MojaWyspa.co.uk - Polski Portal Informacyjny w Wielkiej Brytanii. Polish Community in the UK
Polska strona Wielkiej Brytanii
Forum Polaków w UK

Przeglądaj tematy

Inżynier-wymagany poziom języka angielskiego

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Strona 35 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 34 | 35 | 36 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

Str 35 z 65

odpowiedz | nowy temat | Regulamin

michael123

Post #1 Ocena: 0

2017-04-20 20:21:44 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Witam,

Rozumiem.

Czyli rozumiem ze najlepiej dac sobie spokoj z pytaniem o podwyzke I najlepiej zmienic prace poprostu. Takiej odpowiedzi sie nie spodziewalem. Kwestia czy bawic sie w jakies wypowiedzenia, czy poprostu jak zalatwie nowa prace, to olac z dnia na dzien. Pytam, bo wielu Anglikow z ktorymi pracowalem, tak wlasnie robilo. Telefon rano ze juz nie beda pracowac.

Zdaje sobie sprawe ze moje zarobki nie sa za wysokie, ale tez zaraz po przyjezdzie jakis rewelacji nie oczekiwalem. Dostalem £24k rocznie I bylo to dla mnie jak wygrany los na loterii. Tym bardziej ze poczatkowo mialem problemy z jezykiem.

Z biegiem czasu zdalem sobie sprawe, ze jesli chodzi o obsluge CAD idzie mi znacznie lepiej niz miejscowym inzynierom, czesto pomagam innym. Wsumie mi jakos nie przeszkadzalo ze oni kosza po £40 za godzine. Bardziej sie cieszylem ze juz nie musze pracowac w PL, bo to co tutaj jest to jest lajcik.

W takim razie bedzie trzeba zrobic kolejny krok w karierze, ktory nazywa sie zmiana pracy : )

A co do zarobkow, to zawsze patrzylem na to ostroznie. Wiele ludzi sie chwali jak to jest wspaniale za granica, a pracuja za minimalna I robia najgorsze prace, dlatego uwazalem ze calkiem niezle zarabiam.

PS: W wielu ogloszeniach o prace, wymagany jest samochod. Obecnie mieszkam w nieduzym miescie, dlatego poruszam sie komunikacja miejska. Myslicie ze warto zainwestowac w jakies auto za kilkaset funtow ?

Pozdrawiam

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #2 Ocena: 0

2017-04-20 22:41:36 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Ja bym jednak zapytal o powyzke, najwyzej nie dadz.Obrazic sie nie obraza tylko sie nie odgrazaj ze jak nie dostaniesz to sie zwolnisz,poprostu idz do szefa poweidz ze juz tu troche pracujesz i czy moglbys dostac podwyzke i badz gotowy na pytanie ile bys chcial.Moja rada to £5000 do £7000.Na jakim jestes stanowisku? Bo tak uczciwie mowiac to 24k to zarabia CAD men a nie projektant, no chba ze calkiem swiezy prosto po studiach. A jak bedziesz kupowal auto to najpierw sprawdz czy cie stac na ubezieczenie.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Post #3 Ocena: 0

2017-04-21 07:42:45 (7 lat temu)

Uczestnik nie jest zarejestrowany

Anonim

Usunięte

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

karjo1

Post #4 Ocena: 0

2017-04-21 12:30:23 (7 lat temu)

karjo1

Posty: 20614

Mężczyzna

Z nami od: 01-06-2008

Jak wyzej, przygotowac sobie temat dwutorowo, rozejrzec sie za nowa, ciekawsza, lepiej platna praca i wtedy porozmawiac o mozliwosciach rozwoju i podwyzszce w rodzimej firmie.
Rozsadnie podejdz do tematu ilosci wakatow i stawki przy swoich umiejetnosciach, rzuc okiem na strone np.reed, gdzie przy ogloszeniach sa liczniki wyslanych aplikacji.

[ Ostatnio edytowany przez: karjo1 21-04-2017 12:54 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #5 Ocena: 0

2017-04-21 12:49:43 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Cytat:

2017-04-20 20:21:44, michael123 napisał(a):
Witam,

Rozumiem.

Czyli rozumiem ze najlepiej dac sobie spokoj z pytaniem o podwyzke I najlepiej zmienic prace poprostu. Takiej odpowiedzi sie nie spodziewalem. Kwestia czy bawic sie w jakies wypowiedzenia, czy poprostu jak zalatwie nowa prace, to olac z dnia na dzien. Pytam, bo wielu Anglikow z ktorymi pracowalem, tak wlasnie robilo. Telefon rano ze juz nie beda pracowac.

Skad w ogole pomysl na taki brak szacunku dla pracodawcy? Jak dostaniesz oferte nowej pracy, to podpisze umowe i dopiero wtedy dasz wypowiedzenie w obecnej pracy. Nowy pracodawca poczeka, a u starego odpracujesz wypowiedzenie.

Pamietaj, ze Twoj szef bedzie dawal Ci referencje do nowej pracy i zwolnienie sie z dnia na dzien nie wyglada zbyt dobrze. Poza tym w przyszlosci ten szef moze pracowac gdzies indziej i mozesz go jeszcze spotkac na swojej sciezce zawodowej.

A propo szukania przez agencje, agencja nie zadzwoni do Twojego obecnego pracodawcy. Beda sie z nim kontaktowac dopiero jak dostaniesz oferte pracy, przyjmiesz ja i wtedy dopiero poprosza o dane kontaktowe do referencji. Bedziesz mial czas na danie wypowiedzenia zanim skontaktuja sie z firma.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #6 Ocena: 0

2017-04-21 17:18:03 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

Cytat:

2017-04-21 07:42:45, ludzik50 napisał(a):
Ja jak przyjechałem w 2007 roku i robiłem jako programista maszyn cnc za 10/godz to nie było dla mnie podwyżki, ale jak oznajmiłem że się zwalniam to nagle wyskoczył żebym został za 15 :)
Ale wtedy już miałem nagraną lepszą robotę i tak.


Jesli nie jest to tajemnica, to mozna wiedziec jak dlugo pracowales za £10/h ? Chodzi mi o to po jakim okresie udalo Ci sie znalezc ta lepiej platna prace, I jak dlugo trwalo Twoje frycowe.


Cytat:

2017-04-21 12:30:23, karjo1 napisał(a):
Jak wyzej, przygotowac sobie temat dwutorowo, rozejrzec sie za nowa, ciekawsza, lepiej platna praca i wtedy porozmawiac o mozliwosciach rozwoju i podwyzszce w rodzimej firmie.
Rozsadnie podejdz do tematu ilosci wakatow i stawki przy swoich umiejetnosciach, rzuc okiem na strone np.reed, gdzie przy ogloszeniach sa liczniki wyslanych aplikacji.


Realistycznie oceniam swoje szanse. Dostalem pare konkretnych telefonow. Z jednej firmy dostalem konkretne zapytanie czy nie chcialnbym sie przeniesc, do firmy z branzy Automotive, bo szukaja ludzi z moimi kompetencjami. Grzecznie odmowilem. Dostalem odpowiedz ze jesli bym zmienil to jestem bardzo mile widziany. Zarobki tak jak pisalem, I przegooglowalem oferty pracy £30-£35k wydaje sie byc w zasiegu.

Bardziej mnie zastanawia, czy nie pokusic sie o pelna pule I czy nie zaczasc pracowac na kontrakt. Mialem konkretne oferty za £35 za godzine, kontrakt 8 miesiecy.


Cytat:

2017-04-21 12:49:43, Richmond napisał(a):
Skad w ogole pomysl na taki brak szacunku dla pracodawcy? Jak dostaniesz oferte nowej pracy, to podpisze umowe i dopiero wtedy dasz wypowiedzenie w obecnej pracy. Nowy pracodawca poczeka, a u starego odpracujesz wypowiedzenie.

Pamietaj, ze Twoj szef bedzie dawal Ci referencje do nowej pracy i zwolnienie sie z dnia na dzien nie wyglada zbyt dobrze. Poza tym w przyszlosci ten szef moze pracowac gdzies indziej i mozesz go jeszcze spotkac na swojej sciezce zawodowej.




Sytuacja z mojej obecnej pracy. CAD-owiec zarabiajacy £40 na h, poszedl do szefa I sie spytal czy przedluzy mu kontrakt, dostal odpowiedz negatywna. Na drugi dzien CAD-owca nie bylo juz w pracy, zadzwonil tylko, ze konczy prace w firmie, bo dostal nowa oferte pracy. Oczywiscie szef nie byl najszczesliwszy I jak zadzwonili o referencje to powiedzial ze ogolnie byl zadowolony z jego pracy , zrobil wiekszosc projektu I ze nie ma z tym problemu ze ich opuscil tak z nienacka, rozumie to ze musial 'secure next job'. Jakis problemow wielkich nie robil z tego problemu.

PS: Pracuje jako CAD Design Engineer, (nie drafter), robie duzo FEA, pracuje z normami, robie RnD, troche mam projektow na zasadzie wymysl mi tak zeby dzialalo, ma robic to I to.

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: michael123 21-04-2017 17:19 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #7 Ocena: 0

2017-04-21 17:25:01 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Nigdy nie pal mostów w UK,tu wszystko bazuje na referencjach, nie tylko na tych które podajesz w CV . Jak zrobisz cos niemilego pracodawcy to moze to wrócić w najmniej oczekiwanym momencie.

Richmond:
Z tymi agentami to roznie bywa, w moim przypadku agent wysłał moje CV do mojego szefa, który z uśmiechem (chyba złośliwym) powiedział " a wiesz że mam twoje CV, chcesz odchodzić?" A najlepsze jest to ze niewiem skąd je miał, bo moje CV miało bardzo niewielu agentów i mieli przykazane żeby je wysyłać do kogokolwiek dopiero po mojej akceptacji.Niestety w dziedzinie w której pracuje wszyscy znają wszystkich wiec chcialem miec pelna kontrole nad dokumentem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Richmond

Post #8 Ocena: 0

2017-04-21 18:11:16 (7 lat temu)

Richmond

Posty: 28860

Kobieta

Z nami od: 06-02-2007

Skąd: Surrey

Agent postapil nieprofesjonalnie. Nie powinni nigdzie wysylac CV przed otrzymaniem formulki od Ciebie, ze zgadzasz sie na reprezentacje na konkretne stanowisko w konkretnej firmie.

Pewnie znal sie z szefem, bo to jedyne wytlumaczenie. Ale ciagle nieprofesjonalne podejscie.
Carpe diem.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

michael123

Post #9 Ocena: 0

2017-04-21 18:12:16 (7 lat temu)

michael123

Posty: 111

Mężczyzna

Z nami od: 20-04-2017

Skąd: Coventry

@kubusandpuchate

Mozna wiedziec jak finalnie sie ta sprawa zakonczyla ?

Zdaje sobie sprawe ze zmiana pracy to nie taka prosta sprawa, bedzie trzeba odbierac telefony od rekruterow prawdopodobnie w ciagu pracy, brac wolne z dnia na dzien, dlatego pierwsze postanowilem zasiegnac rady na forum.

Tak nawiasem mowiac to w mojej obecnej pracy, w kontrakcie nie mam zadnej zmianki, o terminie wypowiedzenia. Co oznacza ze jesli firma by chciala to moze mnie wyrzucic z dnia na dzien I nie martwic sie o mnie. ;) Oczywiscie to tez dziala w druga strone.

Za nim przyjechalem do UK, tak bardzo chcialem byc w porzadku do mojej firmy w PL, ze pracowalem caly okres wypowiedzenia, zeby dostac list referencyjny. Listu nie dostalem, firma potraktowalem mnie ze tak powiem nie po gentelmansku, nie zabardzo mi chcieli zaplacic za ostatnie dni pracy. I przy okazji praca w Anglii przepadla, bo Anglicy sie rozmyslili zeby mnie zatrudnic, znalezli kogos na miejscu. Pojechalem do UK bez referencji, bez pracy, w ciemno. Naszczescie po 2 tygodniach znalazlem prace, jednak nauczylo mnie to ze najwazniejsze zabezpieczyc wlasne interesy. A z firmy w ktorej pracowalem w PL, prawie dwa lata nie mam kompletnie kontaktu I nigdy mi sie to do niczego nie przydalo.

Pozdrawiam

[ Ostatnio edytowany przez: michael123 21-04-2017 18:13 ]

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

kubusandpuchate

Post #10 Ocena: 0

2017-04-21 18:25:17 (7 lat temu)

kubusandpuchatek

Posty: 297

Mężczyzna

Z nami od: 11-03-2010

Skąd: essex

Sprawa sie zakonczyla tak jak chciałem czyli zmieniłem pracę,bo jak wyszlo z tym CV to juz mialem nowy kontrakt w rece tylko czekalem do konca miesiaca ze by dac wypowiedzenie . A ktory agent wyslal to sie nie dowiedzialem, tylko 2 mialo moje CV,raczej podejrzewam ze jakis mlody ambitny znalazl moje CV w bazie danych agencji i pod nieobecnosc mojego agenta je wysylal.

Do góry stronyOffline

Cytuj wypowiedź Odpowiedz

Strona 35 z 65 - [ przejdź do strony: 1 | 2 | 3 ... 34 | 35 | 36 ... 63 | 64 | 65 ] - Skocz do strony

« poprzednia strona | następna strona » | ostatnia »

Dodaj ogłoszenie

dodaj reklamę »Boksy reklamowe

Ogłoszenia


 
  • Copyright © MojaWyspa.co.uk,
  • Tel: 020 3026 6918 Wlk. Brytania,
  • Tel: 0 32 73 90 600 Polska,