak już zarejestrowałem się we wszystkich okolicznych agencjach pracy jako mechanical design engineer to rekruterzy 'szukali' mi pracy w moim zawodzie. Na inne stanowiska trochę lepsze niż nalewanie rozpuszczonej gumy do taczek trzeba mieć odpowiednie doświadczenie w CV bo bez tego pracodawca nawet nie zaprosi na interview. Dla nich inżynier to inżynier i nie zatrudniają inżynierów do innych prac no chyba że w CV się naściemnia i później na interview się dobrze wypadnie to tak. Jeżeli ja miałem w CV same inżynierskie stanowiska to rekruterzy nawet nie przesyłali mojego CV na inne stanowiska. Oczywiście opisuję jak to miało miejsce w moim przypadku nie po to żeby coś udowadniać bo każdy przypadek jest inny ale po to żeby przedstawić też tą drugą stronę medalu, że nie zawsze się udaje...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klamot

Post #6 Ocena: 0

2017-04-28 09:54:08 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Cytat:

2017-04-28 07:06:14, ie2ox4-2b napisał(a):
Cytat:

2017-04-27 22:01:06, klamot napisał(a):
Wiadomo, wszystko ma znaczenie... CV mam dobre, z opisanym zakresem obowiązków itp, - konsultowałem je z innymi osobami i rekruterami z agencji. Uważam, że żeby teraz znaleźć pracę inżynierską w UK to trzeba naprawdę znaleźć się w odpowiednim miejscu i o odpowiedniej porze i do tego pokonać angielską konkurencję - jak na normalnym runku pracu a nawet jeszcze trudniej...
W moim przypadku po ponad dwuch miesiącach intensywnych poszukiwań nie udało się niestety



Czyli musisz bywać wszędzie i o każdej porze.



Tak to prawda, dziękuję za cenną uwagę ;-)

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #7 Ocena: 0

2017-04-28 10:12:35 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

klamot

Post #8 Ocena: 0

2017-04-28 10:39:01 (7 lat temu)

klamot

Posty: 12

Mężczyzna

Z nami od: 06-09-2016

Skąd: Nowhere

Cytat:

2017-04-28 10:12:35, ludzik50 napisał(a):
Najlepszym sposobem jest zamieszczenie CV na CV-Library i niech sami do Ciebie dzwonia.
I nie ograniczac sie do miasteczka gdzie sa 2 takie pozycje i obie zajete, wpisac jakis adres na pale a pracodawcy mowic ze jest sie sklonnym do relokacji.
Mi po zmianie 'kariery' na IT zajelo ponad pol roku znalezienie pierwszej pracy po zdaniu egzaminow, teraz za to musze blokowac maile zeby mi przestali przysylac ciagle nowe oferty pracy ...

Pierwsze co zrobiłem to zarjestrowałem się na CV-Library właśnie i jeszcze na kilka innych serwisów i to prawda - codziennie kilka ofert na mailu i telefony od rekruterów jednak nie przekładało się to na ilość interview (w miom przypadku). Rekruterzy po wstępnej rozmowie ze mną przesyłali CV do pracodawcy i dalej cisza...
Oczywiście największe szanse na znalezienie pracy w zawodzie mają osoby z możliwością relokacji i mobline (własne auto), jednak na samym początku zakup samochodu to spore obciążenie dla budźetu jak się nie zarabia. Czasem rekruterzy pytali o auto bo wiedzieli że dana firma znajduje się w miejscu gdzie nie da się łatwo dostać transportem publicznym. To są właśnie problemy z którymi się spotkałem...

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #9 Ocena: 0

2017-05-06 19:48:07 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Witam,

Puki co dostaje kolejne oferty, narazie przerobilem CV, uwzgledniajac obecna prace I osiagniecia.

Mam tylko pytanie. Chcialbym sobie zrobic portfolio z projektow, ktore robilem w obecnej firmie. Jednak zastanawiam sie czy firma bedzie chetna zeby mi udestepnic projekty, ktore robilem do mojego portfolio. Reasumuje ze raczej nie. Myslicie ze jak tak poprostu sobie zgram kilka projektow co robilem I umieszcze w portfolio to bedzie okej, czy moga byc potem z tego jakies problemy? (prawa autorskie firmy)

Bardzo zalezaloby mi zeby miec portfolio, bo wtedy rozmowa kwalifikacyjna wyglada zdecydowanie inaczej. Nie musze sie chwalic jaki to jestem wykwalifikowany w CADie. Poprostu pokazuje co zrobilem, I niech sobie przyszly pracodawca oceni czy zrobienie zlozenia z 70 000 czesci, oznacza ze ktos jest magikiem w CADzie xD

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #10 Ocena: 0

2017-05-06 21:28:50 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 38 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 37 | 38 | 39 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,